Forum

Darth Maul: Lockdown

Joe Schreiber, człowiek, który dał nam dwa horrory w świecie SW, tym razem wysyła naszego ulubionego czarno-czerwonego Sitha za kratki.

http://io9.com/5978549/the-guy-who-put-zombies-in-the-star-wars-universe-is-sending-darth-maul-behind-bars

I, o jejku, jakaż ta okładka ładna

Oficjalny opis, naprędce przeze mnie przetłumaczony:

Spod pióra Joe Schreibera, autorstwa “Szturmowców Śmierci” I “Czerwonych Żniw”, nadchodzi kontynuacja “Dartha Plagueisa” z zeszłego roku. W opowieści o zemście i przetrwaniu osadzonej przed akcją “Mrocznego Widma”, Darth Plagueis I Darth Sidious wysyłają adepta Sithów Dartha Maula na tajną misję zinfiltrowania przestępczego imperium działającego wewnątrz Cog Hive Seven – ukrytego więzienia pełnego najgorszych przestępców Galaktyki. Tam, Maul będzie musiał stawić czoła najobrzydliwszym i najgroźniejszym w walkach gladiatorów na śmierć i życie równocześnie wypełniając rozkazy swojego mistrza. Porażka nie jest opcją; sukces rozpocznie zemstę Sithów na Zakonie Jedi.

Ciekawie się to zapowiada. Co myślicie?

takie

głupie pytanie, może ma na nie wpływ fakt, że nie czytałem Plaga do tej pory - DP i DS wysyłają DM??

Do tej pory wydawało mi się, że RuleofTwo zarzucił Palpi dla klawego życia jako Impek...

###

Nie odpowiadam, przeczytaj Plaga.

Dobra, odpowiadam:
początek spoilera Sprawa ma się tak, że to już Plag zarzucił Zasadę Dwóch - docelowo chciał razem z Sidiousem żyć wiecznie. Maul był ich takim, powiedzmy "chłopcem na posyłki", żeby starsi panowie nie musieli sobie brudzić rączek, a "Dartha" dostał tylko na zachętę, żeby mu to działało na ambicję koniec spoilera

jeśli

tak jest to nie wiem czemu tak wszyscy nad nią fapują. Autor miał zgodę kogoś z pilnujących (jeśli ktoś taki jeszcze jest) na taką rzecz? Czy (jak najbardziej prawdopodobnie) walnął sobie, bo tak - pasowało mu?

...

Za tym autorem nie przepadam, chociaż "Czerwone Żniwa" jeszcze w kolejce do przeczytania, ale... No cóż, dobrą rzeczą jest to, że to ma być kontynuacja Plagueisa - szkoda tylko, że nie autorstwa Luceno, ale tak czy inaczej bardzo ciekawie się zapowiada. Im więcej Maula, Sidiousa, Sithów i knucia tym lepiej

###

W oryginale było "follow-up" - to chyba będzie nie tyle kontynuacja, co początek spoilera "książka dziejąca się w trakcie" koniec spoilera, jak Łowca z Mroku czy Maska Kłamstw.

bez szału

ale w sumie, to ok. lubię autora, tematyka niezła (cale szczęście że nie o Maulu w czasach TCW!), może coś z tego wyjdzie.

kurna

walnij w opisie spoiler albo coś!

###

Chylę głowę ze skruchą, następnym razem będę pamiętał. Wybacz, ja nie etatowy newsman Czy jakaś dobra dusza z Moderacji mogłaby stosownie przemodyfikować mój post otwierający temat o spoiler tagi?

...

It made my day!

Darth Maul: Lockdown

Świetna wiadomość ! Już nie mogę się doczekać. Lubię książki z tego okresu sprzed Mrocznego Widma, to znaczy na razie przeczytałem tylko Łowcę z Mroku i Maskę kłamstw, no i oczywiście Mroczne Widmo. Dartha Plagueisa nie czytałem, ale jak wyjdzie w Polsce (wyjdzie chyba w lutym, nie?) to z chęcią zakupię i przeczytam. Zapowiada się ciekawie . Podoba mi się taki pomysł . Już się nie mogę doczekać. Tylko szkoda, że autorem nie jest Luceno, bo jest świetnym pisarzem, a Schreiber nie wiem, bo nie czytałem ani jednej jego powieści, lecz słyszałem, że nie jest za dobrym pisarzem. Ale pomysł mi się podoba, i się już nie mogę doczekać . A kiedy wyjdzie ta książka w USA? Niech Moc będzie z Wami.

