Fandom

CVIII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

Rzeszowska Akademia Mocy
2Pierwsze w tym roku spotkanie dla miłośników Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic odbędzie się już w tę sobotę 21.01.2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7. Start o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze.

Zapraszamy!

144. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

Gunfan
2

Ave.

Już miesiąc po premierze pierwszego spin-offa Sagi, wszyscy film obejrzeli (pewnie więcej, niż raz), więc można podsumować opinie. Pogadamy sobie więc w Cybermachinie o Rogue One, a pewnie i o wszystkim innym, co dzieje się w światku Star Wars. Oraz o stu innych nerdowych tematach. Przyjdźcie, bo wieść niesie, że pojawią się tym razem osoby dawno niewidziane.

Zapraszamy!


Czas: 21 stycznia, godz. 16:00
Miejsce: Cybermachina, ul. św. Jana 10, Katowice
Obecność: OBOWIĄZKOWA

Wydarzenie na Facebooku

CLVIII spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

Wrocławski fanklub SW
2

Nowy rok, nowe postanowienia, nowe Imperiady!

Zapraszamy serdecznie na styczniową Imperiadę, która otwiera kolejny rok działalności naszego fanklubu

Miejsce: Motyla Noga

Data: 21.01.2017

Czas: 12:00


W programie:

-> podsumowanie roku 2016 oraz dyskusja o planach i zadaniach na 2017

-> podsumowanie fanklubowe Rogue One, czyli lekka dyskusja, dlaczego jest epicki

-> najnowsze wieści z planów Epizodu VIII i filmu o Hanie Solo

-> co nowego na półkach wydawniczych, czyli nowości komiksowe, książkowe i growe

-> dyskusje, debaty i sprzeczki w doborowym towarzystwie

Zapraszamy!

V Spotkanie Olsztyńskich Fanów Star Wars

11

Chcielibyśmy wszystkich zaprosić na piąte spotkanie fanów Star Wars z Olsztyna i okolic, które odbędzie się o 12:00 w bibliotece Planeta 11 już w tę sobotę, 14. stycznia. Poniżej znajdziecie listę zaplanowanych atrakcji.

 • nasze wrażenia z "Łotra"
 • o imprezach dla fanów SW w 2017 opowie Reek
 • ostatni etap prac nad logo
 • gry i zabawy

  Do zobaczenia!

 • 143. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  Gunfan
  0

  Ave.

  Najbliższe spotkanie musimy zrobić teraz, bo potem mamy już święta, Sylwestra itd. Widzimy się więc 17 grudnia, tuż po premierze Rogue One, który niewątpliwie będzie głównym tematem rozmów. Spoilery będą latać na lewo i prawo, dlatego zdecydowanie zalecam obejrzenie filmu przed pojawieniem się na spotkaniu :)

  Zapraszamy!


  Czas: 17 grudnia, godz. 16:00
  Miejsce: Cybermachina, ul. św. Jana 10, Katowice
  Obecność: OBOWIĄZKOWA

  Wydarzenie na Facebooku

  CLVII spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  Wrocławski fanklub SW
  0

  Doczekaliśmy się. Wyjątkowa, ostatnia w tym roku i pierwsza, tuż po premierze Rogue One, Imperiada nadciąga!

  Jako że okazja jest wyjątkowa, nasze grudniowe spotkanie będzie miało nieco inną formę. Pierwszą częścią spotkania będzie wspólne wyjście na (werble, werble…) Łotra 1! Niespodziewane, prawda?

  Miejsce: kino Nowe Horyzonty

  Data: 17.12.2016

  Początek seansu: 13:45


  Jeśli chcecie się wybrać z nami, zapraszamy serdecznie! Na pewno nas zauważycie jako najgłośniejszą i najbardziej rozentuzjazmowaną grupę w kinie. Miejsc na sali nie będzie brakować, tak więc zapraszamy serdecznie :)

  Natomiast po seansie, przejdziemy do tego, co fani Star Wars lubią najbardziej: imprezowanie i świętowanie z okazji nowego filmu! Zapraszamy serdecznie na nasze afterparty, które rozpocznie się o godzinie 16:30 w restauracji Impressa. Poniżej znajdziecie mapę, dzięki której odnajdziecie sam lokal, a nas szukajcie na pierwszym piętrze lokalu.  Program tym razem jest bardzo prosty:

  – rozdanie nagród za konkurs „Kto zginie w Rogue One”?

