Forum

Kolekcja Komiksów Deagostini

Wiedzieliście, że Deagostini w Meksyku i Brazylii wydaje kolekcję komiksów SW? U nas chyba szanse są nikłe, ale z drugiej strony to wydawnictwo też u nas działa... http://www.planetadeagostini.com.br/colecionavel/comics-star-wars.html

http://nerdgasmo.com/wp-content/uploads/2015/04/ComicsStarWarsMexico01.jpg

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Kurcze, fajna rzecz. Chociaż jeśli Egmontowe "Legendy" przyjmą się i będą kontynuowane to taka kolekcja straci racje bytu.

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Ale Egmontowe nie mają takich bajeranckich grzbietów

...

A to nie jest tak, że większość ostatnich kolekcji DeAgostini w nadzyn jraju upadły?

...

Egmont zaprzeczył jakoby miał wydawac klasyczne Marvele... więc kto wie, może się u nas tez pojawi?

Re: ...

Ale klasyczne Marvele są tam tylko na początku, potem dostajemy "Rycerzy Starej Republiki", "Mroczne Czasy" i "Dziedzictwo", czyli serie które już się u nas ukazały. Wątpię, żeby polskie DeAgostini weszło w serię, która co najmniej w 1/4 składa się z dubli.

Re: ...

Egmont też robi duble - SOTE

Re: ...

buczanova napisał:
Ale klasyczne Marvele są tam tylko na początku, potem dostajemy "Rycerzy Starej Republiki", "Mroczne Czasy" i "Dziedzictwo", czyli serie które już się u nas ukazały. Wątpię, żeby polskie DeAgostini weszło w serię, która co najmniej w 1/4 składa się z dubli.
-----------------------

Zarówno WKKM jak i WKKDCC składały się w ogromnej części z dubli. Kolekcje są skierowane do innego targetu, kupują go głównie tzw. półkowcy - żeby ładnie na półce wyglądało i ludzie wygodni, którzy nie kupują na co dzień komiksów w sklepach. Zresztą kioskowa kolekcja książek, która wychodziła jakiś czas temu też składała się z samych dubli a ludzie kupowali, w tym masa moich znajomych, którzy wcześniej książek SW nie kupowali... półkowcy własnie

No i dodatkowym atutem tych komiksów jest ich objętość. To będą grube tomy, po ok. 10 zeszytów. A taki KOTOR, Mroczne czasy czy Legacy wychodziły w Polsce bardzo dawno. Sporo ludzi tego nie ma i teraz ostrzą pazury na tani zakup. Poza tym format tez pewnie będzie większy niż w starych seriach sklepowych Egmontu, choć jednocześnie pewnie papier gorszy. I cholera wie jak z przekładem. Patrząc na tłumaczenia niektórych komiksów z kolekcji to jest katastrofa. Ciekawi mnie czy w dublach będą przekłady Egmontu i kto będzie tłumaczył nowe komiksy.

Re: ...

Nie zauważyłem daty, że odpowiadam na post sprzed 2 lat. Sory.

Kolekcja Komiksów SW

Po Marvelu, DC, Thorgalu i Conanie przyszła pora na kolekcję komiksów SW od DeAgostini.

http://ruch.com.pl/prasa/oferta-prasowa/

Pierwszy tom (okładka niestety wygląda koszmarnie) ma kosztować 14,99, zaś w całej serii znajdzie się większość "legendarnych" komiksów - pierwsze 12 to stare Marvele, a reszta - Dark Horse.

Z jednej strony fajnie, ale z drugiej dublować się będzie z Legendami od Egmontu.

Re: Kolekcja Komiksów SW

Wydadzą po polsku stare Marvele z lat 70 i 80? Hurra!

Wiadomość lepsza niż wszystko co związane ostatnio z TLJ.

Re: Kolekcja Komiksów SW

Stare Marvele to wiesz, Leia antilles, Wielki Zielony Królik, Starkiler Boy i jedynie słuszny wizerunek Jabby the Hutta

topic

Tu jest temat kolekcji, można przenieść Pani Inkwizytor.

http://star-wars.pl/Forum/Temat/19974

A że wyjdzie, to fajnie.

Re: topic

Tamten temat to tylko spekulacje jednej osoby sprzed 2 lat, a tu mamy konkretną zapowiedź, więc w sumie nie trzeba przenosić.

A co do kolekcji to dobór komiksów na start wspaniały. Skoro Marveli "tylko" 12 tomów to ciekawe co jest a czego nie ma, pewnie byłoby w sam raz na wszystkie najfajniejsze komiksy z tamtych.

Re: topic

Tyczy się tej samej serii i to nie spekulacja, tylko info o danej kolekcji w Brazylii, która teraz ukaże się u nas.

hmhm

Gdzie macie tę okładkę? Przeglądam, przeglądam i nic nie widzę

mieszane uczucia

Moje zainteresowanie zależy od kilku czynników: jak to będzie wydane, co się tam znajdzie... Większość komiksów już posiadam, czy to w Omnibusach, czy w EPICach, czy w TPB, czy też w jakimś polskim wydaniu. Jeśli - jak pisze Paxis - znajdzie się tam większośc komiksów, to myślę że warto to rozważyć (pod warunkiem że jakość wydania będzie znośna), jednolita kolekcja to coś ciekawego.

Fani posiadający mniej niż ja nie powinni się zastanawiać tylko brać w ciemno

No zobaczymy. Ciekawa wiadomosć, wstępnie jestem ja tak.

Re: mieszane uczucia

Mam nadzieję, że na czterech tomach się nie skończy. Dobrze, że zaczynają od czegoś czego wcześniej nie było, to w razie czego będzie chociaż coś nowego...

Re: mieszane uczucia

Racja. Chociaż też jest to ryzykowne, bo te stare Marvele to nie jest coś co porwie tłumy. Rzecz dla hardkorowych fanów a nie dla każuali, a to do nich trzeba przemówić jeśli ma wyjść.

Egmont wydaje raz na 2 miesiące Legendy i raz na 2 miesiące nowy kanon. I nie rezygnują z tego na razie, ale też nie zwiększają tempa, czyli chłonność rynku jest taka a nie inna. I kolejna kolekcja jej raczej nie zwiększy, oby nie przycięło to planów Egmontu. No ale zobaczymy.

Re: mieszane uczucia

Shedao Shai napisał:
co się tam znajdzie...
-----------------------

Tutaj masz rozpiskę tego wydania włącznie z rozpiską na zeszyty jakie pojawią się w kolejnych tomach. Cholera wie na ile DeAgostini będzie się tego trzymał.

http://dreamers.com/starwars/colcomics.html?fref=gc&dti=116320375206479

Re: mieszane uczucia

Dzięki. Nie wróżę tej kolekcji powodzenia, skoro startują z Marvelami, potem Caballeros de la Antigua República które sporo z nas ma (a jak nie ma to wciąż może dokupić), dopiero od 19 tomu zaczyna się coś co może mieć potencjał sprzedażowy. 19! Obym się mylił i hype okołofilmowy spowoduje, że sprzeda się na tyle dobrze że pójdzie cała kolekcja, bo jest tam parę naprawdę ciekawych tomów (a w przypadku niektórych szlag mnie trafi jeśli to rzeczywiście wyjdzie w PL bo wydałem grubą kasę żeby je mieć )

Re: mieszane uczucia

Ale całe TotJe czy X-wingi to tak czy siak spora gratka, to jest obecnie w wydaniach z #zagranico prawie że niedostępne, ew. za mała fortunę. Dla polskiego fana ogromna gratka.

Re: mieszane uczucia

Talesy to coś na co bym sobie ząbki naostrzył, bo wersji twardookładkowych po prostu nie ma, a tutaj prosze, i to cały komplet. Tylk oza trzy lata minimum, jeżeli w ogóle...

Dlaczego oni nie zaczeli serii od tego, przecież to Marvele winny iść na koniec (ludzie i tak kupią jak zbierają całą kolekcję).

Re: mieszane uczucia

A ile masz?
Ja zebrałem większość SWK i pochodnych, a z wydanych po 2011 mam wszystkie. Część tytułów wydaje się znajoma, warto sięgać po resztę?

Re: Kolekcja Komiksów SW

A właśnie, wiadomo mniej więcej kiedy to wyjdzie? W sensie miesiąc jaki.

Niu Kolekszą

Z jednej strony - fajnie. Z drugiej porażka, bo ja i tak za dużo miesięcznie na komiksy wydaję (z czego SW jest tylko częścią), więc znów portfel płacze.

Poza tym chyba ich poje**ło, żeby zaczynać od starych Marveli i cisnąć je przez 12 tomów. To się imo nie sprzeda, więc jeśli na razie wydają to testowo (pierwsze cztery numery i decyzja), to obawiam się, że kolekcja może nie ruszyć. Na początek daje się coś z przytupem, a nie hermetyczną i archaiczną klasykę.

Co do reszty, to kupię tylko to, czego a) nie mam, oraz b) co mnie interesuje. Marvele i Droids odpadają. Chętnie łyknę Invasion, porządnie wydane Empire, Rebellion, X-Wingi, TOTJ. Resztę mam, duble mi niepotrzebne.

Re: Niu Kolekszą

Z tego co zauważyłem, to są dwie serie komiksowe poświęcone Legendom. Jedna jest wydana przez Hachette i pojawiła się we Francji i teraz w Niemczech. Seria podobno liczy 115 tomów. Ma dużo lepiej ma zaprojektowane okładki.

https://starwars-comic-kollektion.de
https://jedi-bibliothek.de/datenbank/reihen/star-wars-comic-kollektion/

Natomiast to co ukaże się u nas, to kolekcja od Deagostini, która póki co pojawiła się w Brazylii, Argentynie, Meksyku czy Peru. Okładki niestety gorsze, kolekcja liczy 70 tomów.

http://themelcomics.blogspot.com/2016/08/comics-star-wars-todo-lo-que-debes.html
https://cloud10.todocoleccion.online/comics-planeta/tc/2014/11/13/22/46197343.jpg
https://cloud10.todocoleccion.online/comics-planeta/tc/2014/11/13/23/46197863.jpg

Re: Niu Kolekszą

A co kupujesz jeszcze oprócz WKKM i WKKDC ?

Re: Niu Kolekszą

Nie kupuję superhero, a przynajmniej nie w tych wszystkich kolekcjach. Zbieram Punishera MAX, Hellboya, Durango, Undertakera, Chłopaków, Gnata, Armadę. Okazjonalnie coś polskiego, albo one-shoty w Deluxe, czasem jakiś Batman. No i SW Komiks plus 2/3 Legend. Teraz jeszcze dojdzie kolekcja Conana.

A chciałbym dużo więcej...

........

No ładne rzeczy. Wszystkie możliwe starocie kupię na pewno! Nie ma nic lepszego niż prehistoryczne komiksy.

A jak wyjdzie coś więcej, to wezmę tylko to czego nie mam, albo czego nie wyda Egmont (jeżeli Legendy będą się nadal ukazywać).

Data premiery

Premiera ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Kolekcja

Tak się złoźylo ze nie mam dużo komiksów sygnowanych marka SW, tak więc będę kupować ta kolekcje o ile wydanie mnie zadowoli. Wolałabym jednak ta wersje która zaprezentowało Hachette, ładniej by wygladała na półce. no i tam jest więcej tomów, a tu tylko 70.

