Komiksy

Haden Blackman o ''Darth Vader and Ghost Prison''

Newsarama

Na tegorocznym ComicConie Haden Blackman udzielił wywiadu stronie Newsarama.com na temat jego nowej serii, której tytuł brzmi "Darth Vader and Ghost Prison". Pierwszy numer ma trafić do sklepów w maju 2012 roku.
Wywiad w oryginale można znaleźć tutaj.

Newsarama: Haden, zacznijmy od podstawowych informacji na temat Darth Vader and Ghost Prison. Na przykład, o czym będzie ta seria?

Haden Blackman:
Darth Vader and The Ghost Prison opowiada historię jednej z pierwszych prób zamachu na Imperatora. Darth Vader i Moff Trachta staną w jego obronie.

Nrama: Okres pomiędzy III, a IV epizodem jest dla ciebie szczególny. Co sprawia, że czerpiesz z tej ery tyle radości?

Blackman:
Po pierwsze i najważniejsze, Darth Vader rozpoczął w swoim życiu nową ścieżkę – Mrocznego Lorda. Nadal próbuje udowodnić Imperatorowi, że jest potężny. Próbuje też rozwinąć umiejętności i kontrolę nad Ciemną Stroną, zapominając o przeszłości. Po drugie, jest to okres pełny szerokich luk do wypełnienia, ponieważ tak mało rzeczy zostało napisanych o tym okresie. Nie ma tu jakiś przymusowych schematów, do których musimy się przystosować. Mam w pewnym sensie wolność wyobraźni. Na przykład i w Lost Command (poprzednia miniseria o Vaderze Hadena Blackmana) i w Ghost Prison, ustalamy, iż Imperator po Rozkazie 66 nie miał władzy nad całą galaktyką i nadal ma wrogów politycznych, z którymi musi się zmierzyć. W końcu, bardzo lubię odnosić się do przeszłości i wskazywać w przyszłość. W Ghost Prison, odkryjemy kilka kontrowersyjnych decyzji, jakie podjęła Rada Jedi w czasie Wojen Klonów, a Vader zrobi kolejny krok w staniu się bezlitosnym Lordem, jakiego wiedzieliśmy w Nowej Nadziei.

Nrama: Jesteś też w pewnym sensie związany z Vaderem, gdyż odkryłeś niektóre jego słabe punkty. Dlaczego chcesz go pokazać właśnie tak, a nie jako niepokonanego Lorda?

Blackman:
Zawsze duża część mnie chce, bym pokazał Vadera, jakiego widzimy w Nowej Nadziei – niezatrzymanego i bezlitosnego złoczyńcę. Jako dziecko zawsze podobała mi się ta tajemniczość, jaka jest wokół Vadera, która tak nas ciekawiła i zadawała pytania kto jest pod tą maską, jak się taki stał i czy się urodził zły, czy dopiero później się taki stał.

Ale dzięki Prequelom i innym źródłom te tajemnice zostały rozwikłane, a o Anakinie Skywalkerze wiemy więcej niż o każdym innym bohaterze Sagi. Dla mnie nie ma odwrotu. Nie mogę napisać historii o Vaderze innym niż Prequelach, który się bardzo różnił od tego z Nowej Nadziei.

Więc zamiast skupiać się na tym jaki był Anakin, piszę o tym jak przeszłość wpłynęła na Vadera i jak pogrąża się w Ciemnej Stronie. Chcę, by każda historia była innym krokiem dla ewolucji Vadera, tak byśmy po jakimś czasie obejrzeli Nową Nadzieję i wiedzieli dokładnie jak krok po kroku do tego doszło.

Nrama: Zobaczymy też znowu Moffa Trachtę, z komiksu Imperium: Zdrada (2003). W tej historii jeszcze nie jest przeciwny Sithom, tak? Jaka jest jego rola w tej historii?

Blackman:
W tej chwili Trachta jest bardzo oddany Imperium. Dla niego Imperator jest prawowitą głową Imperium Galaktycznego i samej Galaktyki, więc jest dla niego lojalny. Ale ta opinia nie dotyczy Vadera. Jak Vader, Trachta będzie się zmierzać ze swoją przeszłością, a my się postaramy to pokazać. Postaramy się też wprowadzić go w stan, jaki widzimy w Zdradzie.

Nrama: Jakie cechy w tym etapie życia Vadera są najbardziej istotne?

Blackman:
Teraz Imperator jest jedyną osobą, jaka Vaderowi została i jest mu całkowicie oddany. Myślę, że w głębi jest klasycznym przykładem narcyzmu – ale nigdy się do tego nie przyzna. Jest niepewny swojej pozycji w Imperium, więc próbuje udowodnić siebie Imperatorowi i osłabić jego wrogów w tej samej chwili. Ale nadal pewna część jego pamięta nauki u Jedi.

Nrama: Czy będą jeszcze jakieś postacie, jakie fani będą mogli rozpoznać?