  – dyskusje o filmie i przyszłości spin-off Star Wars

  – dla chętnych i wytrwałych możliwość zatańczenia na parkiecie przy akompaniamencie DJ-a

  Jak więc widać, zbliża się wyjątkowe święto dla naszego fanklubu, na którym nie może Was zabraknąć. Przybywajcie więc licznie i do zobaczenia na seansie lub na after party. Pokażmy, że Wrocław jest silny Mocą!

  Do zobaczenia!

  Forcecon 2016

  forcecon.pl
  5

  Tegoroczny Starforce został odwołany i wróci dopiero w następnym roku. Nie ma co jednak rozpaczać, bowiem rośnie mu konkurencja w postaci I zlotu fanów Forcecon, który obędzie się 15 grudnia 2016 w Wejherowie. Impreza ta powiązana jest z premierą "Łotra 1" w kinach, a fani obecni na zlocie mogą liczyć na dodatkowe atrakcje.

  "Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce..."
  Wszyscy wiemy co się wtedy zdarzyło
  15 grudnia 2016 w Wejherowie wydarzy się coś, co powinno zelektryzować miłośników Star Wars.
  Miło nam zaprosić wszystkich Państwa na Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen, połączony z premierą nowego filmu "Łotr 1"!!!
  Od dzisiaj, codziennie będziemy informować o szczegółach imprezy, atrakcjach, pomysłach, wydarzeniach! Zapraszamy!!!
  Niech moc będzie z Wam!!!


  Program

  Plac Jakuba Wejhera
  - rozpoczęcie Zlotu 15:00
  - powitanie uczestników
  - odegranie hymnu Imperium
  - zdjęcie uczestników Zlotu
  - parada, przejście do Wejherowskiego Centrum Kultury

  Wejherowskie Centrum Kultury - Filharmonia Kaszubska
  - premierowe projekcje "Łotr 1"
  2D dubbing 16.30
  3D napisy 19.30
  - Strefa Gier
  - kiermasz (książki, komiksy, itp.)
  - konkurs strojów
  - konkurs wiedzy
  - wystawy eksponatów
  - prelekcje i wykłady
  - pokaz strojów i walki mieczami
  - wiele innych atrakcji
  Zamknięcie Zlotu 23.00

  Po więcej informacji zapraszam na stronę zlotu forcecon.pl

  Premiera "Łotra 1" z wrocławskim fanklubem Star Wars

  Wrocławski fanklub SW
  4

  Premiera filmu „Łotr 1: Gwiezdne Wojny Historie” w Polsce już za tydzień! Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen, tak samo jak w roku ubiegłym było z "Przebudzeniem Mocy", organizuje premierę we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty, tym razem 14. grudnia (środa).

  Do pomocy zaprosiliśmy przyjaciół z całej Polski w tym Imperium Mocy oraz modelarzy Bernarda Szukiela i Sebastiana Kucharskiego.

  Co Was spotka podczas pokazów przedpremierowych?

  Przez dwa dni (14 i 15 grudnia) będzie dla Was dostępna wystawa modeli Bernarda Szukiela oraz Fabryki Robotów. Dodatkowo Bernard Będzie obecny w kinie przez czas trwania wystawy i z pewnością chętnie odpowie na wszystkie pytania.

  Samego 14 grudnia szykujemy dla Was Moc atrakcji:

  16:00 – 20:00 – będzie dla Was dostępna fotobudka, gdzie będziecie mogli zrobić sobie zdjęcia zdjęcia z gadżetami z gwiezdnej sagi. Do Waszej dyspozycji będą m.in. płaszcz Jedi, miecz świetlny czy hełm klona.

