Forum

Star Wars Komiks 2/2015

Choć początkowo zapowiadany na 17 listopada komiks ma trafić do sprzedaży 8 grudnia (choć i ta data nie jest pewna na 100%).

"Darth Vader i jego wojna z Rebelią" (Darth Vader: Vader #1-6) - W drugim numerze dwumiesięcznika znalazło się zbiorcze wydanie pierwszych sześciu zeszytów w cyklu Darth Vader wydawnictwa Marvel. Komiks koncentruje się na postaci Dartha Vadera i ukazuje wojnę rebelii z Imperium z perspektywy drugiej strony. Akcja rozgrywa się pomiędzy filmami Nowa nadzieja a Imperium kontratakuje.
Scenariusz Kieron Gillen, rysunki Salvador Larroca, kolory Edgar Delgado, okładka Adi Granov. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski.

Okładka - /News/20129,Premiera_W_cieniu_Yavina_i_opoznienia_kolejnych_komiksow.html

Opinia Komisarza Seva

Komiks jak najbardziej na plus, aczkolwiek jest kilka drobiazgów, które mogą psuć całościowy efekt. Więcej w recenzji

Re: Opinia Komisarza Seva

A gdzie można ją znaleźć?

Opinia Kass

No skoro tak oficjalnie powyżej, no to niech będzie i u mnie.

Komiks mi się podoba

Re: Star Wars Komiks 2/2015

Właśnie skończyłem czytać numer drugi polskiego wydania Star Wars Komiks. Co tu dużo mówić, jest po prostu świetny podobnie jak numer pierwszy. Mnóstwo nawiązań do PT, fdo OT rownież ale to logiczne jak dzieją sie w tym samym przedziale czasowym.

Co do samego numeru scena gdy ta doktor Apha ( ta kobietka z tego numeru xd) zdobywa ten czip czy co to tam było, a następnie gdy ucieka z wyvuchajacego skarbca i goni ją droidikas niczym kamienna kula, a następnie w ostatniej chwili wydostaje się z pomieszczenia pod opadającym grodziem, gdzie trafia na droidow w towarzystwie jej "rywala". Scena żywcem wyjęta z "Poszukiwaczy zaginionej Arki" czyli Indiany Jonesa. Podobało mi się bardzo to nawiązuje, a te Super droidy niczym plemię tych tubylców w towarzystwie Beloga czekających na Indiego. Nawet strój, a konkretnie kurtkę miała podobna.

Główny bohater tego numeru czyli Darth Vader, był po prostu świetny. Jego wspomnienia związane z Padme, odkrycie tożsamości pilota, ktory zniszczył Gwiazdę śmierci... Coś pięknego. Ogólnie może to dziwne (zostanę pewnie wygwizdany) ale mam sentyment do romansu Anakina i Padme mimo, że od strony scenariusza był napisany koszmarnie, to nawet motyw muzyczny do tego byl świetny i czytając to, a zwłaszcza moment gdy ta doktor pyta Vadera czy byl kiedys na Geonosis, a ten milczy i jest pokazana ilustracja przedstawiająca Anakina i Padme tuż przed wjazdem na arenę. Automatycznie w głowie usłyszałem motyw muzyczny Anakina i Padme... Do tego doszły późniejsze wspomnienia Vadera już po tym gdy odkrył tożsamość pilota, sceny z pogrzebu Padme, koncówki epizodu III, za każdym razem końcówka Zemsty Sithów jakoś szczególnie do mnie trafia i mnie wzrusza, może dlatego komiks ten wywarł na mnie ogromne wrazenie.

Pozdrawiam

Re: Star Wars Komiks 2/2015

Poziom podobny do poprzedniego numeru? Czyli typowa nawalanka z minimalną ilością dialogów?

Re: Star Wars Komiks 2/2015

Chodziło mi bardziej o postacie, bo jakiejś takiej konkretnej rozwałki nie było.

Star Wars Komiks 2/2015

-Darth Vader - komiks ładnie narysowany i ciekawie opowiedziany. Kadry z filmów to wielka zaleta i dowód, że Disney nie zrobi chyba prequeli na nowo Fajnie, że nie była to ciągła naparzanka na miecze i blastery, było więcej psychologii i wspomnień, no i ciekawy konflikt Imperatora i Vadera.

Szkoda tylko braku tych artykułów, bo urozmaiciło by to cały numer (brak publicystyki to już na stałe?).

No i znowu na okładkę wybrano dość kiepską planszę. Np. ta ostatnia z Palpim na pierwszym planie i Vaderem w tle była piękna i na pewno lepiej by pasowała. No ale cóż...

Solidne 8/10 mogę dać.

