Twórczość fanów

Audioadaptacja ''Śmierci Luke’a Skywalkera''

Jedi Nadiru Radena

Gdyby poprosić Was o podanie jednego autora fanowskich opowiadań, zapewne wielu wymieniłoby Jedi Nadiru Radenę, którego utwory publikowaliśmy na łamach Bastionu już wielokrotnie. Jednym z lepiej znanych fanfików jego autorstwa, jest "Śmierć Luke’a Skywalkera", który to dostał od użytkowników Bastionu wysoką notę: 9.47/10.

Opowiadanie powstało w 2006 roku, a niedawno zostało przez autora odświeżone i uaktualnione, o czym możecie przekonać się zaglądając w to miejsce.

Tymczasem, za sprawą Michała "Miśka" Wolskiego i Jakuba "Bociana" Bociana, nagrana została audioadaptacja "Śmierci Luke’a Skywalkera", która swoją premierę miała w ostatniej odsłonie prowadzonej przez nich audycji – Porze Imperatora. Serdecznie zapraszamy do odsłuchania tej nietypowej wersji polskiego fanfika. Opowiadanie przeczytał Sebastian Kostecki, trwa ono trochę ponad dwanaście minut, a znajdziecie je poniżej:

"Śmierć Luke’a Skywalkera" – audioadaptacja


Ale to nie jedyne novum w świecie polskich fanfików - ten sam utwór został, przez samego autora, przetłumaczony na język angielski. W tej wersji możecie znaleźć go w tym miejscu.Tagi: Audiobook (12) Fanfik / opowiadanie (213)

Komentarze (20)

Bez sześciopaku piw, bym tego nie zdołał przeczytać. To pierdoły. Skywalker się rozkleja, emocje - Och! Przecież on ich kochał - od takich pierdół mi się niedobrze robi.

Jak dla mnie Piękne :D

ogór to ma czytać dar

Ale "Darth" nie wymawia się ani "Darf" ani "Dart", tylko tak się przyjęło bo w polskim języku nie ma takich słów, w których używałoby się dźwięku, który występuję, gdy wymawia się "th.." ;p

opowiadanie rewelacyjne a audioadaptacja też rewelacyjna, gratuluję talentu.

Jaro>>> Nie przesadzajmy. Po prostu polscy fani niektóre nazwy wymawiają nieco inaczej. I większość się przyzwyczaiła do mówienie [Dart Wejder], a nie [darf]. Tak samo zresztą na Jainę mówimy [Dżajna], a powinno mówić się [Dżejna]. Po prostu niektóre nazwy fani wymawiają inaczej, bo tak prościej.

Przeczytałem, wysłuchałem podczas ostatniej audycji Pory Imperatora, wysłuchałem i teraz. Muszę przyznać, że opowiadanie epickie i gdybym to ja ustalał kanon, chciałbym, żeby właśnie to opowiadanie opowiadało o śmierci Luke'a.

z przyjemnością przeczytam i wysłucham uaktualniona wersję :)
dzięki wielkie :D

Wypełniając obowiązek malkontenta, muszę zwrócić uwagę, że o ile pomysł naprawdę fajny (liczę na więcej takowych, może jakieś dłuższe fanfiki z podziałem na role?), to mam zastrzeżenia do czytania niektórych nazw, a zwłaszcza głoski "th". Mówi się "Darf Wejder", a nie "Dart", tak samo preferowałbym "Si-bałfa" od "Si-baota". Ale to tylko drobiazgi.

Słuchałem na żywo, to dopiero było przeżycie :D

Muzyka w tle robi swoje...
Brawo!

The best!

Fajne, fajne. Gratuluje pomysłu.
Posłucham sobie całości potem ; P

świetne, gratulacje...

Super opowiadanie, świetne wykonanie :D

Słuchałem na żywo.

Właśnie ściągam, jutro sobie przesłucham

Jedno z moich ulubionych opowiadań.<3

Bardzo fajny pomysł, wykonanie również.

Matek > Jeszcze grę i komiks i przebijemy projekt TFU2 :D

Fajna inicjatywa, podoba mi się :)

Mam nadzieję też na fanfilm, prasowankę i kalendarz ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.