Forum

Star Wars RPG Edge of the Empire

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3496

taktaktatkatkatka

NOWE RPG ZE ŚWIATA SW OD FANTASY FLIGHT GAMES! ;D;D;D;D;D;D

...

a tutaj główna strona:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=218

wychodzi na to, że będzie podzielone na trzy podręczniki, każdy standalone i będzie można wybrać jaki typ gry się chce, olewając inne podręczniki.

...

Jupi! Ale jest i ziarnko soli. Podobnie jak WEG, nie biorą pod uwagę gry po stronie imperialnych.

...

widać, że robią grę, hm, `modułową`, możliwe, że jak będą mieli feedback odpowiedni, to stworzą kolejnego book`a o imperialnych.

...

co tu się wyrabia. Żeby Trem zakładał nowy temat dotyczący STAR WARS. Świat się kończy.

...

bo jestem zajarany na inne gry FFG, więc siedzę i pilnuję ich ogłoszeń ;p
no i może by było z kim grać w tego erpega w końcu, chociażby jakimś kurde szmuglerem. ;p

szczerze?

Chwilowo to najarana PRowska wiadomość, z której niewiele wiadomo. Poza tym albo nie umiem czytać albo zgubili trzeci installment...

Bez podniety.

...

nie umiesz czytać ;p

ale

w tekście nie występuje słówko third

...

"Finally, in Star Wars: Force and Destiny, the players become figures of legend; the last surviving Force users in the galaxy."

bo oni piszą dla ludzi władających językiem angielskim (doh) a nie ludzi, którzy się go uczą/nie ogarniają ;p

no właśnie

mówię, że third zastąpili finally i się nie włączyłem do ruchu

...

where`s your god now?

...

ciekawostki

Wygrzebane, bo nie mogę zasnąć

International customers should check back in the coming weeks, when we`ll post an update about international availability.
Dadzą w złotówkach?

Each beta copy of the book includes a sticker sheet, with all the sides of all the dice you`ll need. Using this sheet of stickers and your own polyhedral dice, you`ll be able to create Edge of the Empire`s custom dice.
Aaaa czyli to to
http://dicemonkey.net/wp-content/uploads/2012/08/A0hjLFcCMAAxDCd.jpg-large.jpeg

Alternatively, you can choose to download the Star Wars Dice app for your iOS or Android mobile device. This convenient die roller includes dice for the X-Wing(TM) Miniatures Game and the Star Wars RPG line, as well as seven common polyhedral dice for all your gaming needs. Keep checking back; apps for both platforms will be available soon.
Fajno. Po husteczkę używać dwudziestek czy szóstek...

http://dicemonkey.net/wp-content/uploads/2012/08/OpenBook.png
Tutaj to jak się człowiek wślepi to widać chyba jakieś dżewko umiejętności. Levele po prawej? 5-10-25?

With eight species, six careers, eighteen specializations, and countless other defining characteristics, your character creation options are limited only by your own imagination.
Hmmmm kcę skan albo niech Redakcja zamówi za zasługi Jestem ciekaw endżinu...

Where other RPGs’ dice systems determine success or failure as a binary state, Edge of the Empire’s custom dice allow for a rich tapestry of narrative possibilities. For example, you might succeed in wrestling a Gamorrean to the ground as you planned, but in doing so your blaster might fall from its holster and slide just out of reach.
A to już jestem w stanie sobie wyobrazić. Znaczy nie jestem, bo odejście od liczbowych kostek na rzecz... Unique Custom Dice rzadko kiedy się sprawdza. Chociaż pamiętam zabawną grę, tytułu już nie pomnę, gdzie napierniczało się monstrami a na kostkach były macki, maczugi... no, jakoś tak.


No i oczywiście najważniejsza sprawa - F-userzy, o ile pamiętam d6 to tam nie można było mocno przykoksować. Co innego D20...