  16:00 – 20:00 – będziecie mogli także wziąć udział w quizie wiedzy o Gwiezdnych Wojnach. Czekać na Was będzie 15 pytań jednokrotnego wyboru, a losowanie nagród odbędzie się po każdym przedpremierowym seansie na sali kinowej. Także jeśli zdecydujecie się na udział w quizie to nie uciekajcie zbyt szybko po seansie.

  16:00 – 19:00 – turniej gry „Star Wars: Przeznaczenie” organizowany przez Planszóweczka.pl (więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku. )

  17:00 – 18:00 – odbywać się będzie „Gra kinowa dla prawdziwego Łotra”. Przed Wami do przejścia 4 zadania, których poprawne wykonanie pozwoli wziąć udział w losowaniu nagród.

  18:10 – Losowanie nagród dla uczestników „Gry kinowej dla prawdziwego Łotra”

  18:20 – Inscenizacja w wykonaniu członków Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen

  19:00 – Rozpoczynamy pierwszy przedpremierowy pokaz „Łotra 1″

  Kino Nowe Horyzonty przygotowuje 3 sale na przedpremierowe pokazy (klikając w poszczególne godziny przeniesiecie się na stronę, gdzie będziecie mogli zakupić bilet. Pamietajcie: chodzi o seanse 14 grudnia!

  - o 19.00 (2D z napisami)

  - o 19.30 (3D z napisami)

  - o 20.00 (2D z napisami)

  Od 17:00 aż do 19:00 na terenie kina będziecie mogli spotkać postaci z Gwiezdnych Wojen. Do kina przybędzie ponad 40 osób w profesionalnie wykonanych kostiumach oraz droida R2-D2. Wśród postaci spotkacie m.in. Dartha Vadera, Kylo Rena, Szturmowców, Rycerzy Jedi, Pilotów myśliwców TIE oraz X-wingów i innych. Jeśli chcielibyście obejrzeć film w naszym towarzystwie szczególnie polecamy seans o 19:00 ;) Ci, którzy wybierają się na późniejsze seanse będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z postaciami po swoich seansach, ponieważ będziemy na Was czekać!

  Jeśli planujecie dzielić się informacją o premierze w Łotra 1 w KNH zachęcamy do używania #rogalnahoryzoncie :) Dlaczego Rogal, zapytacie? Ponieważ wymowa oryginalnego tytułu Rogue One po polsku brzmi bardzo podobnie, właśnie do słowa Rogal.

  Żeby być na bieżąco z wszystkimi nowinkami odnośnie pokazów przzedpremierowych zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

  Liczymy, że spotkamy się z Wami 14 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty! :)

  Multikino rekrutuje do Imperium i Rebelii

  materiały prasowe
  21


  Sieć kin Multikino na swoich kanałach social mediowych ogłosiła rekrutację do Rebelii i Imperium! O naborze kadetów decyduje influencer Naruciak (@naruciak). Rekrutacja dzieli się na trzy etapy, w których można wygrać nagrody oraz bilety do kina.

  29 listopada br. Multikino wraz z Naruciakiem na Instagramie (@multikino_polska) rozpoczęło pierwszy etap rekrutacji. Naruciak i cosplayerka Shappi przejęli InstaStory Multikina i ogłosili konkurs dla Rebeliantów. Zadaniem konkursowym jest stworzenie niezbędnika przedstawiciela Rebelii. Uczestnicy konkursu muszą zrobić zdjęcie trzech przedmiotów, które powinien mieć Rebeliant podczas próby wykradnięcia planów Gwiazdy Śmierci. Zdjęcie należy wstawić na swój Instagram oznaczając @multikino_polska oraz dodając #MultikinoRebelia, a w opisie zdjęcia wytłumaczyć, dlaczego właśnie te rzeczy mogą się przydać. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 4 grudnia, a zwycięzcy zdobędą fantastyczne gadżety Star Wars oraz zaproszenia do kina.

  Drugi etap rozpocznie się 5 grudnia br. na Snapchacie Multikina. Naruciak z tajemniczym gościem będą rekrutowali do Imperium. Konkurs zakończy się 11 grudnia br., a zwycięzcy ponownie będą mogli zdobyć fantastyczne gadżety Star Wars oraz zaproszenia do kina. Natomiast 8 grudnia na Fan Page’u Multikino Polska Naruciak i cosplayer Zel COShorse porozmawiają o sztuce cosplayu i zapowiedzą ostatnią odsłonę konkursu.

