Wojny Klonów

Wywiad z Barbarą Goodson

StarWars.com

Dzisiejszy wywiad na Oficjalnej przeprowadzono z Barbarą Goodson, odtwórczynią roli Matki Talzin w "Trylogii Sióstr Nocy". Aktorka ta grała ponadto w "Power Rangers", "Digimonach", "Naruto", "Avatar: The Last Airbender" i w różnych grach komputerowych. Wywiad po angielsku jest dostępny tu.

Rozmowę przeprowadził Pete Vilmur.

Twoja gra aktorska jest absolutnie unikalna w TCW. Co wiedziałaś o postaci przed rozpoczęciem nagrań?Cóż, pamiętam jak podczas przesłuchań powiedzieli mi, że chcą postać z silnym akcentem rumuńskim. Nie pamiętam już jak dokładnie z nią było, ale wyczuwałam w niej osobowość podobną do tej, którą miała Marija Uspienskaja, o której nikt już nie pamięta, chyba, że ma pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt lat. Występowała w czarno-białych filmach o wilkołakach z czasów Beli Lugosi. Uspienskaja powiedziałaby [z silnym rosyjskim akcentem] "Strzeż się ugryzienia wilkołaka".

Pięknie ją naśladujesz!

Wiesz, jeśli coś przychodzi do ciebie w czasie szczenięcych lat, to po prostu wsiąka w ciebie na poziomie komórkowym. Uspienskaja jest małą damą w przylizanych siwych włosach, ale ten głos! (Możecie posłuchać tej aktorki w tym trailerze filmu "Wilkołak" z 1941 roku).

Która twoja dawna rola jest najbardziej podobna do roli Matki Talzin?

Hmm, powiedziałabym, że cesarzowa Rita z "Power Rangers". Krzyczy i szaleje, ale robi to jak osoba, która jest raczej zastępcą kogoś potężniejszego. Porównałabym Matkę również do Cruelli deMon z przedstawień łyżwiarskich i gier komputerowych. Wszystkie te mroczne kobiety, te cudownie złowieszcze kobiety, zeszły się razem i stopiły.

(Zabawny fakt: Barbara Goodson grała w filmie animowanym z 1984 "Which Witch is Which" [osoby znające język angielski zapewne dostrzegają tu fonetyczną grę słów]).

Co sądzisz o jej wyglądzie?

Och, jest przepyszny - to znaczy sposób, w jaki ona chodzi, jest fenomenalny; ona delikatnie sunie nad ziemią. I ta czerwień! Jeden z moich przyjaciół zobaczył odcinek i spytał - "ta jej twarz - to makijaż, czy jej skóra?" A ja odpowiedziałam: "Nie mam bladego pojęcia!" I to jest wspaniałe.

Te postaci są takie super, ale coś mają z tymi ustami. Zgaduję, że to ma przypominać Jokera
[w wykonaniu Heatha Ledgera]. Sądzę, że to było zamierzone, ale ja wytarłabym usta...

Co myślisz o echu, które odpowiada za każdym razem, gdy Talzin się odezwie?

Sądzę, że to była naprawdę fajna decyzja. Jestem osobą, która słychać tu i tam - powiedzmy to, jestem nieśmiertelna - i myślę, że mój głos może mieć delikatne znamiona pogłosu. Skupiam w sobie starożytne siły, więc one wszystkie przemawiają przeze mnie. Coś, jak w "Egzorcyście", do którego miałam przesłuchanie jak miałam dwadzieścia-kilka lat. Szukali kogoś, kto mógłby być dublerką Lindy Blair, kogoś, kto byłby na tyle stary, by mówić wulgarne słowa [które były wymagane do roli]. Wyglądałam, jakbym miała 16 lat, ale byłam starsza. I chyba skończyło się na tym, że rolę dostała Mercedes McCambrdge, która była dla mnie kolejną inspiracją.

[Dźwiękowiec David Acord dodaje: Jeśli chodzi o ducha jej głosu, to chciałem w subtelny, ale stanowczy sposób sprawić, by Matka Talzin wzbudzała grozę. Aby zachować wspaniałą grę Barbary, skopiowałem jej nagranie; jedno było grane "na surowo", a drugie zostało przerobione. To drugie współgra dobrze z pierwszym, dając wrażenie jak nie z tego świata. Drugą ścieżkę uzyskaliśmy poprzez obniżenie głosu, potem przepuściliśmy je przez LFE (jest to 1 w systemie dźwięku 5.1), potem dodaliśmy dla smaczku pogłos i echo. Przy niektórych okazjach pozwalałem, by ten drugi głos wybijał się bardziej.]

Czy wiesz, czy zobaczymy Talzin w przyszłych odcinkach?

[Z rosyjskim akcentem] Myślę, że tak...

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Barbara Goodson (4) The Clone Wars (1261)

Komentarze (5)

MEJK MAJ MANSTER GROŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁ

Tylko w jednym grała, w innych dawała tylko głos.

Łuu, wspomnienia mnie naszły, jak zobaczyłem w nagłówku nawiązanie do Digimonów :*

UuuuuuuUuuuuuUuuuuuUuuuu
Barbara Goodson!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.