Komiksy

Wywiad z Tomem Taylorem

The Force.net

Niedawno Jedi Journals przeprowadziło wywiad z twórcą wielu gwiezdnowojennych komiksów, Tomem Taylorem. Stworzył on scenariusze do takich serii jak Invasion, Blood Ties, Sar Wars Adventures, czy też Darth Maul: Death Sentence. Przetłumaczoną rozmowę prezentujemy poniżej.Jedi Journals: Tom, mógłbyś przedstawić wszystkim czytelnikom projekty, nad którymi aktualnie pracujesz?

Tom Taylor:
Oczywiście, stworzyłem komiks The Deep: Here Be Dragons o rodzinie podwodnych odkrywców, którzy żyją na łodzi podwodnej. Prawdopodobnie jest to moja ulubiona pozycja i chciałbym zechęcić każdego fana Gwiezdnych Wojen do sięgnięcia po nią. Jestem również scenarzystą i dramatopisarzem. Głównie piszę dla Dark Horse'a, DC Comics i Gesalt Publishing. Do tego zajmuję się seriami Invasion, Blood Ties, Star Wars Adventures i Darth Maul: Death Sentence. Pisałem również The Authority dla DC i kilka innych, w tym o Green Lantern i Batmanie. Ostatnio pracowałem również nad historią Rocketeer Adventures z rysownikiem Invasion, Colinem Wilsonem.

JJ: Piszesz gwiezdnowojenne komiksy od okresu okołofilmowego po Nową Erę Jedi. Mógłbyś powiedzieć nam za jakiego fana Gwiezdnych Wojen się uważasz? Jaka jest twoja ulubiona era? A epizod?

TT:
Moją ulubioną erą jest ta, na której się wychowałem, czyli okres okołofilmowy. Najbardziej lubię Oryginalną Trylogię, ale nie potrafię wybrać konkretnego epizodu. To tak jakby wybierać pomiędzy ręką, a nogą.

JJ: W trakcie poprzedniego Jedi Journalist rozmawialiśmy z Chrisem jak Invasion polepszało się z zeszytu na zeszyt i z każdej miniserii na następną. Revelations było po prostu świetne! Skąd czerpieszpomysły na te historie? Masz jeszcze jakieś opowieści z Finnem w roli głównej, które chciałbyś pokazać wszystkim?

TT:
Cieszę się gdy słyszę takie komplementy. Invasion było moim pierwszym zetknięciem z nowoczesnymi komiksem, dzięki któremu się wiele nauczyłem. Nigdy niewyobrazisz sobie jak szczęśliwy byłem, gdy wyszło Invasion #0. Od tamtej chwili ta historia rosła i rosła, a ja z Colinem się tym cieszyliśmy. Miałem wszystko zaplanowane na wiele zeszytów do przodu. Wiedziałem gdzie i jaki będzie koniec. Wiem co się dzieje na Artorias i na granicy dzikiej przestrzeni. Jednak teraz nie wiem, kiedy opowiemy te historie. Projekt jest aktualnie wstrzymany.

JJ: Miałeś możliwość pisania o wielu filmowych bohaterach. Z którym miałeś najwięcej problemów? A który jest twoim ulubionym?

TT:
Najbardziej problematyczny był chyba Maul. W końcu przeszedł tą całą transformację odkąd ostatnio go widzieliśmy. Całkowicie się zmienił i właśnie to stanowiło ogromną trudność w trakcie pisania o nim. Ale oczywiście świetnie się bawiłem pisząc Death Sentence, które niedługo będzie miało swoją premierę.
Za to ulubionym bohaterem jest Luke. Gdybym mógł to pisałbym cały czas tylko o nim. Dodatkowo bardzo spodobał mi się też Han Solo. Ma on tak specyficzny charakter, że gdy zacząłem o nim pisać w Invasion, jego kwestie same wchodziły mi do głowy.

JJ: Twoi fani są bardzo podekscytowani Death Sentence. Jak powstał pomysł na tą serię?

TT:
Po prostu Randy Stradley zapytał mnie czy nie chciałbym napisać czegoś o Maulu. Kończyłem wtedy Boba Fett is Dead, więc się zgodziłem. Zawsze lubiłem Maula. Spodobał mi się od pierwszego trailera Mrocznego Widma. Od tamtej chwili proponowałem Randy’emu różne warianty fabuły. Niedługo zobaczycie proroctwo, armię Maula i Dzień Trzech Słońc.

JJ: Ostatnie pytanie. Jeżeli twoi fani chcieliby zapoznać się z innymi twoimi dziełami to co byś im polecił?

TT:
Po pierwsze zachęcam do lektury komiksu The Deep: Here Be Dragons. To moje największe dzieło, które wygrało wiele nagród. Oczywiście polecam też wszystkie moje gwiezdnowojenne komiksy, zaczynając od Blood Ties, a kończąc na Invasion i Darth Maul: Death Sentence. Niedługo ukaże się też nowy tom wcześniej wspomnianej serii The Deep. Dodatkowo kilka miesięcy swoją premierę będzie miał też komiks Rose and Thorn i krótka historia o Batmanie.Rysownikiem zbliżającej się nowej serii, Darth Maul: Death Sentence ma być Bruno Redondo (poniżej znajduje się jego szkic Dartha Maula).
Na początku maja w sieci ukazał się preview pierwszego zeszytu tego komiksu. Można go zobaczyć tutaj.Tagi: Darth Maul: Death Sentence (10) Tom Taylor (49) wywiad (150)

Komentarze (5)

A z jakiego powodu wstrzymano Invasion? Słaba sprzedaż..?

Największa porażka DH to wstrzymanie "Invasion", IMO najlepszej serii razem z DT i BT. Reszta tak jakoś zalatuje malizną i roztrzepaniem (a przynajmniej stritem rozbieżnym). Taylor trzyma poziom, ten koleś to przyszłość komiksów SW. Taki następca Johna Jacksona Millera.

teraz będą Maula po jego "powrocie" wszędzie wrzucać jako rzeźnika.
Invasion wróć!!!!!

No nie, kolejne wskrzeszenie Maula. Kiedy oni w końcu zostawią go w spokoju? Jego miejsce jest przed TPM, czyli przed jego śmiercią, a nie w okresie Wojen Klonów czy jakimkolwiek innym. Wygląda na to że jedynym ratunkiem dla tego komiksu będą rysunki.

Invasion wstrzymane ;O
Wielka szkoda, mam nadzieję, że seria powróci w najbliższej przyszłości.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.