Re: Darth Maul: Lockdown

Mistrz Mateusz napisał(a):
A kiedy wyjdzie ta książka w USA? Niech Moc będzie z Wami.
________
Pod koniec roku.

Data premiery

Faktycznie, teraz otworzyłem tego linka od Smajlusha. Fajna okładka tak w ogóle. Hmm, czyli szybko, być może już pod koniec 2014 będzie w Polsce . Niech Moc będzie z Wami.

Konkretna data

to jednak nie ten rok, ale następny, 21. stycznia 2014.

Na fejsbuku napisali:

[cytat]RISE OF THE EMPIRE ERA
32 Years before Star Wars: A New Hope

STAR WARS: DARTH MAUL: LOCKDOWN
Joe Schreiber

Novel will be published by Del Rey in hardcover and eBook formats on January 21, 2014.

[/cytat]

eee

Czyli w Polsce ukaże się gdzieś w pierwszej połowie 2016 roku, zatem trochę sobie poczekamy.
Zarys fabuły zapowiada sie nieżle, szkoda tylko że książkę która ma kontynuować wątki z Dartha Plagueisa nie będzie napisana przez Luceno.
BTW nareszcie jakaś opowieść o Maulu sprzed TPM

###

Oj tam zaraz 2016. Jeśli książka wychodzi pod koniec 2013, to przy obecnej szybkości Amberu możemy liczyć na nią w 2014, najwyżej 2015

Hm

Jak widać w poście wyżej, data premiery się zmieniła - koniec stycznia 2014

###

Ups, nie doczytałem - ale nie jest to wielka zmiana, która sprawiłaby, że przestanę obstawiać 2014/2015.

Książka

Myślę, że książka wyjdzie pod koniec 2015, bo raczej nie w 2014, skoro ta książka wyjdzie właśnie dopiero w 2014 w USA. Niech Moc będzie z Wami.

...

Strasznie nakręciłem się na tę książkę. Szkoda, że aż tyle przyjdzie nam czekać na jej premierę. Ciekawe kiedy poznamy pierwsze szczegóły fabuł.

Zastanawiam się też nad kupieniem hardcovera

Data premiery

To szkoda . Czyli sobie jeszcze trochę poczekamy na polską premierę. Ale pocieszenie to to, że przed tą powieścią czeka nas parę ciekawych książek, takich jak Kenobi, na przykład. Niech Moc będzie z Wami.

Kilka ciekawostek

za serwisem abovethetreeline.com:

FOLLOW-UP TO DARTH PLAGUEIS: Joe Schreiber is working with author Jim Luceno to tie this story to the bestselling novel, Star Wars: Darth Plagueis.

POPULAR STAR WARS CHARACTERS: Based on the success of the Darth Bane books and Darth Plagueis, Sith Lords are some of the most intriguing and popular characters in the Star Wars saga. Darth Maul, specifically, is such a fan-favorite that he was brought back to the franchise in The Clone Wars animated series.

GREAT ENTRY POINT FOR NEW FANS: Set shortly before the Star Wars prequel film trilogy the book is being written as a highly accessible standalone adventure with strong cinematic influences including Scarface and Gladiator. Fans of the films who haven’t read a Star Wars novel will be able to dive right in.

Re: Kilka ciekawostek

Hego Damask napisał(a):
za serwisem abovethetreeline.com:

FOLLOW-UP TO DARTH PLAGUEIS: Joe Schreiber is working with author Jim Luceno to tie this story to the bestselling novel, Star Wars: Darth Plagueis.

(...) is such a fan-favorite that he was brought back to the franchise in The Clone Wars animated series.

GREAT ENTRY POINT FOR NEW FANS: (...) Fans of the films who haven’t read a Star Wars novel will be able to dive right in.


Dobry marketing


highly accessible standalone adventure with strong cinematic influences including Scarface and Gladiator.

xD

Temat

może być ciekawy. Ale mi okładka osobiście się nie podoba.

