Forum

Legacy #43-46: Monster

Pojedyńcza historia.

Po szalonej ucieczce będącej wynikiem ostatniej pirackiej przygody, Cade i załoga Mynocka nie szukają nowej pracy. Jednak pirat Rav zaskakuje ich niesamowitą ofertą, która może okazać się zbyt zyskowna, aby odmówić!
Tymczasem, jako Jedi, który na próbę dołączył do powiększającego się sojuszu przeciwko Imperium Sithów, mistrz Wolf Sazen decyduje, że nadszedł czas, aby ponownie odszukać swojego samowolnego byłego padawana – Cade’a Skaywalkera.
Scenariusz John Ostrander, rysunki i okładka Jan Duursema, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons.
Premiera: grudzień 2009.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars_Legacy_43:_Vongspawn

hmm

Ciekawe co robi mój jakże nielubiany Rosomak na okładce. Czyżby jakieś flashbacki? :]

Tytuł też intrygujący.

>>>>>

Czyżby ponownie pojawili się w Dziedzictwie Vongowie.

Mam nadzieję...

że jak sugeruje tytuł, będziemy mieć tu Yuuzhan. Skoro będzie Kol, to może jakieś wspomnienie Projektu Ossus?

No i dobrze, że nie każą nam długo czekać na kolejny zeszyt opowiadający o głównych wydarzeniach

flashback

Mamy Kola więc pewnie i Projekt Ossus będzie wspominany. Tylko kto? Jeśli Cade czy Wolf to raczej nie byłoby takiego tytułu. Czyli najprawdopodobniej Yuuzhanie dołączą się do walki.

Heh

fajnie widzieć Wolfa z obiema rękami
A co do samej historii to zobaczymy. Okładka sugeruje coś w rodzaju Flashbacków czyli pewnie projekt ossus się przewinie. Wkurza mnie już trochę ten taniec-Wolf- Cade. Raz go aprobuje i wszystko gra, by za chwilę znowu po nim jeździć a teraz chce go doprowadzić do porządku(tak jakby ten czas ,który spędził Cade ponownie szkoląc się na Ossusie w niczym nie pomógł (taa wiem, w końcu potem był szkolony przez Hett`a ale co tam). Mimo,że Legacy z obecnych komiksów lubię najbardziej ( oczywiście kiedy nie ma Dark Times`a bo ten tytuł jest de best) to całe powtarzanie pewnych rzeczy zaczyna mi się przejadać. Jestem ciekaw czy ludziska z DH mają coś w rodzaju długoterminowego planu nt Legacy - tzn czy mają już jakieś wyobrażenie jakim wydarzeniem chcą zakończyć całą serię i teraz starają się zapełnić dziury w drodze do niego czy też jadą po prostu na popularności tytułu i po prostu zakończą go gdy przestanie na siebie zarabiać.

Legacy #44 - zapowiedź

Okazuje się, że poprzedni zeszyt nie był one shotem, ale pierwszym odcinkiem czteroczęściowej miniserii. I zmienili nazwę z "Vongspawn" na "Monster".

Na tropie nagrody, która ma rzekomo przynieść okrąglutki milion kredytów, Cade Skywalker, Deliah Blue i Jariah Syn zabrali Mynocka na Wayland – miejsce pierwszej porażki Kola Skywalkera i Yuuzhan Vongów oraz ich projektu Ossus. Nie spodziewając się problemów, nasze trio opuszcza swój statek, aby znaleźć coś zupełnie innego ...
Gdzieś indziej w galaktyce, Moff Morlish Veed rozkoszuje się swoją rolą jako regent, podczas gdy Moff Nyna Calixte ... wręcz przeciwnie. Tymczasem Skull Squadron przygotowuje się do własnego łatwego zadania!
"Grzechy" ojca nawiedzą Cade’a Skywalkera!
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf.
Premiera: styczeń 2010.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars_Legacy_44:_Monster,_Part_2

:D

Tatooine zmieniło Nynę, może się okazać, że to ona wykopie odpowiedni kamyszek spod fundamentu Imperium.

