Forum

Cal Kestis to nowy Galen Marek?

Chyba każdy odrobinę wtajemniczony fan "Gwiezdnych wojen" wie kim jest Galen Marek, alias Starkiller - tajny uczeń Dartha Vadera, za pomocą którego ten chciał obalić Palpatine`a, lecz ostatecznie Galen wybrał jasną stronę i pomagał przy narodzinach Sojuszu Rebeliantów i ostatecznie stanął do walki z Sithami, których zdołał pokonać, ale nie dobił ich, bo wolał się poświęcić dla uratowania przyjaciół (swoją drogą ciekawi mnie co by było gdyby jednak Marek zniszczył Palpatine`a i Vadera w 2 BBY).

Jednakże Galen Marek to postać ze starego Expanded Universe, które obecnie jest alternatywną rzeczywistością. Zastanawiające kto jest jego odpowiednikiem w nowym kanonie. Do tej uważałem, że był to Ezra Bridger. Wystarczy wymienić podobieństwa w ich biografiach: obaj byli Jedi, którzy pomagali Rebelii kiedy ta się rodziła, mieli oślepionych mistrzów i obaj musieli się uporać z ciemną stroną (tyle, że Galen zawrócił z tej ścieżki, a Ezra dość szybko, banalnie i bez dokładniejszych wyjaśnień uporał się z jej pokusami). Jednak jak dla mnie w historii Bridgera brakuje takiej "kropki nad i", którą miała być ostateczna walka z Darthem Vaderem, podczas której miał zginąć. Lecz ku mojemu niezadowoleniu przeżył on wydarzenia z serialu "Rebelianci" i nawet Oryginalną Trylogię (to samo zresztą tyczy się Ahsoki Tano).

Ostatnio zaczęło mnie zastanawiać czy jednak do Galena Marka bliżej nie będzie Calowi Kestisowi - tak samo poznamy go w grze, a nie w serialu animowanym i prawie na pewno jego finałowa walka będzie z użytkownikiem ciemnej strony. Przypominam, że nie jest jeszcze powiedziane, iż to Druga Siostra będzie ostatecznym bossem "Jedi: Upadły zakon", tym bardziej, że w grze pojawi się jeszcze inna Inkwizytorka - Dziewiąta Siostra. Osobiście wolałbym, żeby finałowym bossem w grze był Darth Vader, który zabije Cala w epickim pojedynku (absolutnie Kestis nie powinien być w stanie pokonać Vadera, gdyż uważam, że nikt nie powinien być do tego zdolny do czasu pojawienia się Luke`a Skywalkera - to właśnie to mi najbardziej zgrzytało w historii Galena Marka).

Jeśli Cal zostanie zabity podczas finałowej walki z Vaderem to wtedy uznam, że w nowym kanonie to on, a nie Ezra jest odpowiednikiem Galena Marka. A jakie są wasze opinie?

Re: Cal Kestis to nowy Galen Marek?

Mnie również nasunęły się takie skojarzenia, ale mam nadzieję, że zdolności Cala będą bardziej stonowane, to znaczy oby nie zrzucał Gwiezdnych Niszczycieli z orbity, bo pod tym względem Galen był jak Kratos.

Co do potyczki z Darthem Vaderem to dojdzie do niej na pewno, lecz nie oczekiwałbym zwycięstwa w klasycznej formie, czyli pokonania Mrocznego Lorda, a po prostu przeżycie lub udaną ucieczkę.

Nie

Dla porządku przypomnę, że w grze Cal ma zostać Jedi. Całe story będzie natomiast lightsajdowe. Znaczy, nie będzie możliwości wyboru, ani kuszenia na zasadzie jakichś tam wyborów moralnych, czy rozterek emocjonalnych głównego bohatera.
Opowieść jest kanoniczna, wątpię więc, czy dojdzie do spotkania z Vaderem czy Imperatorem, nie mówiąc już o samej walce. Na dzisiaj wiemy, że głównymi przeciwnikami Cala są "sisters".
Nie zakładam też, że bohater zginie w finale. Więcej, uważam, że możemy spodziewać się sikłela w najbliższych latach.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.