Fandom

Pyrkon 2014

Pyrkon

Jak co roku, tak i w tym nie zabraknie kolejnej edycji Pyrkonu. I jak co roku, tak i w tym Bastion Polskich Fanów Star Wars będzie obecny na imprezie.

Pyrkon 2014 odbędzie się w dniach 21 - 23 Marca 2014 r. w tradycyjnym już miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich, tym razem zajmując aż siedem budynków, z czego dwa posłużą jako miejsca do spania.

Nowościami są blok kostiumowy, oraz oddzielny pawilon przeznaczony dla fanów rozrywki elektronicznej. Szefem bloku filmowego będzie Jakub Ćwiek.

Klub Dorosłych Fanów LEGO LUGPol.pl oraz Stowarzyszenie Zbudujmy.to po raz czwarty zorganizują na Pyrkonie wystawę konstrukcji w całości powstałych z klocków LEGO. Zbudowane zostaną z nich zamki, makiety, pojazdy, maszyny i roboty. Dodatkowo, Klub Fantastyki „Druga Era” wraz z firmą Q-Workshop przygotował prezent dla pierwszych 15 tysięcy uczestników. Każdy z nich dostanie, wydaną specjalnie z okazji Pyrkonu, kostkę do gry.

Na Pyrkonie 2014 nie zabraknie Games Roomu. Będzie się on znajdować w pawilonie 7A i zajmować powierzchnię około 2000m2. Gracze będą mogli zagrać w gry bitewne, karciane, planszowe i nie tylko. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników tegoroczny Games Room będzie otwarty przez cały okres trwania Festiwalu, 24 godziny na dobę.
Sponsorem Games Roomu w tym roku będzie dobrze wszystkim znany REBEL.pl, który udostępni szeroką gamę gier planszowych. Będą Oni również posiadać swoje stoisko, gdzie uczestnicy będą mogli nabyć ich najnowsze produkty oraz wziąć udział w loterii. Każda osoba, która zakupi grę będzie miała szansę na wygranie kolejnej.

Już po raz kolejny organizatorzy wydarzenia mają zaszczyt ogłosić akcję poboru krwi na Pyrkonie. Dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Drużyną Szpiku uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję honorowo oddać krew i dowiedzieć się więcej o możliwości zostania Dawcą Szpiku. Wszyscy chętni proszeni są o pojawienie się w sobotę festiwalową między 9:00-14:00 przed pawilonem 8A, gdzie stacjonować będzie krwiobus RCKiK.

Najważniejsze informacje:
Czas: 21 - 23 marca 2014 r.
Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Liceum Ogólnokształcące nr. 2
Bilety: cały festiwal - 50 zł, piątek - 20 zł, sobota - 30 zł, niedziela - 15 zł
Noclegi: bezpłatne w ramach akredytacji (więcej informacji na stronie konwentu)
Oficjalna strona: www.pyrkon.pl
Topic na forum Bastionu: PYRKON 2014Tagi: Poznań (92) Pyrkon (53)

Komentarze (6)

A ja też będę i będzie fajnie, bo na Pyrkonie jest zawsze fajnie.

Będę i nawet poprowadzę parę punktów programu, tylko nie z SW.

Linki w stopce są złe :)

Będę :-D

JP!

Raczej wpadne.

Mnie nie będzie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.