Re: Star Wars Komiks 2/2015

Też przeczytałem ten komiks i właściwie nie czuję tu jakiejś dużej różnicy jakościowej. Jak dla mnie to poziom Dark Horse, czyli całkiem niezły i tyle.
Najbardziej zdziwiło mnie to, że Tagge przeżył. xP

opinia

Nie kupiłem, przeczytałem w Empiku.

Pierwszy tom Dartha Vadera wiąże się z komiksem z poprzedniego SWK - np. jest ten nieszczęsny Boba, ale poza tym to osobna historia.
Główny wątek, czyli Vader na misji jest ciekawszy niż Wielkiej Trójki na misji w poprzednim tomie. Podoba mi się że ta archeolożka z która współpracuje jest taką jego wielką fanką - tacy ludzie też powinni istnieć.
No ale jest też dużo rzeczy które mi się nie podobają i zebrane razem jednak rażą. Vader przez 20 stron filozofujący z Jabbą o Jedi i Sithach to makabra, poza tym nie rozumiem po co morduje mu strażników. Boba jako sługus Jabby też mi nie odpowiada, chociaż rozumiem, że "idzie nowe". No i "temat numeru" czyli chmara dziwolągowatych uczniów Palpatine`a. Nie wiem, jacyś tacy... kiczowaci są? Zresztą z tego co rozumiem, to ani nie pomagali Palpatine`owi w jego rządzeniu, ani nie byli żadnym zastępstwem dla Vadera. Jeszcze gdyby to jacyś mocarze byli.

Tak 5/10 postawię, bo lepiej niż w poprzednim numerze.

What Onoma said.

Słabiutko. Pierwsze dwa zeszyty jeszcze spoko, podobnie jak pierwsze pół trzeciego. To mi dało nadzieję, że ta seria ogólnie jest lepsza niż główny ongoing Star Wars. Vader był taki jak trzeba, a ta babeczka faktycznie całkiem fajna jest. Niestety w połowie trzeciego zeszytu komiks traci czytelność, bo z planszy na planszę pojawiają się nagle jacyś dziwni obcy, całkiem z dupy, zupełnie jakby kilka plansz wycięto. Potem zaś nie jest lepiej, bo owi tajni uczniowie Palpsa są, delikatnie mówiąc, żałośni. Serio, używają jakiejś post-Mocy, chyba dzięki cyborgizacjom, i ogólnie są tak kolorowi i przekombinowani, że nie pasują tu w ogóle. To przypomina najgłupsze pomysły Dark Horse`a. Zero klimatu SW w tych postaciach. Niedobrze mi się robi na myśl, że pojawią się gdzieś jeszcze w nowym EU.

Jak na razie Marvel nie plusuje u mnie ni cholery.

SWK 2/2105

Czyli druga odsłona nowego marvelowego kanonu SW w naszym kraju, tym razem z Mrocznym Lordem w roli głównej. Czy jest lepiej niż w poprzednim numerze?

Vader - to trochę lepiej wypadający w ogólnym rozrachunku początek nowej serii niż ongoing "Star Wars". Darth Vader to po prostu zamograj, jeżeli tylko autor potrafi oddać postać znaną nam z filmów to historia po prostu nie może się nie udać. Vader obwiniony o porażkę projektu "Gwiazda Śmierci" będzie teraz wystawiany przez swojego pana na próby. To co najbardziej ciekawi mnie po przeczytaniu tego zeszytu to fakt że Vader będzie już do wydarzeń znanych z ROTJ w konflikcie z Imperatorem? Mam nadzieję że nie, gdyż wtedy raczej nie powinien się wahać czy stanąć po stronie Luke`a czy pozostać wiernym Sidiousowi. Casio Tagge przeżył hmm... to w sumie nawet dobrze że ktoś z rady obecnej na GŚ jest jeszcze żywy tylko czemu zachowuje się jak jakiś buc? Odczucia jakie miałem w stosunku do tej postaci po ANH były bardzo pozytywne, wydawał się jedynym który nie lekceważył rebeliantów i miał trochę oleju w głowie. Pani archeolog i nowy/stary duet droidów wypadają dobrze lecz najgorsze dopiero przed nami. Ta dziwna druzyna cyber żołnierzy, ich baza oraz sama idea ich powstania - to jest mega nieklimatyczne, pasujące do SW jak pięść do nosa. Pozostawia naprawdę spory niesmak. Rysunki Salvadora Larocci są w miarę dobre, czasami zbyt statyczne i sama choreografia walk nieco kuluje. Nie jest to również nic bo odrzucało od czytania.

Koniec końców czekam na kolejne numery Vadera, mając nadzieję że będzie w nich więcej klimatu SW. 6/10

P.S. I z nadzieją że w końcu komiksy z nowego kanonu będzie można oceniać...

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.