Fandom

Zbliża się 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

KomiksFestiwal.com
3

Pozostał równo miesiąc do początku największej komiksowej imprezy nad Wisłą. Już po raz 28. fani historii rysunkowych zjadą się z całego kraju i nie tylko do Łodzi na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Podobnie jak w poprzednich latach, tym razem znowu spotkamy się w Atlas Arenie. Tym razem termin festiwalu wypadł na weekend 15-17.09.2017 roku. Jeszcze nie został opublikowany szczegółowy plan atrakcji, ale znamy już większość nazwisk gości. Wybrane nazwiska prezentujemy poniżej (pełną listę znajdziecie tutaj.

 • Jim Lee (legenda komiksu amerykańskiego, wydawca DC Comics, rysownik wielu serii zaróno dla DC jak i Marvela)
 • Howard Chaykin (rysownik zeszytów Star Wars #1-10 z klasycznego runu Marvela z lat 70., autor wielu gwiezdnowojennych plakatów)
 • Grzegorz Rosiński (rysownik Thorgala)
 • Simon Bisley (rysownik komiksów z Lobo)
 • David Lloyd (rysownik V jak Vendetta)
 • Will Simpson (rysownik takich serii jak Judge Dredd czy Batman)
 • Otto Schmidt (twórca Green Arrow z Rebirth)

  Bilet normalny trzydniowy będzie kosztował 28 zł, a jednodniowy 15 zł. Istnieją ulgi dla dzieci. Więcej informacji na temat ulg i sposobu zakupu biletów znajdziecie tutaj.

  Do zobaczenia w Łodzi!

 • 150. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  SŚFSW
  12

  Ave.

  Śląski fandom Star Wars będzie miał wkrótce swoje jubileuszowe, stopięćdziesiąte spotkanie. Chcemy to oczywiście odpowiednio uczcić, i to nie tylko we własnym gronie. Urządzamy większą imprezę i chcemy na nią zaprosić wszystkich chętnych!

  Spotykamy się 12 sierpnia 2017 w naszym stałym, przyjaznym nerdom lokalu, czyli "Cybermachinie". Miejscówka znajduje się 2-3 minuty piechotą od głównego dworca PKP w Katowicach, przy ulicy Św. Jana 10. Zaczynamy od godziny 16:00, a kończymy w tzw. późnych godzinach nocnych. Dla tych, którzy pojawią się w gwiezdnowojennych strojach, przewidziane są zniżki przy barze, a odpowiednią oprawę jubileuszu ma wspomagać tort oraz sącząca się z głośników muzyka Johna Williamsa. Chodzą też pogłoski o mini-konkursie wiedzowym, oczywiście z zakresu Gwiezdnej Sagi.

  Postaramy się zapewnić nocleg gościom spoza Śląska. Dawajcie znać w komentarzach, że będziecie i ile miejsc do spania Wam potrzeba, żebyśmy mogli ogarnąć temat z wyprzedzeniem.

  Na samym spotkaniu planujemy robić to, co zwykle, czyli gadać, rozmawiać, dyskutować. O Star Wars, o filmach, o komiksach, książkach, grach. Przy piwie, coli lub czymkolwiek innym. Pewnie wypijemy niejeden toast za Śląski fandom. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się! Jeśli jesteście z daleka i dawno nas nie widzieliście... Albo nie znacie nas w ogóle i chcecie to zmienić...

  Przybywajcie! Wszyscy są mile widziani.


  Czas: 12 sierpnia, godz. 16:00
  Miejsce: Cybermachina, ul. św. Jana 10, Katowice
  Obecność: OBOWIĄZKOWA

  Wydarzenie na Facebooku

  CXIII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  Rzeszowska Akademia Mocy
  1  Już jutro (05.08.2017 r.) odbędzie się, drugie w tym roku, wakacyjne spotkanie dla miłośników Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 w pubie K20 mieszczącego się przy ul. Kopernika 4. Na spotkaniu na pewno nie zabraknie gier i rozmów o Gwiezdnych Wojnach.

  Zapraszamy!