PS. Z forum (nie mogę spać jakoś naprawdę )
If I purchase the beta copy for 30 dollars does that get me a copy of the Retail release when it is released?
If it does fantastic but if not then you are asking me to pay 30 bucks to help you out…

*
Hi:
(Ahem)
As always, seems George wants your credits first.
No i tak...
http://wfrp.polter.pl/WFRP-3-edycja-recenzja-czesc-1-c20912
http://wfrp.polter.pl/WFRP-3-edycja-recenzja-czesc-2-c21357
Dlaczego? Bo FFG zrobiło 3 edycję WFRP, chociaż miałem wrażenie (i podręcznik nawet) że 2 się jeszcze nie rozegrała.

No to jak to jest to to... dzięki. FFG robi gry pod jedną modłę, trochę jak D20 chciało przerobić wszystko, łacznie z "kropkami" Wampirów i Wilkołaków... ci robią kariery itp.
:/


LOL, człowiek już nie jest taki wkręcony jak kiedyś ale jak patrzę na to to wszystko idzie w szambo...

Re: ciekawostki

Lord Bart napisał(a):
PS. Z forum (nie mogę spać jakoś naprawdę )
If I purchase the beta copy for 30 dollars does that get me a copy of the Retail release when it is released?
If it does fantastic but if not then you are asking me to pay 30 bucks to help you out…

*
Hi:
(Ahem)
As always, seems George wants your credits first.________

Z dziś
$11.75 as the cheapest shipping option?


Padło też tam coś o Toydarianach
Ładny skok na kasę.

...

To czyli już można normalnie zamawiać ten podręcznik, że piszesz o kosztach wysyłki?

niestety

jeszcze nie, ale jak się wczytuję w góglowanie to Europa ma mieć możliwość zamówienia od września. Oby przez Amazon, bo podane koszty wysyłki to Ameryka. Te 12 dolców to i tak najtańsza opcja Oby rozprowadzał to brytyjski Amazon...

Swoją drogą i tak pewnie nie kupię, chyba że cena wkomponuje mi się w coś jeszcze, bo... to jest beta. Może z zawartością 95% treści - arty i oprawa stron. Ale to beta.
Się ludzie rozegrają, wprowadzą jakieś poprawki i co? Za taką samą cenę (albo i więcej) kupisz jeszcze raz... ten sam podręcznik? To już jest przegięcie nawet jak pazerność starwarsową...

...

...

Wszystko co podałeś siedzi tutaj (link podał Trem w 2gim poscie ; d) http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=218&esem=1 ; d


Sam temat, nowe RPG: Nowymi Mando-info i BH-Info nie pogardze, podobnie jak grafikami... ; p

Re: ...

X-Yuri napisał(a):
Nowymi Mando-info nie pogardze,
________

Podobno w dziale ze special equipment ma być zestaw kosmetyków zmiękczających otarcia i twarde skórki wywołane twardym hehehe męskim życiem i finger-on-the-trigger

filmik dla smutnego bolka :P

Nie mój, ale...
http://youtu.be/cxCWpTJ9v8M

Nagrywany oczywiście Ajem, oczywiście facet grał w WFRP 3ed, oczywiście
http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/12047765.jpg

Ale jedno powiem - jest już opis Mocy... no nie wiem, czekam na europejską cenę.

jaram się


Tylko system mi się nie podoba. Kości bez numerów, tylko z naklejkami? Nigdy nie byłem tego fanem. Ale może nieźle rozgrywkę przyspieszyć bez zliczania modyfikatorów.

Liczę, że gdzieś w necie złapię spiraconą wersję i będę mógł się temu przyjrzeć z bliska. Albo rzeczywiście redakcja się zrzuci i zamówi jedną sztukę

...

wiesz, jeżeli to będzie na zasadzie umiejętności "Pilotaż 3: dodaj do podstawowych kóści rzutu 3 dodatkowe kości" i zerojedynkowy sukces testu będzie brany pod uwagę po ilości pozytywnych wyników na kości (ie. trzeba mieć 4 sukcesy, żeby zrobić beczke statkiem) to ten system będzie o wiele lepszy niż j#b@nie się z milionem modyfikatorów i setką tabelek.

parę fotek

http://www.battlegrip.com/?p=42000

No to jak się Redakcja zrzuci to wiadomo kto to bierze

+ filmik z GenConu
http://youtu.be/VigBZ6m_X6k

heh

domyślam się, że nie mówisz o sobie : P

...

no raczej nie on, bo z tego co dotychczas pisał zupełnie mu się ta gra nie podoba.

no

właśnie dlatego oceni ktoś produkt obiektywnie. Zresztą Bolo nie może nawet rady dać z newsem jak go ogór smyrnął to co się za książkę będzie zabierał

...

obiektyhahaha.

a ogór smyrnął njusa bo go przydybałem w nocy na fejsiq, że ma się podzielić z ludźmi tą cudowną nowinę, którą zniosłem z góry Synaj.

