Różne

Star Wars Land zostanie otwarty w 2019

9

Star Wars Land będzie terenem poświęconym atrakcjom związanym z Gwiezdnymi Wojnami w dwóch parkach zabaw: Disney Hollywood Studio na Florydzie (Orlando) i Disneylandzie w Kalifornii (Anaheim). W każdym z nich zajmować ma 14 akrów powierzchni ze zbudowanymi od podstaw atrakcjami. Kilkukrotnie już pisaliśmy na ten temat, acz wciąż oficjalnie podanych informacji jest niewiele. Do tej pory nie wiedzieliśmy nawet kiedy można by się spodziewać otwarcia tych parków. Dzisiaj Bob Iger, który jest CEO Disneya, rzucił jednak trochę światła na tę kwestię. Atrakcje w obu parkach zostaną otwarte w 2019 roku.

Darth Vader vs Buzz Lightyear

8

Lubicie oglądać crossoverowe pojedynki bohaterów z różnych uniwersów. Dość popularny trend ostatnimi laty, a tego typu produkcje nie mogłyby się obyć bez gwiezdnowojennych bohaterów. Rok temu mogliście oglądać starcie Boby Feta z Deadpoolem, dziś możecie ujrzeć konrontacje Dartha Vadera i Buzza Astrala z serii Toy Story.

Budzik BB-8

8

W tamtym roku furorę robił jeżdżący i sterowany BB-8. Miał on jedną podstawową wadę, dźwięk wydawany był z telefonu. Teraz wyszedł może nie nowy model, na niego pewnie trzeba będzie poczekać do premiery „The Last Jedi”, ale za to pojawił się budzik BB-8. Jak przystało na budzik wydaje dźwięki takie, które mają pomóc nam się wyrwać z łóżka. No i wygrywa też Marsz Imperialny Johna Williamsa. Gadżet wyprodukowała firma Rhythm z Japonii. Zegarek kosztuje koło 130 USD.Nowe czasopismo "Star Wars Adventures"

Egmont Polska
22

W grudniu ubiegłego roku ukazał się ostatni zeszyt serii "Przewodnik po galaktyce", a w listopadzie ostatni numer "Star Wars: Rebelianci". Nasi najmłodsi fani nie muszą jednak obawiać się nudy, bowiem rynek nie lubi próżni. Egmont Polska zapowiedziało w połowie stycznia nowy tytuł w ofercie swoich czasopism skierowanych na młodego odbiorcę, a jest nim "Star Wars Adventures". Periodyk ten będzie bazował na brytyjskim magazynie pod tym samym tytułem, który działa już od lipca 2015 roku. Poniżej informacja prasowa polskiego oddziału wydawnictwa Egmont.

„Star Wars Adventures” to najnowszy magazyn poświęcony popularnej sadze „Gwiezdne Wojny”. Nowe pismo w portfolio Egmont kierowane jest do chłopców, których fascynuje świat Star Wars. W sprzedaży już od 30. stycznia 2017 roku. W każdym numerze znajdują się wyselekcjonowane komiksy, mnóstwo informacji z zakresu uniwersum Star Wars. Interesująco zapowiadają się również na łamach czasopisma liczne ciekawostki dotyczące produkcji filmowych i aktorów. Część pisma poświęcona jest aktywnej rozrywce umysłowej, tzw. „siłownie” składają się z zagadek, łamigłówek, testów i konkursów. Nie brakuje również informacji o publikacjach, serialach i innych ciekawych produktach związanych z Gwiezdnymi Wojnami. „Star Wars Mistrz Adventures” stanowi świetny przewodnik po świecie Gwiezdnych Wojen. W poszczególnych wydaniach na entuzjastów Star Wars czekają plakat oraz zabawka związana z kultową sagą. Do pierwszego numeru dołączona jest międzygalaktyczna torpeda! Cena egzemplarza wraz z dodatkiem wynosi 9,99 zł, na rynku pierwszy numer dostępny już od 30 stycznia 2017 r. Wprowadzenie magazynu wsparte jest kampanią w mediach własnych Egmontu.

Fani łaknący gwiezdnowojennej rozrywki, niech biegną w podskokach do najbliższych salonów prasowych ;).

Odkryto nowy gatunek gibona

27

W „Łotrze 1” Bistan miał być kosmiczną małpą, tymczasem na Ziemi mamy gwiezdną, a raczej gwiezdno-wojenną małpę. Prowadząc badania nad chińską populacją gibonów hulok (Hoolock hoolock) naukowcy doszli do wniosku, że jest to nowy gatunek. Badania trwały już jakiś czas, ale dzięki DNA nie ma wątpliwości. To zupełnie nowy gatunek.Dobra, ale co to ma wspólnego z „Gwiezdnymi Wojnami”? Na pozór nic. Nazwa łacińska nowej małpy to Hoolock tianxing. Chińscy naukowcy określają ją słowami, które mniej więcej oznaczają „ruch niebios”. Doktor Sam Turvey, z Londyńskiego Stowarzyszenia Zoologicznego, który również brał udział w badaniach, będąc też fanem „Gwiezdnych Wojen” po części odpowiada za angielską nazwę. Brzmi ona Skywalker hoolock gibbon, czyli po polsku można by to przetłumaczyć jako gibon hulok Skywalkera.

Naukowcy szacują, że populacja tych małp jest bardzo mała. Może liczyć sobie nawet jakieś 200 osobników, ale trudno to dokładnie oszacować. Oznacza to tyle, że gibony te są bardzo mocno narażone na wyginięcie.