Re: Kolekcja

Drobny ból z Hachette jest taki, że jest French Only (cirka 12,5 Eur za tom) i nie zanosi się na wersję EN. I sa już przy 42 numerze, z pierwszymi mógłby być problem.

Re: Kolekcja

Wielka szkoda, francuskiego nie znam, wydanie ładnie wygląda, nawet bym przeżyła tą cenę pod warunkiem że było by to po angielsku. Może kiedyś wydadzą - nadzieja wszak umiera ostatnia. Z drugiej strony przy takiej ilości tomów miałabym problem z ich ekspozycją. Na razie mam problem z Wielka Kolekcją Komiksów Marvela, półki mi brakło by ja ładnie ułożyć, tak więc ostatnie tomy lądują w dziwnych miejscach.

W mordę!

Pamiętam, jak dwa lata temu byłem wkurzony na Egmont, że zwolnili z wydawaniem Legend, o co pretensje na moje wkurzenie miał chyba Bolek i parę innych osób
Z jednej strony, jestem baaaaardzo zadowolony, że taka kolekcja wychodzi, bo dzięki temu może DeAgostini wyda kilka komiksów, które mnie interesują lub częściowo interesują, a których Egmont może nie wydać, jak:
-Clone Wars Adventures - nie wiem, jakie podejście do tej serii mają w Egmoncie, czy kiedykolwiek znalazłaby się ta seria w kolekcji "Legend". Kiedyś w Polsce Mandragora chciała je wydać, ale wszyscy wiemy, jak Mandra skończyła
-adaptacje komiksowe epizodów - kiedyś w Egmoncie stwierdzili, że raczej ich nie wydadzą u nas, bo to nienajlepsze komiksy. I jest to prawda, ale skoro już mam na półce adaptacje TPM i AOTC, to równie dobrze mógłbym mieć kolejnych epizodów. Ot, do kolekcji A DeAgostini chce chyba wydać przynajmniej adaptacje OT.

Z drugiej jednak strony, od czasu wywalenia przez Di$ney starego kanonu interesują mnie wyłącznie niektóre, konkretne tytuły z bardzo konkretnych powodów, a nie wszystkie, więc i tak z takiej kolekcji niewiele kupię.
Poza tym - po raz pierwszy w Polsce będzie sytuacja, w której 2 wydawnictwa wydają u nas komiksy SW. Różnie się to może skończyć, mam nadzieję że nie odbije się negatywnie na obu wydawnictwach - pamiętam, jak na ten temat 2 lata temu dyskutowaliśmy na forum z Mandusem i kimś jeszcze.

Rzut testowy

Pamiętajcie, że to prawdopodobnie jest rzut testowy i wydadzą tylko 4 tomy, a kontynuacja będzie zależeć od wyników sprzedaży...

Pierwszy Tom

Re: Pierwszy Tom

Szkoda, że to tylko rzut testowy Klasyczne Marvele i wszystkie Republici z okresu Wojen Klonów. Wow! Tylko te "Raporty Jedi" na końcu to coś nie halo ;p

Re: Pierwszy Tom

To nie Raporty, źle przetłumaczone, chodzi raczej o komiksy "Opowieści Jedi" wedle linku podanego wyżej przez Lorda Mandusa.

Re: Pierwszy Tom

Nie jest pewne, czy to rzut testowy, czy oficjalnie startują z kolekcją, ale patrząc na marketing DeA (czyli kompletny brak informacji) to raczej rzut testowy...

Raporty Jedi to moje tłumaczenie z hiszpańskiego (za wszelkie błędy z góry przepraszam), więc JEŚLI pojawi się to w PL, to może będzie miało inny tytuł.

Re: Pierwszy Tom

Gdzie to można zamówić? Jest jakaś prenumerata?

Re: Pierwszy Tom

Nic nie wiadomo. Jedyna oficjalna informacja to data premiery: przyszły tydzień.

Na dniach powinna pojawić się strona pod tym adresem:
www.deagostini.pl/starwarskomiksy

Re: Pierwszy Tom

Kompletna "partyzantka", promują "lepiej" niż Disney TLJ

Re: Pierwszy Tom

Zgadzam się. No i sama treść komiksów jest jakieś sto razy ciekawsza.

Re: Pierwszy Tom

Tsa, Janusze marketingu... xD

Re: Pierwszy Tom

O kurde 4 dychy za jeden komiks? :O Spodziewałem się 25, teraz to nawet nie ma co myśleć. Choć z drugiej strony 200 stron + twarda okładka... Cóż jeżeli ktoś ma kasę (i miejsce na półce, o ile wyjdą wszystkie numery ) to czemu nie, natomiast ja bym się ucieszył gdyby ktoś zaczął wydawać klasyki, ale w takiej formie jak kiedyś był SW Komiks, tzn. cienka okładka, gorsza jakość stron, niska cena, ogólnie komiks, który się czyta, a nie trzyma na półce. Z drugiej strony mam całe pudło tamtych komiksów w lepszym lub gorszym stanie (częściej gorszym ) więc mógłbym kiedyś wrócić, ale to jednak nie to samo .

Re: Pierwszy Tom

Jacek112 napisał:
ja bym się ucieszył gdyby ktoś zaczął wydawać klasyki, ale w takiej formie jak kiedyś był SW Komiks, tzn. cienka okładka, gorsza jakość stron, niska cena, ogólnie komiks, który się czyta, a nie trzyma na półce.
-----------------------

Zgiń, przepadnij. Ciągle trzeba na te SWK chuchać i dmuchać, uważając by przypadkiem czegoś nie pogiąć przy otwieraniu/przenoszeniu/układaniu. A w jednym numerze udało mi się nawet rozwalić okładkę odkurzaczem.
Z twardą oprawką lepiej i ładniej. A że drożej... trudno

Re: Pierwszy Tom

Ja mam na odwrót, na te nowe komiksy chucham i dmucham, aby przypadkiem nie uszkodzić, a te stare SWK to były do czytania, tzn. oderwała się okładka? Oj tam, oj tam, do czytania nie potrzebna . Można by pójść na kompromis i zrobić coś jak np. CD-Action, czy inne czasopisma - okładka taka śliska, z jakąś folią czy coś, co trudniej uszkodzić, strony nie takie delikatne, lekko śliskie. Takie coś może przetrwać naprawdę sporo w różnych warunkach i nadal nieźle wygląda (testowane m.in. w piasku na plaży ). Cena za takie materiały sądząc po cenie całego magazynu nie może być wysoka, jedyne pytanie ile samo Star Wars kosztowało? Może SWK był tak zrobiony, aby zrównoważyć koszty licencji?

tom 1

A tu omówienie tomu pierwszego, można sprawdzić jak to będzie wyglądało w środku: https://www.youtube.com/watch?v=Fx3ut5_9m9Q

Re: tom 1

I świetnie. Dobrze, że kolory oryginalne a nie "poprawiane". Mam obie wersje i tych nowych nie trawię.

Oho

Skuszę się, od dawna czekałem na taką kolekcję, zwłaszcza, że rok temu przyjęła się ta od DC a krótko potem kolejna od Marvela nie zamykając na dodatek pierwszej.

W sieci ludzie narzekają, zupełnie jakby byli zmuszeni kupować je wszystkie

Tylko szkoda, że dostajemy tą gorszą serię, która na chwilę obecną pomija kilka serii i albumów a na dodatek serwuje nam historie nie chronologicznie. Że o gorszej panoramie nie wspomnę. Pierwsze 12 tomów to klasyki marvela - nie wiem czy nie zbyt klasyczne dla fanów wychowanych na Epizodzie 7. Sam jestem ciekaw bo nigdy nie czytałem tej prehistorii. Zwłaszcza historie później wykorzystane w Dziedzictwie Mocy mnie intrygują i Jodo Kast. Potem dostajemy KotOR`a ... no ok, w twardej oprawie będzie prezentować się świetnie, przeczytam ponownie.

Re: Oho

-nie wiem czy nie zbyt klasyczne dla fanów wychowanych na Epizodzie 7

One są "zbyt" nawet dla wychowanych na OT

Ale jest to taka miła ramota z cudownymi babolami (np. Leia Antilles - miejmy nadzieję że nie poprawią) którą warto mimo wszystko znać. No ale, "Repy" czy "Dark Times" to to nie są

Prenumerata

Podobno będzie, znalazłem kilka szczegółów:

Cena pierwszego tomu w kioskach wyniesie 14,99 zł, drugiego 29,99 zł, a kolejnych 39,99 zł. W przypadku standardowej prenumeraty od numeru 3. cena regularnego tomu będzie wynosiła 36,99 zł.W przypadku standardowej prenumeraty koszt regularnej comiesięcznej wysyłki wyniesie 73,98 zł. W paczce znajdziecie 2 numery z 2 komiksami Star Wars. Płatność dopiero po otrzymaniu przesyłki i jej obejrzeniu. Możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Wysyłka komiksów jest darmowa.

Prezenty dla prenumeratorów opcji standardowej:
Plakat Star Wars Retro Komiks
Ceramiczny kubek z okładkami komiksów Star Wars
T-shirt Star Wars
Pamięć USB R2D2

Prenumerata Premium
Cena pierwszego numeru 14,99 zł
Cena drugiego numeru 29,99 zł
Cena kolejnych numerów 41,99 zł

W przypadku prenumeraty Premium koszt regularnej comiesięcznej wysyłki wyniesie 83,98 zł.

Prezenty dla prenumeratorów opcji Premium:
Plakat Star Wars Retro Komiks
Ceramiczny kubek z okładkami komiksów Star Wars
T-shirt Star Wars
Pamięć USB R2D2
4 unikalne reprodukcje hełmów z sagi Star Wars w skali 1:5


http://filmozercy.com/wpis/komiksy-star-wars-kolekcja-legendy-juz-w-srode-znamy-szczegoly

Czekam.

Re: Prenumerata

Przyznam, że trochę mnie korci. Shedao i inni żółtopaskowcy - jak mam za sobą Republic, żadnych innych komiksów z Legend nie czytałem to taka kolejność czytania ma jakiś sens? Czy dużo stracę..?

Re: Prenumerata

Raczej bezproblemowo. Jest tam cała masa antyków i zamkniętych serii, więc nie potrzeba niczego do ich zrozumienia.

Re: Prenumerata

Nie jest to może kolejność idealna (ta jest na moich Listach ) ale da radę. Należy tylko pamiętać żeby te stare Marvele traktować jako ciekawostkę, a nie jako reprezentatywną część EU.

Re: Prenumerata

Biorąc pod uwagę ceny, to pewnie i tak kupię tylko stare Marvele Wiadomo może, kiedy będzie można nabyć pierwszy numer?

Re: Prenumerata

Kurczę, 11 oryginalnych zeszytów w 1 tomie? Sowicie.