A

weź z Ogórem. Szczęście, żę nawalony wróciłem bo bym flame`a zrobił w komentarzach ; p

to

fajnie, że zachowałeś trzeźwość... umysłu w pisaniu.

Na dobranoc
http://gsa.thegamernation.org/2012/08/17/fantasy-flight-announces-star-wars-edge-of-the-empire/

Book two, Star Wars: Age of Rebellion introduces us to pilots, spies and rebel soldiers according to the press release. Based on reports from the Fantasy Flight Report at the Con, this book is slated for a 2014 release, with Force and Destiny being released in 2015.


Ja chciałbym tylko to przeczytać. A potem mogę oddać. FFG... ktoś mówił, że zatęsknimy za d20. Już tęsknię.
Odpadam.

...

chrum.

chrum chrum.

2014?

Strasznie długo przyjdzie nam czekać. Ta beta też pewnie szybko nie zostanie przerobiona, byśmy w 2013 dostali gotowy produkt ;<

Ja tam ostatnio z ekipą z TISW odświeżyłem sobie Saga Edition. Zapomniałem jaka to przyjemność źle wykonać skok nadprzestrzenny, albo sprawdzić tabelę rzutów krytycznych : P

to

i tak wszystko jedno. Jest firma, która zgarnia kolejne prawa do kolejnych uniwersów i wydaje wszystko na jedną modłę - podręcznikami czy systemem. O którym poczytałem trochę i to ch* z grzybnią.

Ale wiadomo - Amerykanie.

Swoją drogą jest mały plus, że nie wszyscy są patafianami i wiele osób kręci nosem na płatną betę, na kostki, których przy WFRP było 12 i kosztowały 12$, a teraz ma ich być 14 i mają kosztować... 14$? Podręcznik dla stworzenia Jedi-herosa w 2015? W dwa tysiące piętnastym?!?!

Wizardom wygasła licencja, dobrze się bawiłem przy minisach, świetnie przy d20, a w ogóle podręczniki były encyklopediami. Miałem wątpliwości czy ktoś będzie w stanie zrobić coś równie dobrego. Ale chciałem. Niestety. Karcianka, figuranka i teraz ... coś.

Smutne. Ale że żyję w uniwersum, które od lat nie wydało dobrej gry video, dobrego serialu/filmu a i książki (nie licząc cudeniek jak BoS/TJP) są sporadyczne, więc - nie dziwi mnie to. Po prostu kontynuacja tradycji.

Nowy erpeg...

To, co brzmi zachęcająco, to epoka gry. Patrząc na zapowiedzi, wszystko wskazuje na to, że nastąpi wielki come back do ery klasycznej, no i do smugglerów, young Jedi, failed Jedi itp. jako głównych bohaterów - czyli jak za czasów wczesnego WEG.

Co do mechaniki, to nie grałem w trzeciego WFRP, więc nie wiem, jak sprawują się te "kastomizowane" kości... ale wyglądać będą na pewno ładnie No i wersja "nie-beta", z nimi w pakiecie i z ładnymi obrazkami, z pewnością będzie kosztować troszkę więcej niż te 30 USD.

OTOH słysząc "beta" spodziewałem się raczej darmowego ebooka do ściągnięcia, a nie takiego, hmm... półproduktu. Może to i bariera finansowa, żeby ich ludzie nie zasypali bzdurnym feedbackiem, ale ja z decyzją poczekam na gotowy produkt.
Czyli pewnie będę konsumentem wrażeń publikowanych przez tych, które te 30 bucksów wydadzą.

wpis +1

Ciekawy
http://teamcovenant.com/wapcaplets/2012/08/21/star-wars-%E2%80%93-edge-of-the-empire-rpg-30-for-a-beta/
nie zgadzam się z treścią. W większości ALE

In general, having the Star Wars license is in and of itself a goose that lays golden eggs. Although we’ve all seen our share of crappy Star Wars merchandise the goodwill alone of having the Star Wars brand officially attached to something you’re selling all but guarantees a certain initial level of sales whether you’re making RPGs, Frisbees, or breakfast cereal.