Na twitterze nowe odkrycie skomentował Mark Hamill, ciesząc się, że nowi Jedi z dżungli zostali nazwani na cześć Luke’a.

Felicity Jones w Saturday Night Live

Saturday Night Live na youtube.com
31

Tak jak zapowiadałem wczoraj, wyemitowany został już najnowszy odcinek Saturday Night Live z gościnnym udziałem Felicity Jones. Odtwórczyni roli Jyn wygłosiła w programie monolog, w którym sporo o Gwiezdnych Wojnach. Oceńcie sami, czy to też was bawi. Dobre rozumienie angielskiego wymagane ;).

Magazyn LEGO Star Wars 01/2017

17

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć pierwszy tegoroczny numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 9,90 zł, do którego został dołączony mini zestaw LEGO, którym jest "Śmigacz Flash".

Standardowo na 36 stronach pisma znajdziemy m.in.:
  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 27 stycznia a dodatkiem będzie figurka Kanana.

Jeśli ktoś z Was przegapił poprzedni numer warto sprawdzić w Empikach, gdzie często można dostać zarówno poprzednie jak i obecny numer magazynu.

Felicity Jones gościem Saturday Night Live

Saturday Night Live na youtube.com
13

Felicyty Jones na pewno zyskała sobie sporą rzesze fanów (głównie panów) dzięki roli Jyn Erso w "Łotrze 1". A sam udział w takiej produkcji zwiększył jej popularność i rozpoznawalność, czyli ostatecznie słupki sławy poszły do góry. Amerykański program rozrywkowy Saturday Night Live często sięgał po inspiracje Gwiezdnymi Wojnami, tak jak to było rok temu z udziałem Adama Drivera. W tym roku też nie obejdzie się bez nawiązania do słynnej sagi, a gościem programu będzie właśnie Felicity Jones. Poniżej obejrzyjcie zapowiedź dzisiejszego musicalu.Muzeum sztuk narracyjnych George'a Lucasa

25

George Lucas od kilku już lat nosił się z zamiarem stworzenia muzeum sztuk narracyjnych (Museum of Narrative Art). Miejsca w którym będzie można prezentować dzieła sztuki, celuloidy, strony komiksowe, szkice koncepcyjne, plakaty, rekwizyty i inne niezliczone artefakty, które zbierał przez pięć dekad i są związane z tworzeniem filmów czy też szerzej - opowiadaniem historii na różne sposoby. Miało to być niejako spuścizną Lucasa, szczególnie, że sporo dzieł które posiada jest jakoś związana z Gwiezdnymi Wojnami.

Pierwszym zamysłem George'a było umiejscowienie muzeum na terenie Presidio w San Francisco, jednakże w lutym 2014 okazało się, że odrzucono jego propozycje przekształcenia tamtejszego opuszczonego komisariatu na muzeum. Przez kolejne lata rozważano wiele lokalizacji w sprawie których negocjacje były mniej lub bardziej zaawansowane m.in. w Chicago, San Francisco i Los Angeles. Ostatecznie właśnie w Los Angeles Lucas znalazł odpowiednie miejsce.

George Lucas w powstanie muzeum zainwestuje miliard dolarów, docelowo zatrudnienie znaleźć ma w nim 350 osób i co ważne w przypadku muzeów - nie będzie w żaden sposób finansowane z pieniędzy podatników. George przekaże również na rzecz muzeum swoją kolekcję i prawdopodobnie namówi wielu przyjaciół do podobnych gestów. W końcu już kilka lat temu wraz ze Stevenem Spielbergiem wypożyczali swoje kolekcje muzeum Smithsonian, co stało się właśnie podstawą do myślenia o własnym miejscu wystawowym. Jedno jest pewne, znając zamiłowanie Lucasa do odkrywania nieznanego i wytyczania nowych standardów to muzeum będzie swoistym przełomem. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie, a poniżej możecie zobaczyć wizualizację muzeum.

Koniec magazynu "Rebelianci"

Rózne
9

Niestety mamy smutną wiadomość dla fanów magazynu "Rebelianci". Wedle różnych źródeł listopadowy numer był ostatnim wydanym w naszym kraju. Można było się tego domyślić, gdy na ostatniej stronie znalazła się zapowiedź "Hot Wheels", a nie kolejnej części gazety.

Nie lepiej jest również w Stanach. Jak donosi The Wookiee Gunner, subskrybenci cyfrowej wersji magazynu otrzymali mejla następującej treści:

Z żalem informuję, że magazyn "Rebelianci" nie jest już wydawany. W związku z tym otrzymujesz ostatni numer w ramach obecnej prenumeraty.

Później w roku 2017 mamy zamiar wydać nowy magazyn z "Gwiezdnych Wojen", który zastąpi "Rebeliantów" (...). Nie mamy ostatecznej daty premiery [nowego pisma], także skontaktujemy się z Tobą za kilka miesięcy, aby poinformować Cię o zmianach.


"Rebelianci" nadal będą wydawani w Niemczech, o czym poinformował scenarzysta tamtejszych komiksów, Martin Fisher. Może okazać się to problematyczne dla osób, które chcą dokładnie poznać historie nowego kanonu, bowiem owe komiksy są jak najbardziej uznawane przez Disneya. Wyjaśniają między innymi co się działo między odcinkami "Rebeliantów", a część postaci, na przykład senator Nadea Tural, trafiła do Marvela. Kolekcjonerzy mogą się pokusić o wydania zbiorcze na niemieckim Amazonie.

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.