Re: Prenumerata

O matko, kolekcja DC, Marvela na dokładkę jeszcze to. Dla Tales of the Jedi i komiksowego Kotora warto będzie kupować. Tylko mogli by sobie darować tak dużą liczbę komiksów z lat 70, w genialne ramotki z tamtego okresu czasu, które nie są sygnowane nazwiskami autorów przełomu komiksowego ze zbliżonego okresu czasu- mam na myśli Morrisona czy Moorea- nie wierzę. Poza tym pełna satysfakcja, no ładnie się rynek rozwija.

Re: Prenumerata

Brakuje mi tu trochę rzeczy... ale z drugiej strony jest dużo dobra. W planach mam wszystko poza Dark Times, Kotor i Legacy - no bo to już mam w wydaniu od Egmontu. Większość z pozostałych też już mam - w oryginale - no ale niech się powtarza, nie będą to pierwsze duble w mojej kolekcji xD

Re: Prenumerata

Swoją drogą, bardzo dobry stosunek cena/ilość. Tyle zeszytów w cenie 40 zł/tom? To aż nie brzmi możliwie xD

Nie no, kolekcja zapowiada się świetnie i trzymam kciuki żeby wypaliło. A jak już wypali to nie bądźcie cebulaki i nie kupujcie co piątego tomu bo eee to kiedyś czytałem, to mam w oryginale, to mnie nie interesuje a o tamtym czytałem słabą recenzję. Przeliczyłem dokładnie i wyszło mi że nie ma mna papierze tylko 1/3 tomu 46 (komiks Chewbacca), i prawdopodobnie tomu 39 (nie rozumiem co to jest), a będę brał większość. Mamy w końcu perspektywę wspaniałej, bogatej kolekcji legendarnych komiksów, skorzystajmy z tego i kupujmy ją. W świetle tego co mamy dziś (6 albumów rocznie od Egmontu), zbliżają się naprawdę tłuste czasy.

Re: Prenumerata

Te reprodukcje hełmów kuszą.

Re: Prenumerata

Mnie tam zawsze kusi jak dają "T-shirt Star Wars"

Re: Prenumerata

Chyba będą takie jak w tej kolekcji:
https://www.deagostini.com/au/collections/star-wars-helmets/

Zanim się zdecyduję, muszę zobaczyć które konkretnie, ale widać plakat, t-shirt i R2-D2.

@San Holo - ja wiem tyle co Ty
Na stronach De Agostini i RUCHu nic nie mogę znaleźć albo źle szukam

Re: Prenumerata

Znalazłem taką informację:
W ramach prenumeraty wysyłana zostaje jedna paczka z czterema numerami. Pierwsza wysyłka planowana jest na 20.10.2017. Poczta polska ma 12 dni na dostarczenie przesyłki.

W komentarzach:
https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Dobra wiadomość

PS
Mam nadzieję, że to nie będzie pierwsza i ostatnia przesyłka - wszystko w naszych rękach

Re: Prenumerata

Mam nadzieje. Ja co dwa tygodnie latam i grzecznie kupuje w kiosku

strona

Strona kolekcji jest już aktywna. Można zamawiać

Re: strona

A podasz nam ten adres?

kolekcje

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie jak duże jest ryzyko przerwania wydawania kolekcji? Koncepcja mi się podoba, ba, jestem skłonny zapłacić nawet z gory za całość, ale pod warunkiem, że dostanę całość. A mam obawy, że zacznę kupować, zostawię w tym troche kasy, a tu wydawca stwierdzi, że hajs mu się nie zgadza, i przerywa wydawanie. Jasne, jego prawo, i jego obowiązek dbać o finance firmy, ale dla mnie perspektywa posiadania niekompletnej kolekcji i brak szans na jej skompletowanie jest bardzo bolesna. I wiem, im więcej osób zdecyduje się zaryzykować, tym większa szansa, że się uda, ale chodzi mi przede wszystkim o info historyczne - ile tego typu kolekcji wyszło na polskim rynku w 100%, a ile zostało anulowanych w trakcie? Ktoś coś wie?

Re: kolekcje

Kupię trzy numery i będę miał pełna kolekcję. Tak to można ująć.

Re: kolekcje

Nie doceniasz fanów Star Wars

PS
Termin realizacji ok. 4 tygodni.
Poczekam.

Re: kolekcje

Z tego co się orientuje, w Polsce w ostatnich latach DeAgostini wystartowało z pięcioma różnymi kolekcjami SW - Kultowe Statki i Pojazdy, Szachy, Wielka Encyklopedia, Sokół Millennium no i teraz te komiksy. Z wszystkich wymienionych tylko Kultowe Statki były dociągnięte do końca, pozostałe kolekcje skończyły na testowych czterech numerach a później zniknęły z rynku.

Re: kolekcje

Dzięki, bardzo cenne info. Anulowanie po 4 numerach przyjmę na klatę bez żalu w razie czego. Dużo bardziej bym się wkurzył jakby powiedzmy po roku wydawania stwierdzili, że kończą zabawę.

Re: kolekcje

Moim zdaniem w obecnym świetle rynku komiksowego, takie obawy są trochę bezpodstawne? Kolekcje jednak muszą się opłacać, skoro równolegle obecnie wychodzi kolekcja DC i dwie Marvela- btw akurat WWKM spokojnie by wystarczyło z Marvela, a druga "nadprogramowa" kolekcja i tak schodzi. Teraz jest renesans takich inicjatyw, kolekcja Marvela wychodzi od 2012 a to jest szmat czasu.

Re: kolekcje

dzięki za info, zupełnie nie śledzę tych kolekcji i nie miałem pojęcia jaki jest ich status. W takim razie mają mój portfel

zamówiłem

Właśnie zamówiłem i namawiam znajomych i znajomych znajomych, żeby też zamówili. Mam nadzieję, że seria wypali, a nie skończy się po 4 numerach.

TEST

Wygląda na to, że to jednak tylko rzut testowy :-/

http://filmozercy.com/wpis/komiksowa-sroda-star-wars-punisher

Re: TEST

No cóż, jeśli tak to szkoda.

Tym bardziej ruszać wszyscy dupska i kupować, jeśli tylko będzie dostępne.

Wrocław

proszę mi donieść czy gdzieś jest dostępne, bo nie wiem czy muszę wychodzić z domu dziś xD

Re: Wrocław

Shedao Shai napisał:
proszę mi donieść czy gdzieś jest dostępne, bo nie wiem czy muszę wychodzić z domu dziś xD
-----------------------

Nie wychodź. Rzut testowy dla rejonów Szczecina, Gdańska i.. Rzeszowa

Re: Wrocław

Czy oni oszaleli xD Ja rozumiem, testować popyt w największych ośrodkach miejskich, nie wiem: Wawie, Krk, Wro. Ale taki dobór miast? Co nimi kieruje?

No nic, dzięki, to siedzę w domu

Re: Wrocław

O przepraszam, Szczecin akurat jest w pierwszej trójce największych miast w Polsce, proszę nie obrażać Wielkiego Szczecina!

Re: Wrocław

Shedo miał na myśli metropolie

Re: Wrocław

Zaraz, czyli w innych miastach nie ma? Dafuq?

Re: Wrocław

Teraz wyszedł test kolekcji komiksów Conana Barbarzyńcy od Hachette. Kolekcja jest dostępna tylko w dwóch miastach Pierwszy tom za 9 zł, a na allegro już chodził po 40.

Re: Wrocław

Jest tu lekka konfuzja, bo babka na infolinii Hachette mówi, że kolekcja Conana to już nie test, tylko że ruszyła normalnie.

Re: Wrocław

Podobno jak były testy kolekcji Asteriksa i Lucky Luke, to też mówili na infolinii, że to nie są testy. Skończyło się na czterech tomach I też były tylko w dwóch miastach

Re: Wrocław

Ups. Dobrze wiedzieć, sękju.

Re: Wrocław

Ludzie wydzwaniali do DeAgostini i praktycznie każdemu co innego mówili. W Ruchu też były inne informacje

Re: Wrocław

Czyli że nie ma sensu ruszać mojego emerytowanego tłustego dupska do kiosku?

Skandaral.

Jedno słowo

PRENUMERATA

Re: Jedno słowo

https://i.imgur.com/Wq4mWJp.png

Jak każesz, panie!

Re: Jedno słowo

Ależ Ci się imgur spodobał Screen za screenem, szaleństwo, panie.

Re: Jedno słowo

Re: Jedno słowo

Najlepsza odpowiedź

Re: Jedno słowo

O co w tym chodzi ?

Re: Jedno słowo

Prenumerata i tak ruszy dopiero od października a i tak tylko wtedy, jeśli testy będą pomyślne xD

Re: Jedno słowo

No właśnie, więc niech się wszyscy pozapisują żeby zrobić wrażenie sporego popytu żeby kolekcja ruszyła, a potem możecie porezygnować xD

Re: Jedno słowo

Dokładnie.
W paczce znajdziecie 2 numery z 2 komiksami Star Wars. Płatność dopiero po otrzymaniu przesyłki i jej obejrzeniu. Możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Wysyłka komiksów jest darmowa.

W zasadzie cały Bastion powinien wziąć prenumeratę

I jeszcze można zapisać wujka, ciotkę, babcię, dziadka, psa i kota - najwyżej nie odbiorą

Re: Jedno słowo

No cóż, poszła prenumerata i ode mnie. Miejmy nadzieję, że coś z tego wypali.

Re: Jedno słowo

Logowanie do serwisu po okazaniu poświadczenia. ~

Mam pytanie

Czy komuś udało się dorwać dzisiaj 1 numer w kiosku? Czy faktycznie mają ruszyć jutro. Nie chce mi się jeździć po całym mieście w poszukiwaniu kiosku Ruchu, bo ten najbliżej mojego miejsca zamieszkania został zamknięty. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek info.

Re: Mam pytanie

A gdzie mieszkasz? Bo jak ma być tylko w Szczecinie, Gdańsku i Rzeszowie, a w profilu masz Mysłowice, no to nie wiem czy na to gdziekolwiek trafisz.

W każdym razie ja na kolekcję trafiłem.

Re: Mam pytanie

Łoo! Podziel się wrażeniami!

Re: Mam pytanie

Teraz będę chodził po kioskach i pytał: "Są może komiksy ze Star Łorsów?", a sprzedawca będzie na mnie patrzył jak na debila.

Re: Mam pytanie

A czasem kioski Ruchu nie eksponuja swoich kolekcji na witrynach? Czasem szkoda jest o coś zapytać.

Re: Mam pytanie

Jak to wygląda z jakością wydania? Słyszałem, że drukarnia ma raczej kiepską opinię. I podobno jest cieńszy papier niż w innych tego typu kolekcjach.

Re: Mam pytanie

Strony faktycznie są dość cienkie, wyraźnie cieńsze niż Legendy od Egmontu, chociaż nie mam porównania z innymi kolekcjami deAgostino. Komiks jest szyto-klejony(?), ale wygląda to solidnie. Na stronie 17 mam czerń jakoś "rozmazaną" (tak jakby zanim wyschło ktoś maznął palcem), ale poza tym na razie nie dopatrzyłem się jakichś błędów.

Re: Mam pytanie

Raczej nie podawałabym Mysłowic gdybym w nich nie mieszkała. Dookoła mam jednak wiele ciekawych miast. Skoro kolekcja ma być tylko we wskazanych miastach, to sobie daruję i nie ruszę się nigdzie by ją poszukać. Prenumeratę dopuszczam, bo w moim przypadku to jest z nią więcej problemów niż jest to warte.

