Mroczne widmo

P&O 76: Czemu Anakin jest zbyt stary na Jedi, a Luke nie?Dzisiaj kolejne pytanie z serii tych, które zastanawiają się nad spójnym i logicznym powiązaniem obu trylogii.

P: Gdy Qui-Gon domaga się by szkolić Anakina, Yoda twierdzi, że jest on zbyt stary, by rozpocząć szkolenie. Jego teorię udowodnił fakt, że Anakin przeszedł na Ciemną Stronę. Ale w „Nowej nadziei”, „Imperium kontratakuje” i „Powrocie Jedi”, Luke jest szkolony, mimo, że jest o dziesięć lat starszy. I nikt nie narzeka? Dlaczego?

O: No na pewno, nie można stwierdzić, że nikt nie narzeka. Yoda pamięta o tej zasadzie i wspomina o wieku Luke’a w swojej chatce na Dagobah, gdy rozmawia z duchem Obi-Wana. „Jest zbyt stary... Zbyt stary by rozpocząć szkolenie.” A to, że Yoda odstawia tę zasadę na bok i szkoli dalej Luke’a świadczy o tym jak bardzo zdesperowana była galaktyka oczekująca na bohatera Jedi.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (556) Epizod IV: Nowa nadzieja (623) Epizod V: Imperium kontratakuje (481) Epizod VI: Powrót Jedi (457) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (431)

Komentarze (12)

Swoją drogą, Yoda nie miał bardziej oporów, że brak w Luke`u cierpliwości? To wydawało mi się kluczowym argumentem.

Tak się zastanawiam jaki był najstarszy kandydat na Jedi?

Za stary to jestem ja, a nie chlopak nastoletni.

Nielogiczny to jest raczej sam fakt że Yoda w "Imperium.." w ogóle ma jakiekolwiek opory przed szkoleniem Luke`a. Przecież to jest jedyna nadzieja na wskrzeszenie Jedi. Przecież w gorszej sytuacji już chyba nie mogą być nawet jeśli Luke przejdzie na Ciemną Stronę. Zresztą Yoda w czasach świetności Jedi miał pewnie masę obowiązków a na Dagobach się nudził jak mops.

Kilka miesięcy temu ... miliony fanów na świecie miało. .. i nadal ma to w nosie bo nigdy nie czytało książek.
A tu chodzi o filmy. Ale dziekujemy za (kolejne) przypomnienie o żałobie

Pytanie nie jest dobre, bo przecież wystarczy słuchać co Yoda mówi, by samemu to wyczaić.

Kilka miesięcy temu można by się uczepić, że przecież Luke w końcu przeszedł na CSM, ale już nieważne...

tfu, ODNOWIONEJ Akademii.

Generalnie nie jest to chyba sprawa, której nie można sobie wytłumaczyć? W czasach młodości Anakina Rada mogła kręcić nosem, bo miała Akademię szkolącą mnóstwo innych adeptów. W galaktyce były setki jak nie tysięce Jedi. W takich okolicznościach Anakin być może uchodził za starego na szkolenie. Jednak w okresie Rebelii/NR Luke miał być ostatnim ze starych Jedi i pierwszym z nowych - czyli de facto stanąć na czele odroczonej Akademii. I może był stary podczas gdy trenował go Yoda, ale po pierwsze: Moc była w nim ogromnie silna, po drugie takiego kogoś potrzebowano! Mistrza Jedi przywracającego równowagę w galaktyce.
Naprawdę potrzeba było na to P&O?

Pytanie jest dobre, za to odpowiedź debilna.

Inteligentne pytanie...

Sorki, ale P&O dla kogoś kto filmów nie oglądał?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Mroczne widmo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.