I tak to się, niestety, kręci.

przeglądając mój podręcznik

hehehe trołling-bołling
Przeglądając oficjalne forum i widząc ile poprawek ludzie proponują, a chodzi tu głównie o chochliki drukarskie i inne, to sprzedaż bety za jakąkolwiek kasę... to takie typowo starwarsowe.

Co ciekawe tematy o płatności też się pojawiają, tyle że jakoś odpowiedzi ludzi z firmy brak

kolejne

karta postaci

http://sta.sh/0qqiirkme8g

Legalnie, link z oficjalnego forum.
Wygląda... prosto.

Natomiast również oficjalne
http://tnij.org/saberff
Komediowa wymiana zdań
I love the lightsaber in this, especially since all characters have to use it "untrained"

Ale warto przeczytać całość.

FFG Update

Się zaczynają poprawiać... od tych co wyłożyli 30 dolców. Ci beta-testerzy powinni w ostatecznym rozrachunku dostać jakąś premię

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3530

...

http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3574

widzę, że FFG idzie drogą wytyczoną przez Wizardsów i stworzy tzw. introductory game. Całkiem fajny motyw, w sam raz do wciągnięcia nowych graczy. W sumie w ameryce tak się gra w RPGi, tylko w polsce jest szkoła grania bez hand-out`ów ;p

mam

dostałem kopię, świeżutką. Obejrzałem sobie jak normalne kostki przypisać tym poj* od FFG. Od razu odechciewa się grać

Gdyby ktoś był zainteresowany to proszę ustawiać się przy Prywatnym Wejściu. Bilon odpada, panie mogą nawet za darmo. Jeśli się postarają

beta

jak już wypróbujesz to poproszę mała relację : D

10 pytań o Edge of the Empire

a

odpowiedzieli dlaczego (poza pazernością) żeby zagrać "mocnym" pełnego formatu trzeba będzie czekać jeszcze 2-3 lata?

...

Bo polityka FFG stawia na fanów OT rzygających fuserami?

Co konkretnie hejcisz tym razem? To się naprawdę męczące robi w czytaniu. Grasz/prowadzisz jakiegoś rpga? Koniecznie musi to być ten system, a mistrz jest zbyt ułomny bo coś zaimprowizować?

nie

ale chodzi o ideę, o to jak ktoś łyknął wszystkie możliwe licencje to przynajmniej niech nie leci w ... z ludźmi, którzy może chcieliby mieć podręcznik na półce? Niech kosztuje 200USD, ale niech to będzie całość... Nawet w AD&D czy Warhamcu podstawka dawała pełnię zabawy, a jak ktoś chciał zbrojownię czy magię to czekał na rozszerzenie...

BTW nie musisz czytać. W końcu to ulubiony bastionowy argument.

...

Przecież lore to i tak będzie przedruk WEG + dziwadła dające kolejne preteksty do hejcenia.

yo

Podręcznik od wczoraj dostępny (newsik popołudniu będzie). Pytanie, czy ktoś już przetarł szlak i może stwierdzić, że gra się jedwabiście, albo właśnie kupowato?

System wygląda ciekawie z tym, że wszystko polega na narracji, ale sam nie miałem okazji wypróbować gry w praktyce.

zmęczyłem

się przeliczaniem oczek na te znaczki. Czy tam odwrotnie, poza tym nie ma Jedi...

BTW
http://www.rebel.pl/product.php/1,1941/25279/Star-Wars-Edge-of-the-Empire-Beginner-Game.html
i komentarze. Dużo fapersów spod znau FFG, ale ostatni pokazuje że jak zwykle nie jestem jedyny.

wiesz

To są opinie o becie. Czekam na jakieś o głównym. Czekamy na Indonezję ; )

spoko

każdy widzi co chce widzieć, a Trema spodziewałem się tu wcześniej. Ale życie pewnie

Swoją drogą jak coś mi wpadnie w łapki to dam znać, liczę na wzajemność

...

jeden koleś napisał 2/5 i że gówno nie podstawka... szkoda, że to nie podstawka, tylko wersja demo dla nubów

widać, że to jakiś zaokularzony nerd, który chyba nie do końca ogarnął czym jest Begginer Game... i za bardzo go jara liczenie współczynników w dedekach, z kalkulatorem.