Blackman:
Imperator będzie odgrywał dużą rolę, więc zobaczymy wiele ważnych informacji na temat przeszłości Anakina. Wprowadzimy wielu nowych bohaterów, w tym Porucznika Tohma, który jest prosto z Akademii Imperialnej i będzie narratorem historii.

Nrama: Jak wygląda proces tworzenia takiego licencjowanego produktu? Musisz robić dużo zmian, by wszystko pasowało wydawnictwu?

Blackman:
Dla mnie to proste, wysyłam scenariusz do Randy`iego Stradleya z Dark Horse`a, a on daje mi wskazówki. Jest w tym bardzo dobry. Następnie robię zalecone poprawki, a gotowy scenariusz jedzie do Lucasfilmu. Wszystkie zmiany często zajmują dużo czasu, ale naprawdę warto.

Nrama: W jakich innych erach Gwiezdnych Wojen chciałbyś wnieść coś od siebie? A może masz jakiś bohaterów, z którymi chętnie byś popracował?

Blackman:
Sądzę, że ciągle jest mnóstwo tematów do opowiedzenia w czasach wczesnego Imperium – na przykład co się działo z Vaderem. Lubię też historie o pierwszych Jedi i Sithach.

Nrama: Robiłeś gwiezdnowojenne gry i komiksy; czy jest jeszcze jakiś inny dział, w którym chciałbyś wziąć udział?

Blackman:
Może mógłbym napisać jakąś powieść, żeby spędzić więcej czasu z jej bohaterami.

Nrama: Jaki „klasyczny” moment z Vaderem ci się najbardziej podoba?

Blackman:
Kocham scenę z Imperium Kontratakuje – gdy Vader patrzy, jak Sokół Millenium znika, odwraca się do drzwi, jakby chciał wyjść, ale zaraz potem znów się odwraca i patrzy w pustą przestrzeń. Użyliśmy tego motywu przynajmniej raz w Mocy Wyzwolonej. W komiksach bardzo lubię nawiązania do Vadera z Nowej Nadziei i Imperium Kontratakuje. Moim zdaniem Vader jest bardziej Vaderem, gdy wydaje rozkazy i oskarża innych, bądź nic nie mówi.

Nrama: Czy jest jeszcze coś co chciałbyś wszystkim powiedzieć o Ghost Prison zanim pójdziesz?

Blackman:
Dla mnie w tej serii jest bardzo ważny punkt widzenia Porucznika Tohma z Akademii Imperialnej. Pisząc historię o takich wybitnych bohaterach jak Vader, sądzę, że masz dwa główne cele – pokazać jak się zmienia główny bohater i pokazać jak inni bohaterowie się zmieniają. W Ghost Prison staramy się zrobić to i to; spotkania Tohma z Vaderem całkowicie go zmieniają, ale możemy też zauważyć, że stykając się z Tohmem Vader robi kolejny krok to bohatera, pokazanego w Nowej Nadziei.Tagi: Dark Horse Comics (785) Darth Vader i widmowe więzienie (Darth Vader and the Ghost Prison) (18) Haden Blackman (76)

Komentarze (19)

Hej, wiecie, że znalazłem pierwowzór Trachty? Claus von Stauffenberg, raniony w Afryce w 1943, stracił lewe oko, prawą dłoń i dwa palce u lewej dłoni, ponadto odłamki uszkodziły mu kolano i ucho. Link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Claus_von_Stauffenberg

Blackman, ćwok do kwadratu, który z Vadera zrobił worek treningowy

Spokojnie, spokojnie, może będzie ciekawe. Może poznamy przeszłość Mary i przyszłość Jar-Jara :)

Haden Blackman - idiota i grafoman. Tyle.

będzie Lost Command bis, nie czytałem ale słyszałem, że kiepskie

NOOOO!

To on nie miał odejść?

berserk9 -> Za wiele razy z rzędu sp*eprzył to za co się brał (powiedzmy od czasu fatalnego TFU) żeby ślepo dawać mu kredyt zaufania - a po tym wywiadzie widać że dalej brnie w to bagno:)

Jeny, co się ludzie tak go czepiają? Nie samym TFU2 człowiek żyje, a gościu ma na koncie całkiem niezłe historie. Serio, dajcie mu szansę.

Człowieku, zdaj sprzęt i zniknij. Nikt nie będzie płakał za tobą, po tej chale jaką odwaliłeś w TFU2 życzę ci stałego rozbratu ze Star Wars.

Luke S, dziękujemy za dostarczenie materiału obciążającego pozwanego ;)

Proszę nie obrażać tego Pana, to on stworzył The Force Unleashed I i II.

z karabinka jak sraką do zlewuuuu!!!

Cholera, śrut utknie w sadle. ;/ [2]

Towarzysze strzelamy z kałacha serią .:)

Cholera, śrut utknie w sadle. ;/

Na zdjęciu przypomina mojego gościa od WOKu, tylko jest trochę grubszy :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.