Prezentacja kolekcji

Na Facebooku niezawodny profil, Dodatki w kiosku, wrzucił zdjęcia jak wygląda pierwszy numer.

https://tinyurl.com/y84q29p5

Jak dla mnie wygląda to ślicznie. Jestem chyba jednym z nielicznych, którym podoba się okładka - a także ujednolicenie tej kolekcji.

Żeby tylko ten test się udał! Dzisiaj zamawiam prenumeratę.

Re: Prezentacja kolekcji

Super!

A jak z dostępnością? Da się to kupić w miarę łatwo, czy faktycznie rzucone tylko w kilku miastach?

Re: Prezentacja kolekcji

- Jestem chyba jednym z nielicznych, którym podoba się okładka - a także ujednolicenie tej kolekcji.

Nie jesteś jedyny
Przyjrzałem się tym okładkom i uważam że są lepsze niż ma np. Egmont.

Re: Prezentacja kolekcji

Bo wszyscy oceniali po słabej grafice z sieci, a w realu okładka wygląda solidniej.

Re: Prezentacja kolekcji

Wygląda lepiej, bo na twardej okładce, z odblaskowym logiem i czarnym tłem. Wciąż uważam, że byłoby znacznie lepiej gdyby po prostu wzięto okładkę któregokolwiek z zeszytów (toć nawet ludzie na ulicy chodzą w koszulkach z okładką Star Wars #1 ), no i trochę zmienili projekt.

Re: Prezentacja kolekcji

Że solidniej to wiadomo.
Nie do końca rozumiem po co jest ten "promień" z prawej strony, który przesuwa "Star Wars" na lewo i jest niesymetrycznie, ale OK.
Za to podoba mi się pomysł z czarnym tłem, na którym jest wyeksponowana postać (lub kilka) prosto z komiksowego kadru.

Strzał w 10 - "ascetyczno estetycznie"

Re: Prezentacja kolekcji

Ludwik napisał:
Na Facebooku niezawodny profil, Dodatki w kiosku, wrzucił zdjęcia jak wygląda pierwszy numer.
-----------------------
To je report przecie. Fanowski fanpage Kolekcji Komiksów Star Wars jeszcze wrzucił 8-minutową prezentację:

https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/videos/149306558998000/

Re: Prezentacja kolekcji

*repost, tfu

Re: Prezentacja kolekcji

Wiem, napisałem do admina z pytaniem, gdzie kupił, ale odpisał, że nie jego.

mnie się podoba

twarda okładka. Problem w tym, że pierwszy komiks, który bym wziął to numer 42... jeśli liczyć po 2 numery na miesiąc to daje czerwiec 2019.

Do tego czasu heh

Re: mnie się podoba

Najgorsze to te 13 tomów Klasycznych Opowieści. Tylko zapalony kolekcjoner chyba chciałby mieć to na półce. Straszne badziewie. Gdyby to było na końcu kolekcji to jeszcze rozumiem, ale tym starym marvelem chcą ludzi przyciągnąć? No to się nie uda.

Re: mnie się podoba

Krogulec napisał:
starym marvelem
-----------------------

Na Bastionie to łykną

Re: mnie się podoba

Co jest całkowicie normalne na Bastionie Polskich Fanów Star Wars, czyli w dużej mierze zapalonych kolekcjonerów, o których mówi Krogulec. Są pierwsze komiksy SW, ładnie wydane, z polskim tlumaczeniem, co dla wielu osób jest sporym atutem. Nie rozumiem więc co w tym dziwnego.

Niestety Krogulec ma racje, ciężko żeby kolekcje utrzymali tylko najbardziej zapaleni fani i start z tak ciezko przyswajalnymi pozycjami jest dziwną decyzją. Tzw casuale tego nie będą kupować 12 tomów pod rząd.

Re: mnie się podoba

Jak startowała kolekcja Marvela to też na początku dawali nowsze historie, w większości powstałe po 2000 roku i z najpopularniejszymi bohaterami. Dopiero większość staroci zaczęli wydawać po przedłużaniu kolekcji. Ludzie i tak to kupowali, bo mieli już z 70 tomów. Tutaj powinno być tak samo. Albo powinni przynajmniej zacząć chronologicznie.
Wątpię, czy ktoś, kto nie jest fanem SW będzie kupował to przez pół roku.

Re: mnie się podoba

To się zgadzamy, bo ja też wątpię. Wiesz, np. czasem sobie kupię coś z Marvela czy DC - tych superbohaterskich. I stwierdzam, że te komiksy z latch 70-tych, czy wcześniej - często nawet te kultowe - są dla mnie nie do przeskoczenia. Niestety wolę nieco nowsze pozycje.

A tutaj mówimy o koszmarkach z lat 70-tych, gdzie min. występuje zając i kot. Komiksy, przez które nie da rady przebrnąć niejeden fan.

Nawet Marvel się trochę z nich pośmiał, kiedy prawa do marki wróciły do wydawnictwa:

http://static.comicvine.com/uploads/original/11121/111219164/4604950-jaxxon.jpg

Re: mnie się podoba

Mam nawet wariant Jaxxon do Vader Down #1 Ciężko czyta się te starsze pozycje. Zarówno
rysunki jak i sposób pisania scenariuszy są mocno przestarzałe. Nawet jak ktoś kupi zafoliowany numer 1 za 15zł, to dwójki już pewnie nie ruszy. Kolekcja Conana, która ma teraz test to też są lata 70, ale to historie o dwie klasy wyżej jakościowo, mimo że są czarno-białe. Nie ma co porównywać prac np. Buscemy, do starych SW, mimo że wychodziły w tym samym czasie https://i.pinimg.com/originals/21/4b/51/214b516a621ab1cad5bbfb33814f0230.jpg

Re: mnie się podoba

Ja mam na półce i mimo że to straszna ramota to podchodzę do nich z pewnym sentymentem i nostalgią Fabularnie to się nijak nie broni, choć są smaczki jak pierwsze wyobrażenie Jabby Hutta.

A obserwowanie jak ludzie z paskiem "Legends" dissują legendarne legendy - bezcenne.

Re: mnie się podoba

Nie mierz innych swoją miarą. Lubienie gwiezdnowojennych Legend nie oznacza hyperskiego fanatyzmu odnośnie wszystkich treści z tego dawnego kanonu. Wiedz też, że jeszcze nie tak dawno temu żadnego Nowego Kanonu nie było i to co było Gwiezdnymi Wojnami dzieliliśmy po prostu na rzeczy świetne, fajne, kiepskie i beznadziejne. Stare marvelowe komiksy raczej mieszczą się gdzieś pomiędzy tymi dwoma ostatnimi kategoriami

Bo zaraz dojdziesz do wniosku, że jak mam Legend pod avatarem to tak samo jako A`Shara Hetta lubię The Holiday Special i serial Ewoks xD

Re: mnie się podoba

Wiesz, mierzę siebie swoją miarą Niemniej, pasek "Legends" powinien zobowiązywać. Chybą że to jest domyślnie "wybrane legendy".

Wiedz też, że jeszcze nie tak dawno temu żadnego Nowego Kanonu nie było

Zgadzam się w całej rozciągłości. Powiem więcej, jak byłem na jednym z pierwszych seansów ANH, to to się nawet ANH nie nazywało Co dopiero mówić o jakimś kanonie a tym bardziej nowym.

Stare marvelowe komiksy raczej mieszczą się gdzieś pomiędzy tymi dwoma ostatnimi kategoriami

Dzisiaj. Ale jak się pojawiły, jko JEDYNE cuś poza filmem a o SW, to zupełnie inaczej się to odbierało. Stą sentyment, mimo że ramota.

zaraz dojdziesz do wniosku, że jak mam Legend pod avatarem to tak samo jako A`Shara Hetta lubię The Holiday Special i serial Ewoks xD

No nie, chyba nikt nie ma aż tak. Szanujmy się troche.

Re: mnie się podoba

-Wątpię, czy ktoś, kto nie jest fanem SW będzie kupował to przez pół roku.

A dlaczego ktoś kto nie jest fanem miałby to kupować. Przecież...

Mily napisał:
Kto z ręką na sercu może mi wskazać jakieś treści z komiksowego kanonu star wars, które wniosły coś na trwałe do kanwy tego medium? Coś pokroju ambitniejszego komiksu amerykańskiego- vide Preacher, Watchmen, Sandman, cała obecna oferta Image- albo europejskiego pokroju "Corto Maltese ". Imo takich treści w komiksowych star warsach nigdy nie było.

Ludwik napisał;
A tutaj mówimy o koszmarkach z lat 70-tych, gdzie min. występuje zając i kot. Komiksy, przez które nie da rady przebrnąć niejeden fan.

Częściowo się zgodzę, bo w niektórych fanach Moc jest słaba

Dla mnie te koszmarki z lat 70 mają swój urok i zdecydowanie chętniej je znowu zakupię (mam wydanie Omnibus, ale wspieram wszelkie krajowe inicjatywy) niż współczesne koszmarki które Egmont wydaje (Poe i reszta).
Zwłaszcza współczesna kolorystyka zabija wszelką chęć obcowania z tymi komiksami i za każdym razem muszę się zmuszać by je wziąć do ręki - często leżą miesiącami i w końcu: DOBRA, MIEJMY TO ZA SOBĄ

PS
Dla mnie komiksy, to przede wszystkim RYSUNKI i lubię przy ładnych trochę posiedzieć a nie "przelecieć dymki".

Re: mnie się podoba

Dlatego też Egmont wydaje nowe komiksy z serii Vader, Star Wars, Leia czy Poe Dameron. Bo mimo, że te serie są (moim zdaniem) gorsze od np. Kanana to jest szansa na to, że randomowy klient Empiku kupi taki komiks nie będąc jakimś wielkim fanem Star Wars.

Re: mnie się podoba

Fakt, to dziwna decyzja. Ja będę kupował na pewno (w końcu to pierwsze komiksy, jakie by nie były), ale bardziej przypadkowi ludzie w końcu to oleją.

Rzucenie tego gdzieś na środek lub koniec kolekcji byłoby sensowniejsze, tym bardziej że komiksy najstarsze =/= najwcześniej się dziejące.
Poza tym nie kierują się też chyba kolejnością wydawania, bo w późniejszych tomach nowsze pozycje są przed starszymi. Zatem wydawanie na start najstarszych komiksów nie ma żadnego uzasadnienia.

Re: mnie się podoba

No właśnie. Jakby chcieli wskoczyć z czymś, co praktycznie każdemu się spodoba, to powinni startować z Republic: Clone Wars. Jest w kolekcji, jest ogólnie uznane przez fanów i wg. mnie najbardziej odpowiednie komiksy dla każuali.

Oby ta decyzja nie wywołała falstartu.

Re: mnie się podoba

No właśnie cieżko powiedzieć. Bo to czy te komiksy kupi 30% fanów poziom Bastion, czy 60% to i tak większego znaczenia dla całości nie ma, bo jesteśmy tylko niewielką grupą całości, do której Star Wars jest kierowane. Ogólnie z książkami i komiksami jest taki problem, ze niedzielny fan SW raczej tego nie kupi. I w sumie czy to będzie Republic: Clone Wars czy klasyczne SW z 77-78 to niewiele to zmienia jeśli chodzi o ich zarobek.

