Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2017: Kotobukiya

8

Kotobukiya na tegorocznym Toy Fair zaskoczyła, prezentując o wiele więcej nowości niż to było w ostatnich latach. Z pewnością jest to zasługa również tego, że częściej na ekranach kin gościmy filmy Star Wars. I tak z figurek powiązanych z "Łotrem 1" zobaczymy w kwietniu K-2SO (79,99$) oraz dwupak Shoretrooper Squad Leader & Captain za 119,99$. A w czerwcu do sprzedaży trafi dwupak Death Trooperów za 119,99$.Z "Przebudzenia Mocy" zaprezentowano niepomalowane wersje robocze dwupaku Rey & Finna za 139,99$ (czerwiec) oraz Poe & BB-8. Z w pełni pomalowanych figurek pojawił się Han & Chewbacca oraz Snowtrooper & Flametrooper.Dla fanów starszych filmów również coś się znajdzie. Do sprzedaży w sierpniu trafi figurka Obi-Wana Kenobiego z "Nowej nadziei".Więcej zdjęć możecie zobaczyć w tym miejscu.

Toy Fair 2017: Hasbro

7

W Nowym Jorku trwa obecnie największa na świecie impreza poświęcona gadżetom - Toy Fair 2017. Większość liczących się producentów zabawek prezentuje na niej zapowiedzi na najbliższe miesiące. My będziemy chcieli przybliżyć Wam co ciekawsze z nich dotyczące Gwiezdnych Wojen, a zaczniemy od Hasbro.

Część z nowości Hasbro zapowiedziała już kilka dni temu (news), wczoraj podało do informacji, że gadżetów na 40-lecie sagi będzie znacznie więcej.

W 6-calowej linii Black Series wydanych zostanie komplet figurek inspirowany tymi, które Kenner zaoferował w grudniu 1977 fanom Star Wars w swoistej "przedsprzedaży" - nabyć można było wtedy karty uprawniające do zakupu figurek jak już zostaną one wydane. Tym razem obejdzie się bez takich kombinacji. Swoistym ukłonem jednak w stronę tej pamiętnej serii figurek będą opakowania, przypominające ją swoim wyglądem. W pierwszej fali do sprzedaży trafi: Darth Vader, Leia, Kenobi, Han Solo, R2-D2 i Luke. Druga fala zawierać będzie: Chewbaccę, C3-PO, Stormtroopera, Jawę, Death Squad Commandera. Otrzymamy również figurki Luke'a Skywalkera w stroju pilota, R5-D4 (Skippy).Seria Centerpiece wzbogacona zostanie natomiast o dioramę będącą wariacją "występu" Vadera na Tavtive IV.

Opakowania The Last Jedi

MakingStarWars
41

W sieci zadebiutowało zdjęcie opakowań figurek z Epizodu VIII. Widać na nim Rey, Poe Damerona oraz Finna. Nowe produkty z "The Last Jedi" będą dostępne od 1 września, kiedy odbędzie się "Piątek Mocy". Zdjęcie prezentujemy poniżej.

Gadżety Hasbro na 40-lecie "Nowej nadziei"

15

W tym roku obchodzimy 40-lecie "Nowej nadziei". Możemy się w związku z tym spodziewać wysypu gadżetów nawiązujących do tej rocznicy. Niedawno firma Hasbro rozesłała informację prasową na temat części produktów, które wyda w 2017 roku, również tych powiązanych z rocznicą.

Wiosną do sklepów trafi nowa seria figurek Black Series Titanium (3,75 cala, ok. 10 cm). Za oceanem każda z nich będzie kosztowała 14,99$ a w skład serii wchodzić będą figurki: Dartha Vadera, Hana Solo, Luke'a Skywalkera, księżniczki Lei i Obi-Wana Kenobiego.

Również wiosną do sprzedaży wejdzie nowa wersja Star Wars Monopoly, tym razem nazwana 40th Anniversary, jej cena to 29,99$.

Jesienią spodziewać się możemy produktów z linii Black Series Centerpiece. Tym gadżetom bliżej do dioram niż do samych figurek, gdyż każdy z nich przedstawiać będzie figurkę w określonej scenerii. Hasbro zaprezentowało z tej serii Luke'a Skywalkera z Imperium kontratakuje. Za ten gadżet zapłacić będzie trzeba 49,99$.

Jesienią rozszerzona zostanie również oferta mieczy świetlnych Back Series Force FX. Za miecz Obi-Wana Kenobiego przyjdzie nam zapłacić 179,99$.