Fabuła już znana

-początek spoilera "Zabij lub zostań zabity", takie hasło obowiązuje w kosmicznym więzieniu, gdzie przebywają najgorsi kryminaliści i mierzą się ze sobą w walkach gladiatorskich. Podziemne imperium czerpie zyski z nielegalnego, krwawego sportu. Ale najnowszy zawodnik, tak samo demoniczny z wyglądu jak i niebezpieczny do wyzwania, walczy o coś więcej niż przetrwanie. Jego misją, którą wykonuje dla swoich mrocznych panów, jest przechwycenie ostatecznej broni: obiektu zdolnego do zniszczenia Jedi i podboju galaktyki.

Lordowie Sithów, Darth Plagueis i Darth Sidious zrobią wszystko, by ją posiąść. Ale jeden z nich ma swoje własne zdradzieckie plany. Najpierw jednak ich przerażający uczeń musi pokonać żądnego krwi strażnika, gang kanibali, Hutta Jabbę oraz potwornego obcego. Nikt inny nie potrafiłby przetrwać takiej gry o przeżycie. Ale nikt inny nie jest też uczniem ciemnej strony, którego należy się obawiać - Darthem Maulem.
koniec spoilera

...

No, no, coraz ciekawiej się zapowiada. Byleby tylko Amber nie zwlekał zbytnio z wydaniem polskiej wersji, jak to było z Plagueisem. BTW jestem ciekaw czy w tej książce będzie sporo nawiązań do innych pozycji, tak jak to bywa u Luceno, który w końcu pomagał przy Lockdown.

lolo jabolo

stawiam na roczną obsuwe.

BTW ile jeszcze można wycisnąć z gościa, który pojawił się z 10min w jednym filmie?

Re: lolo jabolo

Sebo250 napisał(a):
BTW ile jeszcze można wycisnąć z gościa, który pojawił się z 10min w jednym filmie?
________
Dużo . Według Lucasa, Filoni`ego i spółki, wręcz bardzo, bardzo dużo . Niech Moc będzie z Wami.

Fabuła

No, no, no, jak tu się nie zgodzić z Darthem Zabrakiem? Zapowiada się bardzo ciekawie. Niezły opis i mam nadzieję, że będzie to interesująca, warta przeczytania lektura. Niech Moc będzie z Wami.

Maul

czekam na te książkę i nie ukrywam że z niecierpliwością, o tym że zapowiada sie ciekawie już raczej niema co pisać bo to by było zbędne powtarzanie czegoś po kimś, tak więc czekam na wieści o polskim wydaniu

Swietny plakat promujący + duży, kontrowersyjny spoiler.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=802493046431314&set=a.622320621115225.1073741828.622285481118739&type=1&theater

Joe informował już o obecności tej rasy na twitterze ... ciekaw jestem co z tego wyniknie i jak wytłumaczą że komuś bardziej się opylało trzymać nieznany inteligenty gatunek do walk w klatkach aniżeli sprzedać jakimś naukowcom, władzom czy organizacjom ... Niemniej nedgazm mocno ;D

Re: Swietny plakat promujący + duży, kontrowersyjny spoiler.

Aha, czyli ten "potworny obcy" wymieniony w opisie fabuły będzie pochodził z tej niewrażliwej na Moc rasy. Ciekawe... Zapewne Plagueis będzie chciał pozyskać tego osobnika dla swoich niecnych planów, stworzenia armii klonów, tak samo jak próbował z Yinchorrim.

...

Książka niezła, aczkolwiek wybitną bym jej nie nazwał. Plagueisa i Sidiousa w niej jak na lekarstwo. A początek spoilera pojawienie się Yuuzhanina w pojedynku z Maulem na arenie to niezły smaczek koniec spoilera. Odczucia mam po niej pozytywne, choć może to też wynikać z tego, że dawno nie czytałem żadnej książki SW.

Tak się w sumie

zastanawiam, do jakiego kanonu teraz ta książka należy, do starego czy nowego

Re: Tak się w sumie

do starego. Ostatnią książką starego kanonu jest "Honor among thieves" wydana w marcu, a pierwszą nowego będzie "A new dawn" z września 2014.