Boleq, ogólnie, planuję się w to zaopatrzyć jak pojawi się w polszy w przystępnej cenie, do tego może będziemy grać na śląskich, więc nie omieszkamy się podzielić opiniami.

co

do Polski, to myślę, że warto byłoby dać znać ludziom z Galakty na ich forum, że jest zapotrzebowanie :

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?p=93210#93210

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=4885&start=285

...

patrząc na buców, którzy udzielają się na forum galakty i to, że "Plan wydawniczy" to w 80% te same posty kilku osób, płaczących o jakieś gry, to myślę, że odzew będzie miałki.

zresztą, dla FFG ważniejszy jest rynek amerykański, więc my dostaniemy w europie dużo później.

...

Mam jednak nadzieję, że nie będziemy na to czekać kilka lat... albo i całą wieczność.

@Bolek - pytałeś o opinie o podręczniku, znalazłam recenzję ze zdjęciami przykładowych stron:

http://jerreth-esq.blogspot.com/2013/07/edge-of-empire-core-rulebook.html

jerreth-esq.blogspot.com/2013/07/edge-of-empire-core-rulebook_8.html

...

Hardcover i 500stron? Już mi się to podoba. Ale boję się, że cena będzie w przedziale 150-200.

:D

Podoba mnie się to
To by się sprzedało na pniu w polskim języku.

...

patrzyłem na stronkę rebela, gdzie można składać preorder.

wychodzi na 255zł za podstawkę, kości x1 i podręcznik GMa. licząc bez preorderowej zniżki to wyjdzie całe 269,95 za podobny zestaw.

teraz tylko zastanawiam się nad tym czy sobie preorderować toto z książką, kośćmi i dodatkiem dla GMa, czy może poczekać aż ktoś to dostanie do rąk wpierw.

...

Ja bym poczekał. Czytałem parę opinii na temat tego nowego RPG i nie wszystkie były pozytywne.

Re: ...

Tremayne napisał(a):

wychodzi na 255zł za podstawkę, kości x1 i podręcznik GMa. licząc bez preorderowej zniżki to wyjdzie całe 269,95 za podobny zestaw.

________

Zamawiaj preorderka szybciutko. Na dniach może tego nie być. W końcu to się będzie sprzedało na pniu w polskim języku

Aaaa, nie jest w polskim. To może coś zostanie. Czuję Moc tego produktu. Mimo, że wykastrowanego

...

Lepiej zamawiać. Potem na Amazonie US i tak będzie można zamówić za:

$74.62 za wszystkie 3 produkty, co daje nam 244,54 zł.

Do tego dojdzie przesyłka, która na Amazonie nie jest droga.

spoko

nie wyczułem drobnej nutki beczułkowatości w stronę Tremcia? Droczyłem się z nim niecnie, bo osobiście mam wywalone na system parcelowany celem wydojenia kasy póki mamy licencję + mały bonusik w postaci oddzielnych, od 95% systemów, kostek.

Spoko. Z chęcią popatrzę na skan, chwilowo nigdzie nie ma. Może kupię (po skanowaniu) coś o Mocnych, może.

A szczerze mówiąc zamiast badziewia od FFG wolę powoli odkładać kaskę na case BH od Wallace`a i spółki. Co już od pewnego czasu czynię.


Niestety, uważam że nastały złe czasy dla gier RPG/figurkowych i gier video (w tym cRPG) SW. A to szkoda, bo... tematyka był i jest szeeeeroka i sprzedawalna.

Pod warunkiem oczywiście, że na normalnych zasadach a nie... serwujemy wam jeden okres, jeden klasowy styl grania (Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid), nasze wspaniałe kostki, cieszcie się. Bo nie ma innej opcji

Dziękuję, postoję.

poczekaj

na indonezję, zobacz czy warto w ogóle grać.