Legacy #45 - zapowiedź

Wayland jest światem opanowanym przez florę i faunę Yuuzhan Vongów - prawie wszystko jest tam nieprzyjazne ludziom. Cade i jego przyjaciele zostali rozdzieleni, Deliah Blue została pojmana, a teraz wszyscy poznają źródło całej mutacji Vongów!
Gdzie indziej, Jedi, imperialni Roana Fela i Sithowie przygotowują się do spotkania na Agama, gdzie zostaną ujawnione nieoczekiwane sojusze ...
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf.
Premiera: luty 2010.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars_Legacy_45:_Monster,_Part_3

Legacy #43 - preview

Drinki, basen, dziewczyny w bikini, relaksik . W Legacy też można mieć wakacje .

http://www.darkhorse.com/Comics/16-142/Star-Wars-Legacy-43----Vongspawn

hmm...

Wakacje na Zeltros... hmm... a niektórzy twierdzą, że Legacy schodzi na psy .

Uch...

Deja vu?

Na 43 numery już drugi raz sobie takie wakacje robią... -.-

A tak w ogóle to DH dał ciała, bo jest znowu "Vongspawn", więc ja już nie wiem, czy zmienili z powrotem, czy zostaje "Monster"...

Re: Uch...

Ja sądzę, że zostanie "Monster" tylko na stronie DH tego po prostu nie zmienili.

Legacy #46 - zapowiedź

Ostatni zeszyt miniserii Monster.

Przysięga Cade’a Skywalkera, że "nikt za niego nie umrze" zostaje wystawiona na próbę. Cade, który od dawna uciekał od rodzinnego dziedzictwa stanął na rozdrożach i bez względu na to, jaką drogę wybierze, przyniesie to z poważne konsekwencje.
Tymczasem szansa na pokój zamienia się w bitwę pomiędzy Jedi, Sithami i Imperialnymi Rycerzami!
Jest to punkt zwrotny dla Cade’a Skywalkera i całej historii Legacy!
Scenariusz John Ostrander, kolory Brand Anderson, tusz Dan Parsons, okładka Chris Scalf.
Premiera: marzec 2010.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars_Legacy_46:_Monster,_Part_4

Tak się zastanawiam nad tym ostatnim zdaniem mówiącym, że jest to punkt zwrotny dla całego Legacy. Normalnie pomyślałbym, że jest to po prostu takie gadanie, które tak naprawdę o niczym nie świadczy. Ale biorąc pod uwagę to, że ogłoszono koniec KOTORa to może Legacy powoli też zmierza do zamknięcia serii? A jeśli tak to nie zdziwiłbym się gdyby Dark Horse zastosował podobny zabieg do tego z okresu po Zemście Sithów, czyli wymienił całą komiksową linie Star Wars lub przynajmniej jej część.

Re: Legacy #46 - zapowiedź

promil napisał(a):

Tak się zastanawiam nad tym ostatnim zdaniem mówiącym, że jest to punkt zwrotny dla całego Legacy. Normalnie pomyślałbym, że jest to po prostu takie gadanie, które tak naprawdę o niczym nie świadczy. Ale biorąc pod uwagę to, że ogłoszono koniec KOTORa to może Legacy powoli też zmierza do zamknięcia serii? A jeśli tak to nie zdziwiłbym się gdyby Dark Horse zastosował podobny zabieg do tego z okresu po Zemście Sithów, czyli wymienił całą komiksową linie Star Wars lub przynajmniej jej część.

________

Hmm nie sądzę- za dużo wątków pozostaje do rozwiązania- chyba by nam tego nie zrobili? Chociaż zgadzam się- po EP3 zastosowali podobną technikę. Mimo wszystko patrzę się na cyfry i jak dotychczas Legacy jest najlepiej sprzedającą się serią więc... trzymam kciuki za ten tytuł
Oj już tak nie narzekajcie,że zamykają Kotor`a- będziecie za to mieli grę, książkę i komiksp.