  Łódzki Fanklub Star Wars zaprasza na Kapitularz

  Łódzki Fanklub SW
  3

  Łódzki Fanklub Star Wars serdecznie zaprasza Was na kolejną, szóstą już, edycję Kapitularza, który odbędzie się w dniach 1 – 3 września w Łodzi, w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

  Kapitularz 2017 to kilkaset godzin programu, spotkań z twórcami fantastyki, paneli, konkursów, LARPów, sesji RPG i innych atrakcji. Jak co roku przygotowanych zostanie kilkanaście nitek programowych – od popkultury po naukę, od epic fantasy aż po hard science fiction oraz oczywiście Gwiezdne Wojny. Szczegóły na stronie http://kapitularz.pl

  W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Was do współtworzenia z nami bloku Star Wars, który trwać będzie od piątku do niedzieli. Jeżeli macie ciekawy pomysł i chcielibyście nas odwiedzić tej jesieni, wyślijcie swoje zgłoszenie na adres eventyLFSW@gmail.com z dopiskiem Kapitularz.  Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie lub oficjalnym wydarzeniu. Pytania można kierować bezpośrednio na nasz fanpage, lub kontaktować się z nami mailowo!

  CXII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  Rzeszowska Akademia Mocy
  1  Już jutro (22.07.2017 r.) odbędzie się kolejne spotkanie dla miłośników Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic. Jak zwykle o tej porze roku przechodzimy w wakacyjny tryb i spotykamy się poza Wojewódzkim Domem Kultury. Zbiórka o godzinie 16.00 na rzeszowskim Rynku (przy studni), skąd udamy się do pubu K20 mieszczącego się przy ul. Kopernika 4. Spotkanie będzie poświęcone m.in.: grom ("bez prądu") związanym z Gwiezdnymi Wojnami.

  Zapraszamy!

  149 i 1/2. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  SŚFSW
  6

  Ave.

  Odliczamy już do jubileuszowego, stopięćdziesiątego spotkania, które odbędzie się w sierpniu. Szczegóły pojawią się publicznie bardzo niedługo, a na lipcowym spotkaniu pewnie jeszcze będziemy dopinać ostatnie organizacyjne szczegóły. Co poza tym? Oczywiście najnowsze wieści ze świata Star Wars, w tym uwielbiany przez wszystkich serial animowany o księżniczkach ;)

  Bądźcie tam, serdecznie zapraszamy!


  Czas: 22 lipca, godz. 16:00
  Miejsce: Cybermachina, ul. św. Jana 10, Katowice
  Obecność: OBOWIĄZKOWA

  Wydarzenie na Facebooku

  Program Dni Fantastyki 2017

  Dni Fantastyki.pl
  1


  Tegoroczne Dni Fantastyki odbędą się w dniach od 7 do 9 lipca we Wrocławiu w budynku Centrum Kultury „ZAMEK”, pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław oraz w najbliższym jego otoczeniu, na terenach krajobrazowego Parku Leśnickiego.

  Wszystkim, którzy są zainteresowani imprezą prezentujemy punkty programu związane z Gwiezdnymi Wojnami, których listę możecie zobaczyć poniżej.


  Kino wielkiej przygody - Artur 'Dzikowy' Olchowy (piątek 14:00)
  Powieści i filmy przygodowe od początku swojego istnienia muszą postępować zgodnie z pewnymi zasadami. Odejście od nich kończy się klapą, choć często ani czytelnik lub widz ani autor nie potrafią powiedzieć, co nie zagrało. Oprę się na franczyzach Star Wars i Star Trek z niewielkimi wycieczkami w stronę Indiany Jonesa i Avatara. Oczywiście spojlery jak w Formule 1.

  Walcz ze mną Obi Wan – czyli o formach walki Mieczem Świetlnym w Gwiezdnych Wojnach - Piotr "Rizochi" Sęk (piątek 14:00)
  Walka pomiędzy Jedi a Sithami przy pomocy mieczy świetlnych urzekła niejednego z nas. Czym jednak różni się styl walki Darth Maula od stylu Hrabiego Dooku? Dlaczego tylko Obi Wan był w stanie wygrać z Generałem Greviousem, zaś Mace Windu bez większych problemów pokonał i rozbroił Darth Sidiousa? Na prelekcji porozmawiamy o walce elegancką bronią Jedi, czyli mieczem świetlnym.