Pewnie dlatego taka cena. Bo my jeszcze za tyle kupimy. A zwykły oglądacz SW raczej nie kupi nawet jak będzie za 9.99zł. Choć w sumie przy takiej cenie są jakieś szanse, tylko, że wtedy jakość by na tym mocno ucierpiała.

Re: mnie się podoba

Mossar napisał:

Pewnie dlatego taka cena. Bo my jeszcze za tyle kupimy.

-----------------------
To znaczy? Cena jest typowa dla takich kolekcji z tego co się orientuję.

Re: mnie się podoba

Typowa dla kolekcji tego typu to raz (wszelkie kolekcje Marvela i DC tyle kosztują). A po drugie to jest bardzo atrakcyjna cena jak na komiksy, które niestety w Polsce są bardzo drogie. Polecam przejrzeć kiedyś ile kosztują niektóre komiksy (cena około 90zł to norma).

Re: mnie się podoba

Przyszedł do mnie w piątek komiks Zdobywcy Troy wydany przez Egmont. 200 stron, cena okładkowa 99,99zł. Format praktycznie ten sam. Nawet kupując w oryginale takie Epic Collection od Marvela - 400 stron kosztuje jakieś 150zł. Dużo gorszy papier, miękka okładka. Taniej niż w kolekcji na 100% nigdy nie będzie.

o

`marvelizmie` mówiłem w kontekście tego zjawiska, rozdrabniania się i wyciągania piątej wody z kisielu byle tylko wpływy były większe.

Co do tytułów, to gdyby ktoś nie ogarnął, w Legendach są takie, których nawet nie czytałem bo-i-po-co, są i takie, które cieszą ryjka nawet dzisiaj, a posiadanie ich w 3-4 kopiach nie oznacza ciężkiego upośledzenia zbierackiego
W obecnym kanonie nie-bo-po-co to całość. To nie musi być oczywiste, nie dla wszystkich, ale nie musi.

Natomiast kolekcja... to kolekcja. Z zasady powinno się mieć całość. Dlatego też takie akcje w Polsce raczej się nie sprawdzają i to w każdej tematyce. Z doświadczenia wiem, że ew. można zamawiać indywidualnie, ale ofert sklepowych nie należy oczekiwać.

Taki rynek.

Test

Mam pytanie, może ktoś wie. Skoro to jest sprzedaż testowa to np. u mnie na Śląsku może w ogóle nie być tych pierwszych egzemplarzy? Skoro już wg harmonogramu za niedługo ma być 2 część to się zastanawiam czy w ogóle kupie 1.

Re: Test

Z tego co kojarzę, to jeśli test się uda, to ruszą z kolekcją jeszcze raz, na całą Polskę, więc będziesz miał okazję kupić. Tak, zdaje mi się, ejst w przypadku innych kolekcji.

Re: Test

Tak jest, tak np. było z Wielką kolekcją komiksów Marvela. Pierwszy numer wyszedł kilka miesięcy wcześniej, a później był jeszcze raz w kioskach.

Re: Test

W kilku kioskach Ruchu na terenie Mysłowic pierwszego tomu nie dostali, nie wiem jak ma się to w ościennych miastach, bo nie byłam. Może faktycznie na razie ta kolekcja a właściwie zapowiedź nie trafiła na Śląsk.

Re: Test

Oficjalnie dostępne są tylko w Szczecinie, Gdańsku i Rzeszowie.

Re: Test

A, to tłumaczy dlaczego nachodziłam się w Stolycy i nie było nic.

Re: Test

A już myślałem# że jak Hego wstawiał newsa o TSW to...

Re: Test

Spoko, nie umarłam . Po prostu we czwartek z samego rańca do roboty... Ale za to cotygodniowa dawka Carboniego będzie zapewniona w postaci Science and SW.

Co do komiksu, również dzięki wszystkim kupującym, mam nadzieję, że i do reszty kraju dojdzie

Szczecin Gdzie?

A ktoś może wie gdzie w szczecinie jeszcze mozna dostac egzemplarz? Bo w np w empikach nie widzialem.

Re: Szczecin Gdzie?

Ja znalazłem w kiosku na placu Kościuszki (róg Sikorskiego i Alei Piastów). W Empikach faktycznie tego nie ma niestety, a nigdzie indziej nie szukałem.

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Kupiłem i generalnie mam nadzieje, że to wypali bo wydanie jest epickie strasznie. Oczywiście do prenumeratki jakieś bonusy (koszulka, kubek plakat) a jak dorzucisz dodatkowe 6 zyla to po którejś tam przesyłce możesz dostać zajebisty hełm szturmowca w skali 1:5 więc cholera kusi kusi ale ja jestem zainteresowany tylko klasycznymi bo reszte mam (dzięki egmont ;*). Podsumowując za 15 ziko pierwszy numer jak ktoś może to nie wypada nie kupić

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Żeby dostać te hełmy trzeba dopłacać 5 zlotych do każdego numeru. Już taniej wyjdzie sprowadzić je sobie zza granicy.

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Napisał Nautolianin z Gdańska. ~

Ale dzięki za bastionowo-obywatelską postawę, dzięki której może będzie więcej niż 4 numery i moja prenumerata zacznie działać.

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Dzięki za bastionowo-obywatelską postawę, dzięki której może będzie więcej niż 4 numery i moja prenumerata zacznie działać. [2]

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Dzięki za bastionowo-obywatelską postawę, dzięki której może będzie więcej niż 4 numery i moja prenumerata zacznie działać. [3]

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Dzięki za bastionowo-obywatelską postawę, dzięki której może będzie więcej niż 4 numery i moja prenumerata zacznie działać. [4]

Podziękowania dla Onomy + pierwsze wrażenia

Chciałem oficjalnie podziękować Onomie za zakup egzemplarza komiksu w Szczecinie - po opłaceniu przeze mnie egzemplarza i kosztów wysyłki mam komiks w swoich rączkach. Polecam Allegro... Bastionowicza znaczy się

Pierwsze wrażenia z egzemplarza pozytywne - komiks jest w twardej oprawie, elegancko wydany, poza oryginalnymi tytułami komiksów mamy też ich tłumaczenia. Szkoda tylko, że w przeciwieństwie do różnych kolekcji Hachette nie ma żadnego wstępniaka opisującego numer kolekcji od redaktora prowadzącego - przydałyby się słowa wyjaśnienia dla niezorientowanych, choćby o Jabbie, czemu w komiksie jest taki, a nie inny. Biorąc pod uwagę pozostałe kwiatki jakie mogą być w kolejnych numerach, też przydałyby się jakieś wyjaśnienia od redakcji.
Papier jest w porządku, nie odniosłem wrażenia, jakoby miał być za cienki. Okładka ładnie polakierowana, elegancka.

Poza komiksem dostajemy też 4 dodatki: pierwszym jest wielki plakat, z jednej strony reklamujący kolekcję, a z drugiej strony przedstawiający chronologię wydarzeń z SW starego EU! I to jest piękne, mamy opisane ważne wydarzenia, a do tego wszystko okraszone takimi postaciami, jak postacie filmowe, a poza nimi: Luke z Dark Empire, Kir Kanos, Zayne Carrick, Wielki Admirał Thrawn, młody Boba Fett w ojcowskiej zbroi...
Plakat z chronologią bardzo ładnie wygląda, toteż powiesiłem go sobie na ścianie.

Poza tym dostajemy też 3 ulotki: jedną o prenumeracie którą można od razu wysłać i z niej sobie zamówić prenumeratę, drugą z hełmami(czyli prenumerata premium) oraz trzecią z zapowiedziami kilku najbliższych numerów.

Komiksy - zwłaszcza adaptację ANH - zreckuję pewnie po Coperniconie lub jeszcze później.

Re: Podziękowania dla Onomy + pierwsze wrażenia

Te stare marvele są epickie. Mam nadzieje, że pociągną to dalej

Re: Podziękowania dla Onomy + pierwsze wrażenia

Te stare marvele są epickie. Mam nadzieje, że pociągną to dalej [2]

Re: Podziękowania dla Onomy + pierwsze wrażenia

Obczaiłem pobliskie inmedio dzisiaj i prosze - numer drugi już w moich rękach. Generalnie wydania są genialne, pięknie oprawione a zawartość to jest cudo. Naprawde nie wiedziałem, że te stare zeszyty to taka frajda! Czuje się jak dzieciak lat 80tych, któremu mama dała 5 dolców na gumę i komiks

Re: Podziękowania dla Onomy + pierwsze wrażenia

Kto nie skadał niech składa prenumeratę, muszą to pociągnąć dalej!

Re: Podziękowania dla Onomy + pierwsze wrażenia

Ja już prawie, prawie jestem przekonany. Tylko chcę sobie najpierw kupić pierwsze 1-2 numery pojedynczo i zobaczyć jak to wygląda. Więc najpierw muszą znowu pierwszy/drugi numer wrzucić do kiosków.

Powrót komiksowych adaptacji filmów nad Wisłę

Niektórzy pewnie pamiętają, że o ile każdemu epizodowi SW towarzyszą jego adaptacje komiksowe, o tyle w Polsce wydano dotychczas adaptacje dwóch epizodów - Mrocznego Widma i Ataku Klonów, które zostały wydane przez Egmont w czasie premier filmów. Nie były to komiksy wybitne, acz znośne i na półce z komiksami SW fajnie przedzielają czas między epizodami. Dlatego trochę brakowało adaptacji kolejnych filmów u nas...

...aż do teraz, kiedy to DeAgostini zdecydowało się na nie lada ryzyko, czyli wydać adaptacje WSZYSTKICH epizodów pierwotnej sagi - czyli również stare Marvele z lat 70-tych i 80-tych, które przez zbieraczy kolekcji komiksów Marvela - WKKM i SBM - są nazywane pieszczotliwie "ramotkami". Przy czym każdy przez "ramotki" rozumie co innego:
-dla jednego ramotką będzie stary komiks, który nie przetrwał próby czasu i jest uważany za słaby
-dla innego (w tym i dla mnie) ramotką będzie stary komiks wydany przed 1991 rokiem - nieważne, czy bardzo dobry, czy słaby, po prostu chodzi o ten "stary" styl rysowania
-dla jeszcze innego definicję ramotki wyczerpie jeszcze inny rodzaj starszego komiksu
I tak dalej, i tak dalej...

Właśnie porównywałem sobie ten komiks ze starymi Marvelami z lat 70-tych - zwłaszcza, że scenarzystą adaptacji ANH jest Roy Thomas, z jednej strony twórca Defendersów (na plus!) z drugiej scenarzysta ostatnich historii o oryginalnej drużynie X-Menów (na minus). W każdym razie swego czasu ważna szycha w Marvelu. A do tego Marie Severin od Hulka jako kolorystka pierwszego numeru.

I każdemu kupującemu co jakiś czas WKKM powiem - to naprawdę ciekawa odmiana poczytać marvelowską ramotkę, która dla odmiany nie jest superherosem, a Gwiezdnymi Wojnami.
A jak wypadło?