Nowe modele

24

W ciągu najbliższych kilku miesięcy na rynku amerykańskim zwiększona zostanie dostępność modeli firmy Bandai, z uwagi na nowego dystrybutora: Bluefin. Można się więc spodziewać, że łatwiej będzie je nabyć na eBayu czy w sklepach internetowych. Oficjalnie zaprezentuje on je w drugiej połowie lutego na Toy Fair 2017, na którym pojawi się większość znaczących producentów gadżetów. Poniżej znajdziecie spis modeli, które Bluefin ma zamiar wydać. Większość z nich znajduje się w sprzedaży już od jakiegoś czasu. • X-Wing
  Skala: 1/72
  Cena: 28$
  W sprzedaży: marzec 2017

 • Tie Fighter Advanced x1 "Darth Vader's Tie Fighter"
  Skala: 1/72
  Cena: 28$
  W sprzedaży: marzec 2017

 • Tie Fighter
  Skala: 1/72
  Cena: 28$
  W sprzedaży: marzec 2017

 • Snow Speeder
  Skala: 1/48
  Cena: 28$
  W sprzedaży: marzec 2017

 • AT-ST
  Skala: 1/48
  Cena: 28$
  W sprzedaży: kwiecień 2017

 • AT-AT
  Skala: 1/144
  Cena: 48$
  W sprzedaży: kwiecień 2017

 • Y-Wing Starfighter
  Skala: 1/72
  Cena: 37$
  W sprzedaży: kwiecień 2017

 • Slave I
  Skala: 1/144
  Cena: 38$
  W sprzedaży: kwiecień 2017

 • Millennium Falcon z "Przebudzenia Mocy"
  Skala: 1/144
  Cena: 50$
  W sprzedaży: kwiecień 2017

Nowe figurki Hasbro

18

Firma Hasbro opublikowała zdjęcia nowych figurek z serii Rogue One. Gadżety wydane będą w standardowej linii 3,75-cala, co się przekłada na ok. 10 cm wysokości. Do sprzedaży trafią wiosną tego roku. Za pojedynczą figurkę zapłacić trzeba będzie u nas ok. 40 zł (lub 7,99$ w sklepach w USA).

Luke Skywalker na monecie

8

W Nowej Zelandii kolejny raz wydane zostały monety kolekcjonerskie z Gwiezdnych Wojen. Tym razem do sprzedaży trafiły monety na których awersie znalazł się Luke Skywalker w scenie z "Nowej nadziei", a na rewersie standardowo jest królowa Elżbieta II. Jedno-uncjowa srebrna moneta kosztuje 85$, a jej złoty odpowiednik to koszt 2500$. Poza Lukiem, w ciągu ostatniego miesiąca, do sprzedaży weszło jeszcze kilka innych monet - wszystkie je znajdziecie w tym miejscu.

Topps Star Wars 40th Anniversary

3

Firma topps pod koniec kwietnia tego roku ma zamiar wypuścić kolejny zestaw kart kolekcjonerskich. Tym razem, zestaw zatytułowany Star Wars 40th Anniversary, skupiać się będzie na tym co fani pokochali w filmach Star Wars przez te wszystkie lata. Na kartach znajdą się konkretne sceny, postacie, plakaty, grafiki koncepcyjne i wiele innych. Oczywiście nie zabraknie również specjalnych kart przygotowywanych z myślą o kolekcjonerach: z unikatowymi grafikami czy autografami. Podstawowy zestaw składać się będzie z 200 kart, a więcej szczegółów podamy w pobliżu daty jego premiery.

K-2SO

7

Firma Hot Toys kontynuuje wydawanie figurek powiązanych z "Łotrem 1". Tym razem uruchomiona została przedsprzedaż na figurkę K-2SO. Wykonana ona zostanie w skali 1:6, co się przełoży na ok. 36 cm wysokości. Figurka będzie posiadać ponad 30 ruchomych elementów. Do nabywców trafi pod koniec przyszłego roku. Cena gadżetu to 229,99$ (sklep).

Monety z "Łotra 1"

7

Od wielu lat w Nowej Zelandii regularnie są wydawane monety kolekcjonerskie z Gwiezdnych Wojen. Teraz, przy wejściu na ekrany kin nowego filmu, nie mogło być inaczej. Każda z tych monet, o nominale 2 dolarów nowozelandzkich, wykonana jest z jednej uncji srebra. Na awersie możemy zobaczyć bohaterów "Łotra 1", a na rewersie znajduje się podobizna królowej Elżbiety II. Nabyć je można w tym miejscu, cena każdej z nich to 80$.

Update: W Polsce dostępne są w sprzedaży w Mennicy Wrocławskiej po 329 zł (link i link).

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.