  May the Force be with You – o Mocy w Świecie Gwiezdnych Wojen - Piotr "Rizochi" Sęk (piątek 15:00)
  Każdy zna stwierdzenie „Niech Moc będzie z Tobą”. Moc jest tym o czym prawią Jedi oraz czym władają potężni Sithowie. Jednak czym tak naprawdę jest Moc w świecie Gwiezdnych Wojen? Dla jednych to niewidzialna siła kontrolująca wszystko, dla innych to Midichloriany. Postaram się przybliżyć wam czym jest Moc oraz w którą stronę zmierza jej równowaga.

  Pokój to kłamstwo, jest tylko pasja – historia imperium Sith - Piotr "Chciałbym mieć ksywkę" Wirth (piątek 15:00)
  Słyszysz „ciemna strona mocy”, a przed oczami pojawia ci się czerwona gęba albo astmatyk, których jedynym celem jest eliminacja Jedi? Udowodnię ci że imperium Sithów to coś więcej niż oklepane stereotypy i trudności z oddychaniem.

  Reklamy z Odległej Galaktyki - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz (piątek 19:00)
  Z okazji 40 lecia Star Wars, zapraszam na krótką podróż przez jeden z najciekawszych i mało znanych aspektów: reklamy Star Wars. Razem zobaczymy, jak ta forma marketingu zmieniała się przez lata, jak pomysłowi mogą być spece od reklamy i to mają wspólnego z Gwiezdną Sagą owoce morza z Japonii.

  Najciekawsze postacie Nowego Kanonu Star Wars - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz (piątek 21:00)
  W kwietniu tego roku minęły 3 lata od historycznej dla wielu fanów chwili, czyli kasacji Starego Kanonu Star Wars. Od tego czasu dostaliśmy 2 nowe filmy, 3 sezony serialu animowanego i kilkanaście książek i komiksów. Nadszedł więc czas zadać sobie pytanie, czy nowi bohaterowie godnie przejmują dziedzictwo po swoich poprzednikach? Jakie ciekawe i intrygujące postacie zdobyły serca fanów? I czego się spodziewać w przyszłości?

  Wpływ „Star Wars” na moją twórczość - Staszek "Szybki Jest" Mąderek (sobota 12:00)
  Staszek Mąderek opowie o tym, jak polska premiera „Star Wars – A New Hope” wpłynęła na kluczowe decyzje w jego życiu zawodowym, ilustrując prelekcję filmowymi przykładami własnej twórczości.

  Pozostałe punkty programu można znaleźć w tym miejscu

  Najważniejsze informacje dotyczące Dni Fantastyki 2017
  Temart na forum

  CXI Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  Rzeszowska Akademia Mocy
  0  Najbliższe spotkanie dla miłośników Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic odbędzie się już w tę sobotę 24.06.2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7. Start o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze. Spotkanie będzie poświęcone m.in.: fanom Gwiezdnych Wojen i 40. leciu "Nowej nadziei".

  Zapraszamy!

  CLXIII spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  Wrocławski fanklub SW
  1

  Na progu nadchodzących wakacji, zapraszamy Was serdecznie na ostatnią w tym półroczu Imperiadę!

  Pogoda coraz bardziej dopisuje, tak więc liczymy, że za jej przykład, i Wy, drodzy fani, jak najliczniej pokażecie się na nadchodzącym spotkaniu :)

  Data: 17.06.2017

  Miejsce: pub Motyla Noga, piwnica (wejście od podwórka)

  Godzina: 12:00


  Na zakończenie tego półrocza, mamy dla Was przygotowane kilka atrakcji:

  – przegląd nowości ze świata komiksowego i książkowego Star Wars

  – analiza najnowszych wieści na temat nadciągającego Battlefront 2

  – plany i działania na okres wakacyjny

  Natomiast jako gwóźdź programu mamy dla Was wspólne oglądanie „Powrót Jedi” w wersji niepoprawionej! W ten sposób zamkniemy cały cykl, który rozpoczęliśmy tuż przed premierą Łotra 1.

  Tak więc przybywajcie i bawcie się dobrze razem z nami!

  Niech Moc będzie z Wami!

  Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.