Re: Tak się w sumie

osbiście z "nowego kanonu" kupiłbym jedynie Tarkina

Re: Tak się w sumie

Cóż, Darth Plagueis jest pełen nawiązań do już niekanonicznego EU, i być może to jest jeden z powodów do uznania książki Luceno za niekanoniczną, z kolei Maul: Lockdown to książka która sama w sobie jest nawiązaniem do wspomnianego Dartha Plagueisa, dlatego pewnie (obok jeszcze innych powodów) została uznana za niekanoniczną. Mi się to podoba. Recenzje Lockdown na Bastionie i na SW-extreme są moim zdaniem bardzo pozytywne, a ja niechciał bym aby Disney poprzez nowy kanon maczał palce w tej książce

...

Re: ...

a tam audiobook, wolałbym samemu sobie poczytać książke, a z tego c sie dowiedziałem poczekam jeszcze z rok jeśli w ogóle Amber postanowi te książke wydać w polsce :/

Re: ...

No ba, ja także o wiele bardziej wolałbym prawdziwą książkę, ale z tego co sam zauważyłeś, zanim Amber to wyda, upłynie bardzo dużo czasu. Ja sobie posłuchałem pierwszych czterech rozdziałów i musze powiedzieć no, naprawdę świetna

Re: ...

czyli zapowiada sie najlepsza książka Joe Schreibera?

...

Nie czytałem ani nie słuchałem niczego innego jego autorstwa. Ale patrząc na oceny pozostałych książek SW jego autorstwa, mogę powiedzieć że Maul: Lockdown zapewne je przewyższy

Hm

Cóż, przeczytane. Wadą książki jest... Maul Dlaczego? Ano dlatego że jak w przypadku "Deathroopersów" Han i Chewbacca, wiadomo, że musi przeżyć, więc takiego napięcia nie ma Mogłoby być pisane z perspektywy jednego z więźniów, który obserwuje działania Dartha. Ale nic to.

Postacie nowe są niezłe (polubiłem Coyle`a i Zero), przez chwilę myślałem, że Iram będzie kolejną znaną postacią z dawnego EU, ale nie

Powieść nie zawiera tak mocnych scen jak z zombie, ale też trochę krwi i przemocy się znajdzie Jak na reklamowaną na plakacie z któregoś wcześniejszego posta postać to YV ginie dość szybko

Rozdziały są krótkie, szybko się czyta. Plagueis i Sidious pojawiają się co jakiś czas, ale niewiele wnoszą.

Jedna ze scen w fabryce przypominała mi końcówkę Mass Effect 2


Także z 8/10 można dać

Maul: Lockdown

Kolejny rok i nadal brak wieści o polskim wydaniu niestety, a czekam na te książke w końcu po polsku z taką cierpliwością jaką tylko jestem w stanie w sobie wykrzesać, co oczywiście z czasem staje sie coraz trudniejsze.
Oczekiwanie jeszcze spotęgowało przeczytanie "Szturmowców Śmierci" oraz "Czerwonych Żniw" i z czystym sumieniem przyznaje iż żniwa były znacznie lepsze od szturmowców, znacznie lepiej sie ją czytało, a i bardziej wciągająca była książka, miała także lepszy klimat i motywy.
Jeśli Plagueisa i Sidiousa jest w niej jak na lekarstwo to mnie osobiście to odpowiada bo w końcu o kim jest ta książka?
O Maulu i nie powinno być tak że główna postać z książki została pogrzebana, wręcz zasypana pod ziemią przez postaci drugoplanowe.

Re: Maul: Lockdown

No to jest nas dwóch bo ja również od dawna czekam na tę książkę. Niestety ale prawdopodobieństwo wydania tej książki po polsku jest równe zeru, w tej chwili nikogo nie interesuje wypełnianie zaległości po wydawnictwie Amber. Szkoda bo Darth Plagueis był wspaniałą książką (jak na starwarsowe standardy) a Maul: Lockdown pociąga kilka ciekawych wątków z tej książki.

Re: Maul: Lockdown

Jeśli potraficie angielski to na ebayu nowa książka chodzi po 3 dyszki z dostawą

Re: Maul: Lockdown

osobiście wole mieć w kolekcji książke po polsku

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.