...

jajebe, 1.81 gb ebook xD

...

Moja chronologia przy podobnej jakości i większym formacie raptem 750MB ważyła... No ale waga przekłada się na objętość. Nie chce mi się tego czytać.

...

fuck, i to tylko podręcznik do bety ;s

wszystkie

obecnie dostępne downloady między 1.5 a 1.8 to beta. Trzeba trochę poczekać. W końcu ktoś pierwszy musi kupić ten podręcznik

...

na chwilę obecną to pewnie będę ja, o ile rebel w końcu dostanie dostawę.

...

Beta? W mojej wersji nie ma o tym słowa. Ma 447 stron, urżniętą okładkę i wszystkie obrazki. Waży 1,81 GB i pochodzi zdaje się z zatoki.

Z treści tylko luźno przejrzałem zasady. Mechanika troszku przesadzona. Te kostki może istotnie usuwają konieczność liczenia oczek, ale czy trochę matematycznej gimnastyki tak boli? Jedynie zasady Mocy przypadły mi do gustu.
W opisie świata wyłapałem ze dwa technobełkotliwe babole i kilka nowych/nieznanych faktów. Z jednej strony dobrze, że szanują EU, ale z drugiej człowiek chciałby jakieś nowe informacje, a nie przedruk WEGu w kolorze.

a

to chyba, że tak bo w jednym pliku czy partami nie widziałem jeszcze. Może wznowię poszukiwania przez weekend

...

hm, ja mam 1,81gb plik, który ma coś ponad 200 stron tylko. Też ssałem z Zatoki.

Mi osobiście podoba się ta mechanika, bo już nie trzeba miliona tabelek by zinterpretować przedziały sukcesu, teraz jest bardziej storytellingowo dzięki tym wszystkim kościom zagrożenia i boosta. To fajne jak jest blasterowa wymiana ognia, wychodzi opancerzony koleś, gracz strzela w niego, dzięki sukcesom przestrzeliwuje wizjer i zabija go, ale jednocześnie blaster wybucha w ręce gracza.
To dodaje takiej większej filmowości i ogólnie bohaterskości grze. Świat Mroku to może nie jest, ale lepsze mi to, niż cholerna matematyka z DeDeków, która zabijała całą radość z gry.

...

No dobra, by uzyskać taki efekt w D6 miszcz musiałby się ostro spinać. Ale tabelki nadal pozostają i oprócz interpretatora rzutów na telefon nie widzę żadnego sposobu na ich obejście.
Widzę tam tylko jedną wersję o tej wadze, w opisie ma, że są to marne skany pełnej wersji i zawartość ze swojej strony potwierdzam. Może coś źle się pobrało?

...

uh, nawet jest naklejka z ceną i napisem "Edge of Empire Beta". No ale mniejsza i tak zakupuje pewnie pełniaka jak wyjdzie u nas.

Z tego co tak wstępnie sobie ogarnąłem to największa tabelkomania jest przy tworzeniu postaci i ew. rozpoczęciu sesji. Nie czytałem za dużo, tylko,żeby jakieś podstawy złapać, ale wydaje mi się, że dobry GM będzie te pule kości mógł interpretować storytellingowo. No i jak się ogarnie symbole i co się jak wyklucza to nie powinno być większego problemu w płynnej rozgrywce.

ja bym tylko rozdzielił pule pozytywnych kości i negatywnych, tak, żeby pozytywnymi ciepał gracz, a negatywnymi GM w tajemnicy. Wtedy to by dodawało trochę niebezpieczeństwa i tajemniczości do przygody.

...

Też dokładnie nie czytałem, ale oczywiście skupiłem się na mechanice starć kosmicznych. Świta mi jakaś 3x dłuższa niż w D6 tabelka krytyków o efekcie randomizowanym "D100" i napomknięcie o grupowaniu baterii dział jako minionów, dla których zasad już nie znalazłem.
Przez punktowanie wszystkich obligacji gracza do karty postaci też trochę tabelek dojdzie. Nie no, żeby oceniać trzeba pograć, a u siebie kompletnie nie mam z kim.

...