Pod względem historii jako adaptacja filmu komiks sprawdza się przyzwoicie - z jednej strony, podobnie jak w adaptacjach TPM i AOTC pewne rzeczy są pominięte i skrócone, a niektóre wyglądają inaczej. Z drugiej jednak strony mamy rzeczy, których w filmie nie było - jak rozmowa Luke`a z Biggsem na Tatooine, Luke`a wśród znajomków dla których jest "Wormiem", czy spotkanie Hana z Jabbą.
Innymi słowy, rzeczy które pierwotnie miały być w filmie, ale w oryginalnej wersji się jednak nie znalazły. Osobiście najbardziej spodobały mi się:
-rozmowa między imperialcami, czemu kompletnie nie przygotowali się na atak Rebeliantów na Gwiazdę Śmierci: trzeba przyznać, logiczne tłumaczenie i lepsze niż tylko zwykła imperialna zarozumiałość
-wyjaśnienie, czemu Chewie nie dostał medalu na Yavinie: co prawda jest to głupie i naciągane wyjaśnienie, ale za to pokazuje, że Marvel jako pierwszy zauważył coś, o czym Lucas zapomniał i co fani będą wypominać mu do końca życia
No i bonus - idealnie widać, że HAN SHOT FIRST!

Natomiast najważniejsza zmiana względem filmu to Jabba - i tu ostrzegam przed spoilerem: Otóż mamy scenę z Jabbą i Hanem na Tatooine, ale początek spoilera nie mamy ani ślimaka, ani człowieka-Declana Mulhollanda, a zamiast tego dostajemy żółtego człekokształtnego kosmitę z białą brodą. A potem w Marvelu po premierze ROTJ wielkie zdziwienie "Co co ale przecież Jabba miał wyglądać inaczej, spapraliśmy komiks przed laty!" koniec spoilera Nie ukrywam, że mnie to rozbawiło - przed 2014 rokiem pewnie bym to wypominał, ale teraz, w obecnej sytuacji...

Rysunki - na początku słabsze, postacie niepodobne do siebie, niestaranne. Dopiero im dalej, tym coraz lepsze, bardziej szczegółowe - najlepiej widać to po zmianie sposobu rysowania Vadera z numeru na numer. Natomiast całość pod względem graficznym oceniam na plus - lubię te stare marvelowe rysunki i stary sposób narracji z opisywaniem sytuacji w komiksie w ramkach. Jedynym poważnym mankamentem są kolory mieczy świetlnych - cały czas czerwone i niepodobne do filmowych, to akurat nie zmieniło się w kolejnych numerach.

A jak oceniam całość? Bardzo pozytywnie Klimat starego komiksu jest naprawdę przyjemny, oglądanie rysunków też sprawiło mi dużo frajdy. Nie wszystko trzyma się kupy, jedna nie zmienia to faktu, że bawiłem się bardzo dobrze.


W wydaniu mamy wyraźny podział na 6 części, gdyby oceniać pojedynczo każdą z nich, to:

1. Star Wars - najsłabsze rysunki, ale za to dodatek w postaci scen Luke`a z Biggsem. 6/10

2. Sześciu przeciwko galaktyce - fajny tytuł No i morderca Han Solo!!! No i marvelowy Jabba, choć zabawny, to bądźmy jednak ciut obiektywni 5/10

3. Z nadprzestrzenii na Gwiazdę Śmierci - ot adaptacja zniszczenia Alderaana i ratowania Lei, nic specjalnego, rysunki też nieco kuleją. 6/10

4. Moc przeciwko Vaderowi - ratunek Lei i pojedynek Obi-Wana z Vaderem, Lord jest coraz lepiej rysowany. 7/10

5. Patrzcie, księżyce Yavina! - wielki plus za to, że wreszcie się dowiedziałem, jak tłumaczyć to idiotyczne amerykańskie Lo! Szczegółowe rysunki, do tego nawiązania do Anakina Skywalkera, choć oczywiście bez jego imienia. 7/10

6. Czy to już koniec historii? - a dam na koniec 8/10 Za Chewiego i za dobrą zabawę w czasie całości lektury.


Całość więc wychodzi na 6-7/10 Wielu marudzi na to, że DeAgostini wziął stare Marvele jako pierwsze, a ja tam jestem zadowolony. Choć rzeczywiście pojawia się pytanie, jak podejdą do tego tzw. "każuale", czy rozpoczęcie od staroci pozwoli rozkręcić kolekcję, czy ją zastopuje.

Re: Powrót komiksowych adaptacji filmów nad Wisłę

Tak z ciekawości - w oryginale była "Leia Antilles" (na samym początku, jeszcze na Tantive IV - potem już "kanonicznie"). Tataj też tak jest czy już zmienili?

Re: Powrót komiksowych adaptacji filmów nad Wisłę

Jest Bail Antilles - w wiadomości od Lei, którą R2 przekazuje w chacie Obi-Wana Leia przedstawia się jako córka Baila Antillesa.
Natomiast samej Lei Antilles nie znalazłem - na Tantivie nie pada ani jej imię, ani nazwisko.

Re: Powrót komiksowych adaptacji filmów nad Wisłę

Aż sobie odkurzyłem z półki tę sympatyczną "ramotkę" i faktycznie, Leia z hologramu mówi o Bailu Antillesie - fajnie że tego "błędu" nie poprawiają.

DeAgostini Kolekcja Komiksów

Jestem po przeczytaniu pierwszego tomu Kolekcji DeAgostini a raczej zmęczeniu wolumenu - Klasyczne opowieści Tom 1 . Wydanie schludne, cena atrakcyjna( 14,99zł ). Treść infantylna. Połowa zawartości przedstawia w przybliżeniu E4 zaś druga połowa to wariacja na temat "Siedmiu samurajów" lub "Siedmiu wspaniałych"* niepotrzebne skreślić. Dostępność w kioskach i empikach marna, znalazłem w Gdańsku tylko jeden ( sieć RUCHU )!!! Co do prenumeraty to zaczynam się zastanawiać, ma być 70 tomów.

...

Po pierwsze, jest juz temat poświęcony kolekcji.

Po drugie, komiksy to oryginalne Marvele z lat 70., do tego stworzone przed premierą ANH/ krótko po niej kiedy lore uniwersum nie istniał.

Po trzecie, obecne egzemplarze to rzut testowy, który nawet nie miał trafić do empików. Miał za to trafić do saloników prasowych w Gdańsku, Szczecinie i bodaj Rzeszowie.

Re: DeAgostini Kolekcja Komiksów

Po czwarte traktuj to z przymrużeniem oka. Łatwo jest oceniac serie przez pryzmat wiedzy, ktorej 40 lat temu nikt nie posiadal. Swietnie sie patrzy na to jak tworcy komiksow wyobrazali sobie uniwersum po iv .

Pytanie

Czy jak zamowie prenumerate teraz to dostane pierwsze dwa numery?

Re: Pytanie

Oczywiście. Jak ruszy to każdy dostanie od początku

Re: Pytanie

Zamawiaj
Zawsze możesz zrezygnować, a poza tym spełnisz dobry uczynek i pomożesz spełnić marzenia wielu fanów o fajnej kolekcji komiksów SW w twardych okładkach.

Re: Pytanie

Zamawiam!

Re: Pytanie

Dzięki za bastionowo-obywatelską postawę, dzięki której może będzie więcej niż 4 numery i moja prenumerata zacznie działać.[5]

Brawo. Piąteczka:
https://s.miauhau.pl/b/media/articles/1403/10/1075-hej-czlowiek-piatka.jpg

Re: Pytanie

Piąteczka! Mam dylemat. Właśnie zacząłem Dark Times.. A tutaj też będzie. Może jednak poczekam na forme papierowa

W koncu wymienie kubek w pracy!

prenumerata

btw, ktoś otrzymał jakąkolwiek paczkę z zamówionej prenumeraty?

Re: prenumerata

Niestety nie. Też mi smutno. Jakoś się to nie potrafi rozhulać.

Re: prenumerata

Napisałem 2 dni temu w tym temacie:
Znalazłem taką informację:
W ramach prenumeraty wysyłana zostaje jedna paczka z czterema numerami. Pierwsza wysyłka planowana jest na 20.10.2017. Poczta polska ma 12 dni na dostarczenie przesyłki.

W komentarzach:
https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Dobra wiadomość

PS
Mam nadzieję, że to nie będzie pierwsza i ostatnia przesyłka - wszystko w naszych rękach


Czyli w każdej chwili możemy się spodziewać pierwszych 4 tomów razem w jednej paczce. I bardzo dobrze, i bardzo się cieszę

...

Tom 3, a do Bydgoszczy i Torunia nie dotarł jeszcze ani jeden.

Re: ...

Seria testowa wypuszczona jest jedynie gdzieś w nadmorskich miejscowościach (Szczecin i Trójmiasto o ile się nie mylę). A szkoda.

Myślałem, że chociaż powysyłają do osób, które zamawiały prenumeratę. Nie wiem po co z tym startowali, skoro to tak wygląda.

Re: ...

A to pies ich trącał.

Spokojnie

Panie i Panowie, spokojnie. Przed chwilą dzwoniłem na infolinię (22 42 88 620, jakby ktoś też chciał zadzwonić ) i dostałem informację, że paczki z kompletem 4-rech numerów będą wysyłane dopiero od jutra - ponieważ jutro wychodzi 4 tom. Będzie to paczka, w środku której będą dane do przelewu, na wykonanie którego będzie 21 dni. Jeżeli jakość produktu nie spełni oczekiwań użytkownika, to wystarczy odesłać paczkę do wydawnictwa. To jest super sprawa - nie muszę być w domu, żeby odebrać paczkę, będzie czekała na mnie na Poczcie.

No i truskawka na torcie, creme de la creme: Pani z Infolinii DeAgostini twierdzi, że nie ma żadnych informacji, jakoby seria miała nie ruszyć na dobre, będzie normalnie wysłana pierwsza paczka z 4-ma numerami, potem kolejna i kolejna itd. W związku z tym zaczynam odczuwać umiarkowany optymizm, nadal podszyty jednak nieufnością, że seria wypali.

Re: Spokojnie

Czyli powoli możemy otwierać szampana do tej truskawki na torcie

Re: Spokojnie

Powolne otwieranie szampana jest trudne, zwłaszcza wstrząśniętego, ale może do przesyłki się uda. ~

Spokojnie - suplement

Jeszcze jako uzupełnienie do powyższego posta - paczki będą wysyłane od jutra w kolejności, którą zna jedynie magazyn (być może alfabetyczną wg nazwisk?), więc samo wysyłanie może przeciągnąć się również na przyszły tydzień + ok. 2 tygodni na dostarczenie paczek przez Pocztę. W związku z tym realny termin otrzymania paczek to okolice 17 listopada 2017.

Re: Spokojnie - suplement

Powiem tak jutro kupuje ostatni testowy numer. Zobaczymy czy będzie jakieś info co do dalszych losów kolekcji. Od razu dam wam znać

Re: Spokojnie - suplement

perkun napisał:
+ ok. 2 tygodni na dostarczenie paczek przez Pocztę.
-----------------------

Wtf, to oni to będą na piechotę roznosić po Polsce że tyle mogą te paczki iść?