  Szczegółowe informacje dotyczące każdego etapu rekrutacji są publikowane w mediach społecznościowych, w których trwa konkurs.

  XXXVII Podkarpackie Spotkania z Komiksem

  Rzeszowska Akademia Mocy
  3

  W najbliższy weekend, 3 i 4 grudnia 2016 r., w odbędzie się XXVII Podkarpackie Spotkanie z Komiksem. Na imprezę, organizowaną przez Rzeszowską Akademię Komiksu, już tradycyjnie złożą się trzy bloki tematyczne poświęcone: komiksom, Gwiezdnym Wojnom oraz mandze i anime. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, do sali audiowizualnej na II piętrze.

  Program imprezy:

  Sobota, 3.12.2016:

  9.30 – 10.00 – film na dobry początek – odcinek serialu animowanego Valerian na podstawie komiksu Pierre’a Christina i Jeana-Claude’a Mezieres’a;
  10.00 – 10.15 - otwarcie imprezy;
  10.15 – 11.00 – dr Wojciech Birek (Uniwersytet Rzeszowski) Komiksowe adaptacje powieści Henryka Sienkiewicza – spotkanie promocyjne książki Henryk Sienkiewicz w obrazkach, przygotowywanej przez Instytut Kultury Popularnej i dofinansowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
  11.00 – 11.45 – Garron z Oderzy i inne komiksy z Podkarpacia – spotkanie z twórcami komiksów: Karolem Jesiołkiewiczem i Przemysławem Świszczem;
  11.45 – 12.45 – Bler - polski komiks niezależny - spotkanie z Rafałem Szłapą, twórcą serii komiksowej o polskim superbohaterze;
  12.45 - 13.15 - film - odcinek animowanej serii Valerian;
  13.20 - 15.00 - konkurs wiedzy o komiksie.

  15.00 - 17.30 - blok dla fanów świata Gwiezdnych Wojen
  15.00 – 15.30 – Rozgrzewka przed Łotrem 1 – wprowadzenie oraz przegląd materiałów promocyjnych;
  15.30 - 16.30 – Gwiezdne Wojny w twórczości fanów – przegląd fanfilmów;
  16.30 – 17.30 – Dawno, dawno temu... Konkurs wiedzy o Odległej Galaktyce.

  17.30 – zakończenie pierwszego dnia imprezy.

  Niedziela, 3.12.2014: Dzień mangi i anime:

  10.00 – 12.00 Projekcja filmu animowanego Hibike! Euphonium – Movie.
  12.00 – 14.00 Kalambury – konkurs drużynowy – nagrody sponsorowane przez wydawnictwa JPF i Hanami.

  Lotusowe atrakcje na Mikołajki z RAKiem 2016:
  14.00 – 15.00 - Konkurs na najlepszy list do Św. Mikołaja, napisany przez postać z anime.
  15.00 – 16.00 - Fukuwarai - stwórz sobie świąteczną twarz. Drzewko Tanabata i IX symfonia Beethovena - japońskie zwyczaje świąteczne.
  16.00 – 17.00 - Gry integracyjne: Podaj dalej kamień! Raikiri (impuls).
  17.00 – 18.00 - Uzupełnij luki słowne w historii i stwórz ją na nowo! Znane z lekcji języków obcych ćwiczenie na dopasowanie słów do szyku zdania.
  18.00 – zakończenie imprezy.

  Organizatorzy: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowska Akademia Komiksu.

  Sponsorzy nagród w konkursach: wydawnictwa: Egmont Polska, Elemental, Hanami, JPF, Niebieska Studnia, Prószyński Media, Scream Comics, Timof Comics, Taurus Media, Uroboros (Grupa Wydawnicza Foksal), Wydawnictwo Komiksowe oraz Lego Polska i Pentel.
  Patronat medialny: Konwenty Południowe

  Wstęp wolny!
  Zapraszamy!

  Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.