Książki

Kolejne książki dla młodych czytelników

www.amazon.com

Wydawnictwo Grosset & Dunlap kontynuuje wydawanie swoich tytułów przeznaczonych dla młodszych czytelników, które oparte są bardzo silnie na popularnym animowany serial „Wolny Klonów”.

Dla wszystkich zainteresowanych, którzy dotąd jeszcze nie kupili żadnej z książeczek jest szansa, oto we wrześniu w sprzedaży pojawił się zbiór kilku dotąd wydanych książek, zebrany w książce „Star Wars: The Clone Wars: The Essential Collection”. Wśród książek znajduje się adaptacja filmu kinowego, oraz „Grievous Attacks!”, „Defenders of the Republic”, i „Decide Your Destiny: Tethan Battle Adventure”. Warto dodać, że kilka z tych tytułów pojawiło się w Polsce wydane przez wydawnictwo Hachette. Grubsza niż zwykle książka kosztuje 19.90$.W październiku, przy okazji premiery nowego sezonu serialu, w sprzedaży pojawiła się adaptacja kilku pierwszych odcinków opowiadających o bitwie o Mon Calamari, zatytułowana „Warriors of the Deep”, którą napisał etatowy pisarz wydawnictwa, Rob Valois. Książka ma 160 stron, kosztuje 6.99$.

Wreszcie w połowie marca przyszłego roku pojawi się czwarta część serii „Secret Missions” pod tytułem „Guardians of the Chiss Key”, która opowie dalsze losy Nuru Kungurama, który zmuszony będzie spotkać się ponownie ze swoim mistrzem Ring-Sol Ambase. Ta książka ma 160 stron, więc znów kosztuje 6.99$, a jej autorami są Ryder Windham i Wayne Lo.„Wojny Klonów” mają się dobrze, więc należy oczekiwać, że to nie koniec wydawniczych propozycji prezentowanych przez Grosset & Dunlap. Miejmy nadzieję, że część z nich trafi do Polski dzięki wydawnictwu Hachette.Tagi: Grosset & Dunlap (13) Ryder Windham (102)

Komentarze (23)

Mistrz Seller-> stajesz okoniem i szukasz wymówek. Zamiast porządnie popracować, choćby pod moim patronatem, to wolisz wytykać. FAQ został dopasowany do polityki prowadzenia strony, nie zgadzasz się z nią notorycznie, więc nihil novi. A info z MFKiG pojawiło się na Bastionie w innej formie, później, ale nie dlatego, żeby zrobić Tobie na złość, tylko dlatego, że "tak miało być". Dlatego zapraszam, napraw i zbaw Bastion (jak ja kiedyś :D) i zapracuj sobie na miano kogoś wartościowego, a nie pieniacza internetowego i obstrukcjonisty. Ja się z Ciebie broń Boże nie nabijam, tylko chcę Ci przemówić do rozumu, że ględzeniem i psioczeniem nic w życiu się nie zmieni. Ale jeżeli nie możesz tego pojąć, to jak ja mam się do Ciebie zwracać? Jak mam wytłumaczyć?

Nestor >>> Nie zamierzam z wami współpracować. Tyle razy wyciągałem do was rękę i moja praca nie była doceniona (patrz FAQ zniszczony przez korektę, wstawiony bez żadnej informacji, informacje z tegorocznego MFKiG których nikt nie wstawił do newsa).
A w poprzednim poście chodziło mi oto, że by tytuł newsa mówił w miarę konkretnie o czym news będzie, bo potem ktoś może być rozczarowany, że nie potrzebnie w tego newsa wchodził.

Te, ale jazda... :D Anakin na okładce Warriors of the Deep" ma dwa miecze. :D No dobrze mówię, że jak Jedi za często gubią te swoje mieczyki, to teraz się okazało, że te swoje, te prawdziwe i jedyne mają przypięte do pasa, a używają "jednorazówek". xD

A co do "Secret Missions #4", to coś wyczuwam w Mocy, że będzie to ciekawa propozycja dla fanów Chissów. (chyba, ja Ich tam nie znam... xD).

A co do literatury młodzieżowej, to wystarczy zajrzeć do któregokolwiek empiku i spojrzeć na półki... Zresztą, Seller niech Sobie zobaczy definicję "młodzieży" na wiki albo najlepiej na Wookiee.

