Gry komputerowe

Raport finansowy Electronic Arts
Wczoraj pisaliśmy o porozumieniu koncernu Disney'a z Electronic Arts mającego na celu tworzenie nowych gier spod znaku Gwiezdnych Wojen. Z tego powodu opublikowany dzisiaj raport finansowy Elektroników może budzić zainteresowanie fanów.
Z raportu za czwarty kwartał 2012 roku wynika, że firma zarobiła w tym czasie 323 miliony dolarów, czyli mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku(400mln). Wykazano za to większy zysk, tym razem wynosił on 98 milionów dolarów, w stosunku do 73 milionów w zeszłym roku.

Fanów Star Wars zapewne najbardziej ucieszy fakt, że po przejściu na system free-to-play gra Star Wars: The Old Republic złapała drugi oddech. Do zabawy dołączyło 1,7 miliona nowych graczy, miesięczne obroty podwoiły się, a regularny abonament opłaca 500 tysięcy użytkowników. Nie jest to może wielkość porównywalna z liczbą abonentów World of Warcraft, ale pozwala na dalsze funkcjonowanie tego MMO.

Na koniec jedna smutna chociaż raczej spodziewana wiadomość. Podczas konferencji przedstawiciel EA ogłosił, że w tym roku fiskalnym, (czyli od kwietnia 2013 do marca 2014) nie ukaże się żadna gra spod znaku Gwiezdnych Wojen.Tagi: Electronic Arts (125)

Komentarze (4)

Spadki zysków jak w ITI. :D

mam nadzieję że TOR będzie żył i rozwijał się :)

No szkoda, oby tylko w przyszłym roku "fiskalnym" pojawiła się jakaś godna propozycja ;)

Dobra wiadomość dla graczy TORa :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.