Będzie podręcznik o Korelii, z nowymi rasami i statkami... Robi się coraz lepiej .

http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4350

Obligations

Ktoś mógłby mi wytłumaczyć, z tych co już grali, o co chodzi z tymi punktami obligations?

Rozumiem czym one są, ale skąd mam wziąć wartość obligation? Jest jedynie tabela z ich losowością. Nie wiem jak to ugryźć.

Re: Obligations

A to nie gracz przy tworzeniu postaci sam sobie nie decyduje ile tego na plecy chce wziąć, w zamian za dodatkowy exp/gear/kasę? Potem w miarę wypełniania gm dokłada mu w zależności w co się wpakuje. Tak przynajmniej to zrozumiałem przeglądając podręcznik.

a dali

już Jedi/Sithów?

Obrazki

Mix z różnych źródeł FFG. Trochę głupio, że mamy to tak na Bastionie podzielone, bo nie wiadomo gdzie wklejać.

http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/StarWarsRPG/age-of-rebellion/beginner%20game/dan%20clark%20dd/SWA01-art-characters.jpg
Obcy wojacy Sojuszu. Kalamarianie z Rebelliona bardziej mi się podobali, ale zawsze miło oglądać nieludzkich leśnych dziadków.

http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/Star-Wars-LCG/news/deluxe-expansions/balance-of-the-force/smuggling-shipment.png
Kontener typu B z XWA.

http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20140319090158/starwars/images/8/81/Bulk_Cruiser-DangerousCovenants.jpg
Płonący Bulk Cruiser. Nie co dzień się je widuje w tych czasach.

RPG od Fantasy Flight Games

Chciałem zapytać wszystkich, którzy grają, lub grali (graczy i MG) w dowolne wydanie Star Wars RPG od FFG - jak oceniacie system? Czy warty nabycia? Recenzje w internecie są różne, jednak wolę zasięgnąć informacji u grającej braci.

Re: RPG od Fantasy Flight Games

Próbowałem raz.Szkoda mi jednak wydawać pieniędzy na nowy system i zostałem przy SagaEdition. To mi przypomina, że trzeba nadrobić zaległości newsowe : D

Re: RPG od Fantasy Flight Games

Ale jakie są Twoje ogólne wrażenia? Przyjemnie się gra? Ja osobiście wychowany jestem na "tradycyjnych" mechanikach erpegowych i nie do końca potrafię sobie wyobrazić sesję na mechanice od FFG. I jak wygląda sprawa z bohaterami? Bo w moim osobistym odczuciu Saga jest trochę zbyt heroic. Jest z tym nieco inaczej w nowych SW?

Co nie zmienia faktu, że jest bardzo fajna.

Re: RPG od Fantasy Flight Games

Gra jest szybka, do końca jeszcze nie rozumieliśmy zasad, no i nie mieliśmy firmowych kostek. Korzystaliśmy ze swoich, co było trochę niewygodne. Trzeba było co chwilę sprawdzić tabelę co nam wypadło.

Sporo rzeczy jakie tutaj wprowadzono, stosowałem już u siebie jak np. Jakość wykonanego zadania. U mnie nigdy się nie liczyło, czy test był zdany, ale jak. Jeśli był na styk, to nie do końca wszystko wychodziło, więc wygląda to znajomo tutaj ; )

System jest na pewno mniej heroicowy. Łatwiej oberwać i czuć, że postać niekoniecznie ma dużo szczęścia, dzięki tym nie do końca udanym testom ; ) Jeśli wcześniej nie próbowałeś innych systemów Star Wars, to warto zacząć od tego najnowszego. Swego czasu na stronie czy forum FFG był dostępny scenariusz wprowadzający do systemu. Ewentualnie można gdzieś go w Internecie znaleźć.

Re: RPG od Fantasy Flight Games

To już wiem mniej więcej wszysto, co chciałem wiedzieć.
Miałem okazję spróbować Sagi, ale nie jestem entuzjastą mechaniki D20.
Dziękuję, Bolek

Tłumaczenie?

Ktoś zajął się tłumaczeniem?
Ja tłumaczę dla mojej grupy kilka dodatków. Chętnie wymienię się z kimś kto przetłumaczył inne.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.