Dlaczego Anakin ma dwa miecze?

ogór -> :*

Da się w personalizacji ustawić aby nie było widać komentarzy określonych użytkowników? Najlepiej jeszcze jakby ukrywało też te komentarze, które zawierają pewne słowo klucz, czyli "Seller". Bo tego się czytać nie da, non stop smuty i gorzkie żale a biedny Burzol płacze kącie grając na ukulele..

Eh, Seller, pomóż mamie piec pierniki, a nie przyczepiaj się do pierdół.

Uwielbiam serię Tajne misje !

Tak na marginesie "książka młodzieżowa" to nie jest jakiś jednoznaczny termin. Tego nie ma nawet w Wikipedii, jako uznanego standardu. To raz, a dwa unikanie powtórzeń w złożonej wypowiedzi jedynie dobrze świadczy o autorze. Jestem za tym, by Burzol pisał ładnym językiem, a nie walił jakimiś frazesami. Trzy prawie wszyscy zrozumieli o co chodzi. Cóż na święta życzę niektórym trochę tolerancji do innych, do książek młodzieżowych i umiejętności czerpania radości z życia. A na Secret Mission 4 też czekam! Mimo, że to dla młodszego czytelnika :P. Chyba nawet bardziej czekam niż na Apocalypse.

Mistrz Seller-> autor ma takie prawo, przysługuje mu dzięki Konstytucji RP gwarantującej swobodę wypowiedzi; ergo jeżeli autor newsa nie mija się z prawdą (podaje do obiegu fałszywe informacje świadomie lub nieświadomie), to może używać nieostrych określeń. Tutaj chodzi o filozofię przelewania myśli, którą czytelnikom proponuje autor. Owszem nie trzeba się z tym zgodzić, ale sama obstrukcja jest nie na miejscu. Lepiej podejść bardziej praktycznie do tematu, wstąpić do redakcji i swoją pracą udowodnić, że stosowanie nieostrych nagłówków jest gorsze od stosowania ostrych. Także Mistrzu Sellerze, zapraszam serdecznie do współpracy.

Nestor >>> Tylko po co używać ogólnych stwierdzeń w tytule newsa zamiast ostrych określeń, które będą od razu mówiły z czym mamy do czynienia?

Seller -> Ty to wiesz, ja to wiem, ale chodziło mi o to, jak książki i książeczki Hachette są postrzegane przez ogół społeczności fandomowej oraz nie tylko tej :P

"He ceased to be Master Seller and became Darth Troll" Eee, moment... błąd logiczny...

Mistrz Seller-> twoja logika zaprzecza zatem faktowi, że "książki dla młodszych czytelników" =/= młodzieżówki ale za to = książki dla dzieci. Niestety nie masz racji, bo młodszy czytelnik to szersze pojęcie i do tej grupy może należeć zarówno młodzian (od młodzieżówek) jak i dziecko (książki dla dzieci). Autor newsa użył określeń miękkich, a interpretujesz wszystko co zostało napisane intonacjami ostrymi. Bardzo mi przykro, ale zauważalny jest tutaj ewidentny brak dopasowania się do zaistniałej sytuacji lub operacji słownej.

Ej, nie karmcie^

Sekretne misje najciekawsze się wydaja : >

Vergesso >>> To SĄ młodzieżówki. Tak określa się ten rodzaj wydania.

Vos >>> Po prostu dbam o poprawność, bo potem bez przerwy widzę błędy nawet w recenzjach. Poza tym tytuł newsa sugeruje bardziej, że chodzi o młodszych czytelników.

W pełni zgadzam się z Nestem i Vyykiem - wiele osób się czepia, że to młodzieżówki, wiele też, że to dla dzieci, że TCW...a ta seria jest bardzo dobra, ze świetną intrygą i z ciekawymi postaciami(może z wyjątkiem klonów i Cada Bane'a którzy mi się już przejedli).

"Nadinterpretacja i dosłowna interpretacja powodem nieporozumień na Bastionie" - to temat mojej pracy doktorskiej ze spychologii.

Seller, znowu zaczynasz? -_-

Zgadzam się z Nestorem jeśli coś z tych historii jest warte przeczytania to napewno ta seria:) choc wpadek kilka zaliczyli to jednak trzyma poziom. I czekam na wiecej bo intryga z ksiazki na ksiazke bardziej sie placze.

Seller -> a gdzie w tym newsie jest fragment, który by temu przeczył?

To są książki młodzieżowe. Tacy z was fani, a podstawowych rzeczy nie wiecie.

Nooo, nareszcie zapowiedź "Secret Missions #4". To moja ulubiona seria...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.