Ps. Perkun - nasz informator o Kolekcji <3 dzieki!

Re: Spokojnie - suplement

Słuchajcie jako dumny mieszkaniec Gdańska, który dorwał się do ostatniego tomu wklejam co chłopaki z deagostini napisali

"Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i życzliwe przyjęcie naszej kolekcji "Komiksy Star Wars Kolekcja"

Chwilowo wstrzymujemy jej wydawanie, aby dokonać zmian zgodnych z Waszymi sugestiami. Jeżeli jesteście zainteresowani kolekcją, prosimy o wypełnienie i przesłanie na nasz adres załączonego kupony - w przypadku wznowienia publikacji z przyjemnością powiadomimy Was o tym listownie"

Liczymy na Waszą wyrozumiałość. Z poważaniem Redakcja

Chyba dupa co?

Re: Spokojnie - suplement

Mamy zatem dosyć istotną różnicę na linii Pani z Infolinii - notka wydawnicza w ostatnim numerze.

Hmmmm.

Tak naprawdę czas pokaże, co okaże się prawdą. Ja liczę na swoją paczką w połowie listopada i następną w połowie grudnia. Potem w połowie stycznia. I tak dalej...

Re: Spokojnie - suplement

Wysłaliby chociaż koszulkę i kubek..

Re: Spokojnie - suplement

What the fu... nie wygląda to dobrze. Ciekawe o co chodzi. Może dorzuco więcej tomów? (marzenie ściętej głowy). Pewnie po prostu się rakiem wycofują, no wiecie, nie: kasujemy i nara, tylko no hehe wprowadzimy zmiany, ale sami o nie prosiliście, także do zobaczenia kiedyś (nigdy) xD

I tak oto geniusz który wymyślił żeby rozpocząc wydawanie od archaicznych Marveli, może sobie pogratulować świetnej decyzji.

Re: Spokojnie - suplement

A nie mówiłem? To było jasne jak słońce, że tak się to skończy... Ta decyzja od rozpoczęcia wydawania kolekcji od kiepskich, mało znanych i średnio atrakcyjnych wizualnie komiksów sprzed 30 lat była po prostu samobójstwem.

Re: Spokojnie - suplement

To jest standardowa notka w każdej kolekcji. Na zasadzie kopiuj/wklej. Po to się startuje z rzutem testowym by go w pewnym momencie wstrzymać i zacząć od nowa. Drugi rzut (o ile wystartuje) idzie już z dużą kampanią reklamową. Czasami coś jest poprawione, np. tłumaczenie w kolekcji Superbohaterowie Marvela albo kolejność tomów jak w WKKM (co w naszym przypadku nie grozi). Na chwile obecną pozostaje czekać a nie prorokować bo póki co nic nie sugeruje ani startu kolekcji ani jej kasacji.

Re: Spokojnie - suplement

-I tak oto geniusz który wymyślił żeby rozpocząc wydawanie od archaicznych Marveli, może sobie pogratulować świetnej decyzji.

Ależ nie - bo jak ludzie łykną te, to potem będą zbierać wszystko, raz żeby mieć komplet, dwa żeby nabyć "te najlepsze" w końcu.

A tak kupią "Republici" i seria się rypnie, a nie o to chodzi przecież.

Jeżeli ma się sypnąć, to na początku, po zainwestowaniu niewielkiej sumki pieniędzy, a nie gdy biznes się rozkręci.

Re: Spokojnie - suplement

No tylko że jak ludzie nie łykną już od początku, to nic nie wystartuje i biznesu nie ma. Możnaby tę kolekcję zrobić tak, że by się przetykało komiksy dobre i kiepskie i jakoś by to poszło. A tak to co? Janusz kupi pierwszy tom, zobaczy te rysunki, dialogi i stwierdzi: szkoda pieniądz.

Re: Spokojnie - suplement

Z punktu widzenia korpo excellowej, lepiej przeznaczyć środki i zasoby na coś co rokuje długoterminowo, niz się rozdrabniać na coś co może wyjdzie a może jednak nie.

I, jak im wyjdzie że ludzie kupią nawet stare Marvele, to kupią już wszystko, więc ryzyko znikome.

Re: Spokojnie - suplement

Z punktu widzenia korpo excellowej, to przede wszystkim trzeba opchnąć klientowi produkt, zainteresować go swoją ofertą. Pokazanie się z początku od najsłabszej możliwej strony nie przeszłoby nigdzie, gdzie decydenci mają rozum (i to kwestionuję u twórców kolekcji od DeAgostini).

Re: Spokojnie - suplement

Tu Shedao ma akurat rację. Zaczęli źle i tyle. Zacząć mocno, potem wcisnąć coś słabego, obiecując że dalej znowu będzie mocno. I się kręci.

Re: Spokojnie - suplement

W małym wydawnicwie tak, w wielkim korpo ze słupkami Excella* nie. Trust me

* Zasoby są limitowane bo to generuje koszty, a zarząd patrzy perspektywą ograniczoną do horyzontu rocznego bonusu, a nie długoterminową.

Tak, to brzmi glupio i jest głupie, ale tak jest.

Re: Spokojnie - suplement

No cóż, to trochę takie albo wydamy, albo nie. Mimo wszystko pokładam nadzieję w Pani z infolinii, bo jednak co innego żywy człowiek, który coś tam wie, a co innego jakiś suchy, ogólnikowy liścik.

Aha, a czy można jeszcze zamówić prenumeratę i liczyć na dostawę tych czterech testowych numerów, czy teraz roześlą już tylko do tych, co ogarnęli sprawę wcześniej?

Re: Spokojnie - suplement

Jeszcze nie ma AŻ TAKICH powodów do obaw. Ja pamiętam, że podobna sytuacja była z Wielką Kolekcją Komiksów Marvela. Cztery tomy poszły w świat i nagle wyhamowano kolekcje. A jakieś pół roku później można było już w całej Polsce się na nią natknąć, od pierwszego numeru. Może tu będzie podobnie. Ale czas pokaże. Niemniej jednak nie jest to dla mnie do końca zrozumiałe, jaki wyznacznik mogą dać te nadmorskie miejscowości, zamiast testować np. w Warszawie.

Re: Spokojnie - suplement

W Warszawie to teraz z Sosnowca pełno się pęta ...daj Pan spokój !

Re: Spokojnie - suplement

Jeszcze jedno. Z tyłu kartonu jest obrazek 5 tomu normalnie xD ale bez daty wydania. Tak naprawdę to oni chyba sami nie wiedzą jak to sie dalej potoczy

Re: Spokojnie - suplement

Na razie psów nie wieszam, bo to może być zwykłe podziękowanie związane z zakończeniem testów. ~
Powiedzmy, że testy się udały. Uruchomienie normalnej dystrybucji może oznaczać, że Szczecin, Gdańsk i Kielce nie dostaną ponownie tych numerów, aby "inni" nadgonili. Tym samym te miasta będą miały przerwę. Druga możliwość, to dopiero teraz uruchomią drukowanie zakładanego nakładu, a to może potrwać.
Pocieszam się, nie? ~
Jeśli testy nie wyszły i podziękowanie jest definitywne, to idę szukać sznurka i jakiejś watahy.

Re: Spokojnie - suplement

Na fejsie ich spytałem co dalej. Jutro dam znaka jak odpiszą

Re: Spokojnie - suplement

Ale ich jako DeAgostini czy fanpage "Kolekcja komiksów Star Wars"? Bo ci drudzy to chyba są nieoficjalni i za dużo nie mają potwierdzonych wiadomości, co nie?

Re: Spokojnie - suplement

Aj to ja na fb tam napisalem do nich na tej stronie, ktora podales.

Pani z Infolinii

Cóż, Pani z Infolinii nadal upiera się, że nic jej nie wiadomo, żeby seria miała nie ruszyć. Nic jej nie wiadomo z wydawnictwa, żeby seria miała nie ruszyć. Na razie trwa wysyłanie paczek.
ALE obiecała, że popyta w wydawnictwie i w poniedziałek mam oddzwonić, czy coś wiadomo. Także ten. Zobaczymy, co powie w poniedziałek.

Re: Pani z Infolinii

Moja męska intuicja podpowiada mi, że będzie dobrze

Re: Pani z Infolinii

A moje doswiadczenie z infolini mowi mi, że o nic nie spyta i dalej będzie to samo w poniedziałek xD

Re: Pani z Infolinii

Mi tam w sumie już wszystko jedno. Fajnie by było mieć taką kolekcje, ale jakoś sie bez niej obede.

Tak w ogole to czy dobrze rozumiem - pierwsza przesyłka raczej przyjdzie, nie wiadomo co z numerami 5+?

Re: Pani z Infolinii

Tak jest, te pierwsze cztery numery w paczce są wysyłane do prenumeratorów od wczoraj.

halo halo

Dostał ktoś? Ja mam nadzieje, że dziś w skrzynce znajdę awizo.

Re: halo halo

Ja nie dostałem nic dzisiaj.

Re: halo halo

Ja dostałem paczkę ale z namiarami na jakiegoś gościa z Pszczyny więc wyrzuciłem do kosza. Moja jeszcze nie przyszła

Re: halo halo

to pewnie była od Qel Asim!

Re: halo halo

I jak, ktoś dostał?

Re: halo halo

Re: halo halo

Jak za tydzien nie dostaniecie to wam skany porobie xD

Re: halo halo

Juz dotarło? xD

Re: halo halo

W Wrocku lipa. ~

Re: halo halo

Ilość fanów SW, którzy zamówili prenumeratę, przerosła najśmielsze przewidywania i nie nadążają z drukowaniem, więc musimy się uzbroić w cierpliwość.

PS
Jak pomyślę o tych wszystkich drzewach wycinanych teraz, żeby pokryć zapotrzebowanie na komiksy SW... np. lipa

Re: halo halo

Z postu na końcu wynika, że nawet serwery im padły i zrobili reboot. ~ czy ~ ?

Re: halo halo

Ja się nie dziwię. Fani SW to jest ŻYWIOŁ, POTĘGA a przede wszystkim MOC!

Re: halo halo

Mi się wydaje, że nic do nas nie dojdzie.

Re: halo halo

Chodzicie z Quelem ? Np.: na iwo XD

Re: halo halo

Nic mi o tym nie wiadomo

Jazz Jackrabbit w Star Wars

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że racja jest po stronie Mandusa: kolekcje często działają tak, że wydają 4 numery, potem dają jakąś notkę - w tym przypadku notka podana przez RedValdeza, naszego szefa Zaibatsu - a następnie wstrzymują wydawanie, by zacząć jeszcze raz z przytupem. Albo i nie.

W każdym razie - na razie nie ma powodów sądzić, że kolekcja nie ruszy. Co prawda pomysł zaczynania od starych Marveli jest mało fartowny, ale raz że to nie wina polskiego DeAgostini, a dwa, że ja tam nie narzekam, wręcz jestem zadowolony.


A w łapkach mam też 4 numer kolekcji, tym razem z Gdańska. I wydanie jest ładne tak jak 1 numer, ale jedna rzecz mnie wkurzyła - adaptacja TESB została podzielona między 2 numery. Wydawnictwo sobie wykombinowało, że aby mieć całą adaptację komiksową TESB, trzeba kupić aż 2 numery No ale to też potrafi mieć swoje plusy.W międzyczasie poczytałem też pozostałe Marvele z pierwszego numeru. Jak wypada nam początek EU, od czego wszystko się zaczęło?