Re: Re: Legacy #46 - zapowiedź

A mi się wydaje, że DH powoli może zmieniać swoją linię komiksową (częściowo już to robi, Rebellion w Invasion, KOTOR w coś nowego?), ponieważ obecne serie SW wykazują pewne zmęczenie. Nawet Legacy choć nadal jest najlepiej sprzedającą się serią SW. Tym bardziej, że jeśli dalej utrzyma tą tendencję i spodnie poniżej 20 000 sprzedanych egzemplarzy to będzie już wyraźny sygnał, żeby rozejrzeć się czymś nowym. A odnośnie nie zamkniętych wątków to owszem jest ich kilka, ale bez przesady. Tak naprawdę w dziesięciu numerach mogliby wszystko ładnie zakończyć.
Poza tym to zgaduje, że KOTOR przejdzie w nowy cykl na tej samej zasadzie co Republic – Dark Times i Empire – Rebellion. Zresztą wiadomo, że J.J. Miller już nad czymś pracuje. Zeszytówki TCW po dwunastym numerze zakończą swój żywot, choć grubsze książeczki mogą dalej wychodzić. Dark Times rodzi się w bólach ale sądzę, że nadal będzie wychodził, przynajmniej jeszcze chwilę i niedługo powinny pojawić się zapowiedzi Invasion. Ta ostatnia seria może będzie ukazywać się częściej jak TCW padnie.

Legacy #44 - preview

Cade! Aaah!

czy tylko mi się skojarzyło z pewnymi artami Shabby`ego, nomen omen, Blue?

Legacy #45 - preview

Pojawią się nowe zabawki, na pierwszy rzut oka nawet przyjemne.

http://www.darkhorse.com/Comics/16-336/Star-Wars-Legacy-45----Monster-part-3

Skojarzyło mi się...

z momentem wprowadzenia E-wingów w Dark Empire

hmm

Moje pierwsze skojarzenie to Chiss Clawcraft, ale to chyba nie to

uwaga na spojlery

W końcu Dziedzictwo się rozkręciło. Po początek spoilera śmierci Krayta koniec spoilera fabuła znacznie zwolniła i nasi mili zajmowali się jakimiś mało znaczącymi pierdołami jak chociażby początek spoilera wakacje, kłótnie rodzinne czy też odwiedzaniem zapyziałych dziur koniec spoilera, ale to już się zmieniło. Zobaczymy ważne lokacje, postacie i wydarzenia. Wydaje się, że ta seria będzie przełomowa dla dalszych losów Galaktyki. początek spoilera Felowie chcą zawrzeć pakt z Sojuszem, Imperium planują tryumfalny atak, Jedi wkraczają do gry, a Cade stanął na rozdrożu i będzie musiał wybrać. koniec spoilera Czyli zapowiada się nieźle, a poza tym początek spoilera rodzinka Yage zwątpiła w słuszność swoich czynów. Gunner nie może sie pozbierać, Rulfowi przestała się podobać polityka Imperium, a Nyna wkońcu zmieniła strony. koniec spoilera Do tego jeszcze dochodzi początek spoilera powrót Nihila i Maladi. Tego pierwszego nigdy nie lubiłem, ale teraz może odegrać jakąś poważną rolę, bo zawsze był tylko pionkiem i maszynką do zabijania Imperatora. Teraz wraz ze swoją kompanką rozpracowali chytry plan Wyyrloka i spróbują go zdemaskować. koniec spoilera Świetnie. I jeszcze mam dziwne odczucie, że ktoś ważny zginie w tej serii. Stawiam na Wolfa albo Delię.

o.O

WTF ostatnia strona? początek spoilera Kto go porwał? Kogo w takim razie będzie chciał pomścić Cade? Tego się nie spodziewałem. Coś czuję, że pani znawca od Vongów dołączy do głównej paczki. No i miałem nadzieję, że Cade w końcu zdecyduje się na walkę z Draco o Marasię, a nie wybierze Blue :/ koniec spoilera

...

Ostatnia strona -> początek spoilera To ja jednak żyję??!! koniec spoilera Oczekiwałem, że ktoś ważny zginie, cóż przynajmniej nie teraz

Wątek siostry i brata

zawsze w cenie, zawsze w modzie ? kto jest w końcu matką Cade`a ? historia znośna - cieszą jak zwykle nawiązania do uniwersum i tylko "love final" Skywalkera i Blue jest jakiś taki tani aż do przesady. I ci Sithowie "wypełniaj moej rozkazy albo giń szmatoo 111!!!" - z takim pijarem nie zjednają sobie sympatii na froncie.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.