Nowe planety, nowe zagrożenia - sam początek EU jest niestety słaby. Przede wszystkim nie podoba mi się to, co zrobiono z Hanem Solo. Do tego pretensjonalna piracka załoga: imperialny niszczyciel z dziurką niczym pączek jest całkiem niezły, ale cała reszta... Zwłaszcza pirat Karmazynowy Jack: pretensjonalne imię, pretensjonalny strój, jego asystentka też wzięta z tyłka. 3/10

Bohaterska ósemka z Aduby-3 - a tu już rewelacja! Z bardzo prostego powodu: Jazz Jackrabbit z gier od Epic Megagames zawitał do Gwiezdnych Wojen Co prawda ciut inaczej wygląda, nazywa się Jaxxon i mamy tutaj kilkanaście lat przed faktycznym wymyślaniem Jazza, ale kurde: z czym może się kojarzyć zielony królik z blasterem? Maiza też kozacka, kosmiczna Annie Oakley wyglądająca jak z taniego serialu albo ówczesnego pornola.
Chciałem dać 9/10, ale jednak dałem 8/10 - obniżyłem za idiotyczną postać Don-Wana Kichotana, czyli wariata myślącego że jest Jedi. Ale i tak oceniam wysoko. Dlaczego? Bo to cholerny Jazz Jackrabbit w SW, jeszcze tylko jakiegoś żółwia zabrakło do tej menażerii, najlepiej w okularach!
Do czytania komiksu od razu włączyłem ten stary motyw z gry z zielonym królikiem.
https://www.youtube.com/watch?v=a7Lgk77xAZM

Bitwa na pustkowiu - czyli Siedmiu samurajów w SW po raz pierwszy. Nic specjalnego, ale fajnie się czyta przygody Hana, Chewiego, Maizy i Jaxxona. 7/10

Behemot z podziemnego świata - kontynuacja, tyle że słabsza, bo niepotrzebnie wcisnęli potwora 6/10

Gwiezdne poszukiwania - a tu rewelka - Han Solo niczym rasowy scoundrel ubija interes z Karmazynowym Jackiem i robi z niego idiotę, wspólnie piją alko, a Han jeszcze wkurza Jolli i całuje się z Leią, która pełni w komiksie większą rolę. Całość bardzo w stylu Hana Solo, więc można dać 8/10


Te stare Marvele potrafią dać sporo frajdy - nie bardzo rozumiem, czemu tak wielu narzeka na Jaxxona i bulwersuje mnie atak wykonany przez Marvela na Jaxxona 2 lata temu, skoro sami uczestniczą w tworzeniu gównianego nowego kanonu.
Zrehabilitować Lepich!

Re: Jazz Jackrabbit w Star Wars

Nie czytałem, bo jeszcze nie dotarło (gdzie moja prenumerata!), ale czy Karmazynowy Jack nie jest nawiązaniem do "Karmazynowego pirata" z 1952 z Burtem Lancasterem (i Christopherem Lee w tle)? Choć to on raczej innych robił w jajo. ~

Re: Jazz Jackrabbit w Star Wars

Nie oglądałem tego filmu, to niestety nie wiem, ale załoga w komiksie faktycznie wyglądała dość osobliwie - trochę lat 70-tych, trochę bardziej typowych SW-owych klimatów, a trochę właśnie takich piratów z XVIII wieku, czyli gości ze starodawnymi szabelkami w łapach i blasterami o wyglądzie kapiszonów. Ciekawe, jak to potem retconowano.

Re: Jazz Jackrabbit w Star Wars

Oczywiście, że jest, tak samo Don-Wan Kihotay to przecież Don Kichot. Te stare marvele mają mnóstwo niezłych smaczków i nawiązań. Gorzej jest z fabułą i pomysłami, tutaj już głównie wtórność i nędza. Bo same postacie, zwłaszcza nasz kochany Lepi, czy Don-Wan są naprawdę dość interesujące, zwłaszcza na tle słabizny, która powstała później, czy powstaje teraz.

Info odnośnie prenumeraty

Nie wiem, czy te informacje już do Was dotarły, ale mam raczej złe wieści od osoby, która pisała do mnie na FB, a mianowicie:

"(...) ale mam ciekawy news, zwłaszcza dla prenumeratorów...

Otóż był błąd systemu i niektóre zamówienia, a przynajmniej moje na pewno, zniknęły im i nie wiedzą nawet o nich.

(...)

Prenumeratorów polecam uprzedzić, żeby się zainteresowali czy ich zamówienia są nadal widoczne w systemie DeAgostini.

Kolejna sprawa, numer infolinii dedykowanej kolekcji już nie istnieje."

Re: Info odnośnie prenumeraty

Jak dla mnie to pieprzą głupoty, żeby zamknąć temat.

Re: Info odnośnie prenumeraty

No to po zawodach

Re: Info odnośnie prenumeraty

Dzwoniłem ostatnio pod numer 224288620 (konkretnie 07.11.2017, 16:06) i na wstępie Pani z Infolinii powiedziała, że: "Witam, Kolekcja Star Wars Komiksów". Była to inna Pani z Infolinii niż ostatnio, ale podobnie jak poprzednia, twierdziła, że nie ma żadnych znaków ani informacji, coby kolekcja miała nie ruszyć. Hmmm. Jedyna niezgodność, jaka pojawia się pomiędzy Paniami z Infolinii to data wysyłek początkowej paczki - pierwsza twierdziła, że zaczęły się 25.10.2017 i paczki dotrą w połowie listopada, a druga twierdzi, że zaczną się w połowie listopada dopiero! Wynikać to ma z bardzo dużego zainteresowania temi komiksami, w związku z czym, wydawnictwo się nie wyrabia.

Powstaje jedno zasadnicze pytanie.


KTO KŁAMIE?

Re: Info odnośnie prenumeraty

Obstawiam, ze nic do nikogo nie dojdzie i A) wariant optymistyczny - kolekcja ruszy w 2018 na terenie całego kraju już nigdy o niej nie usłyszymy xD

Re: Info odnośnie prenumeraty

Czyli męska intuicja mnie nie zawiodła

Ilość fanów SW, którzy zamówili prenumeratę, przerosła najśmielsze przewidywania i nie nadążają z drukowaniem, więc musimy się uzbroić w cierpliwość.

Tak więc czekam, a szampan się chłodzi

Re: Info odnośnie prenumeraty

Przyznam że już mam ostry mindfvck. Z jednej wszystko mi mowi ze nic z tego nie bedzie, ale z drugiej gdyby serio tak było to raczej by aż tak nie kłamali w żywe oczy.

Podsumowując, albo jest bardzo źle albo jest wspaniale.

Ależ odpowiedź jest prosta!

A brzmi ona: kłamią wszyscy. A kłamią, ponieważ NIKT NIC NIE WIE!

Cały problem w tym, że DeAgostini nie jest polskim wydawnictwem, przez co decyzje co do takich kolekcji nie zapadają wyłącznie w Polsce, więc polska filia pewnie sama nie wie, czy kolekcja u nich ruszy.

Z tego też powodu panie w BOK-u podają sprzeczne informacje: bo przez to że dyrekcja nic nie wie, to tym bardziej szeregowi pracownicy nic nie wiedzą.

Główna piekielność DeAgostini polega na tym, że nikt osób w BOK-u nie przeszkolił, co mają mówić w takich sytuacjach gdy ktoś pyta o tą kolekcję. Przez to właśnie pojawiają się sprzeczne informacje:
-jedni z BOKu powiedzą, że kolekcja będzie
-inni, że kolekcji nie będzie
-a wszyscy będą podawać różne terminy wysyłek paczek


A "nie wiem" po prostu nie mogą powiedzieć. Choć są i tacy pracownicy, którzy i taką odpowiedź dadzą - bo nie wiedzą, co mają mówić. Więc nawet nie można mieć do nich pretensji, a co najwyżej co kierownictwa że nie wyjaśnili pracownikom, co mają przez telefon mówić w takich sytuacjach.
Mimo, że sam nie pracowałem w żadnym BOK-u, to jednak znam z doświadczenia konieczność udzielania odpowiedzi na pytania mimo tego, że nie zostało się dokładnie przeszkolonym co do udzielania odpowiedzi na niektóre pytania.


Innymi słowy: status ruszenia kolekcji z kopyta jest niejasny.
Jest to o tyle dobra wiadomość, że wciąż możemy liczyć na to, że kolekcja ruszy na dobre

Re: Ależ odpowiedź jest prosta!

Proponuję poczekać do stycznia. Jak zdecydują się wydać serię, to zrobią to dopiero od nowego roku, przynajmniej tak było w Hiszpanii.

Kupiłem drugi numer.

W zasadzie przez przypadek.

Koleżanka nie przyszła na lot bo zachorowała, dział planowania obudził mnie i ściągnął o 2 w nocy. Wiedziałem tylko że lecę do Grecji. Czego nie wiedziałem to to, że ... lot skończy się w Gdańsku. A potem wracamy z lotniska w Gdańsku busem...

Dowiedziałem się tego już na locie, a że nie miałem przy sobie żadnej książki, ani nawet słuchawek do telefonu by oglądać seriale gdy inni zasną, to na lotnisku w Gdańsku rzuciłem się do kolportera po cokolwiek do czytania na tę 5godzinną podróż.

Oczom ukazał się drugi tom Kolekcji Star Wars, więc bez wahania skoczyłem z nim do kasy.

I powiem szczerze - dostałem to czego się spodziewałem.

Wiedziałem że to klasyczne marvele. Czytało się to całkiem zabawnie - ot, klasyczna, głupiutka oldskulowa rzecz. Jest to tak staromodny styl komiksu, że wybaczasz mu przeróżne pierdoły, w tym Zielonego Zająca i jego głupie teksty ("na świętą klatkę na króliki!") i czytasz to z przymrużeniem oka.

Mimo że umiliło mi to podróż i mimo że czytało się całkiem przyjemnie to nie zachęciło mnie do kupowania kolejnych części, przynajmniej nie dopóki są to classic marvel years. Pewnie za parę lat sięgnę ten komiks z półki, ale nie chcę zajmować miejsca w domu czymś co będzie się kurzyć a w zasadzie jest - jakby nie było - głupiutką przygodówką.

Samo wydanie jest OK, mniej więcej to do czego przyzwyczaiły nas podobne kolekcje komiksowe tego typu. Brakuje mi natomiast jakichkolwiek notatek o twórcach, rysownikach, o czasach gdy komiks został wydany.

Seria jest w porządku, całkiem sympatyczna i pozwoli uzupełnić braki, z całą pewnością sięgnę po Inwazję czy Karmazynowe Imperium 2 i 3 których brakuje mi w mojej kolekcji oryginalnego kanonu, do którego mam ogromny sentyment.

Coś ruszyło...

Dziś zadzwoniłem do wydawnictwa i dostałem info, ze moja przesyłka będzie wysłana 27 listopada.
Nic tylko czekać...

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.