Świat Filmu

People vs George Lucas II

www.sfgate.com

''People vs George Lucas'' w Polsce pokazywany jako "Skandalista George Lucas", to film, który usiłował zaprezentować trudną relację fanów Gwiezdnych Wojen do osoby głównego ich twórcy, czyli Georga Lucasa. Jak mówi reżyser, Alexandre Philippe: „Podczas pierwszego filmu pojawiały się różne wariactwa, dla ludzi, którzy tylko spojrzeli na tytuł, głównym założeniem było, że film jest próbą zniszczenia kogoś. Dostawałem maile z wiadomościami „Czemu chcesz zniszczyć Star Wars i zrujnować świat, który tak bardzo kocham, zasługujesz na śmierć!”. Nie wiedziałem jak bardzo na serio brać takie wiadomości, ale niektórzy ludzie zdawali się być bezlitośni”.Nowy film ma ponownie opowiadać o skomplikowanej relacji między twórcami i fanami, w świecie popkultury, twórcy spróbują odpowiedzieć na pytanie: jak wygląda przyszłość Gwiezdnych Wojen bez Georga Lucasa? Film powstaje tylko z powodu wykupienia przez korporację Disneya praw do Gwiezdnych Wojen i magicznej kwoty 4 miliardów dolarów, które zapłacono za przejęcie Lucasfilm. „Myślę, że jest ostatni akt, który wymaga opowiedzenia. Nie chodzi o postawienie Georga Lucasa, Disneya, czy J.J. Abramsa pod sąd. Tak naprawdę interesuje mnie ten heroiczny ruch Lucasa, który swoje 4 miliardy dolarów ma zamiar przekazać na edukacje. To jest najważniejszy element historii, którą chcę opowiedzieć”

Philippe zaprasza fanów i krytyków do wzięcia udziału w Epizodzie II, przesyłając swoje wideo z uwagami pod adres http://pvg2.com. Premiera filmu planowana jest na druga połowę przyszłego roku.

Temat na forumTagi: George Lucas (998) The People vs. George Lucas (8)

Komentarze (5)

Nie wiem jak można było tak spie.... nową trylogię.... stara całe szczęście musnęła lucasa po jajkach... myślicie że on jest ultra twócą ? g prawda bo więcej dodali ludzie którzy tworzyli uniwersum i V i VI część, a ten idiota dał od siebie jarjara, głupawe droidy i daurtha maula po zmartwychwstaniu na jakichś kretyńskich kuśtykach pozdro po genosiansku NARA

Lorienjo -> Prawda. Na przykład montażystką Starej Trylogii, Marcią Lucas. Tylko tu znacznie trudniej o jakiekolwiek materiały, jej postać w książkach "Making of..." Rinzlera jest niemal pomijana.

Znacznie ciekawszym byłby temat relacji George`a Lucasa z jego pierwszymi współpracownikami. Zwłaszcza z tymi, z którymi się rozstał i zostali "zapomniani". Reszta, to już nic takiego.

w mordę video? gdyby można było tekst napisać... ale video?

Z pewnością warto będzie obejrzeć ten film. Możliwe, że część hejterów ochłonie trochę po jego obejrzeniu. Na uznanie zasługuje reżyser za sam fakt że zdobywa się na odwagę by podjąć ten nadal gorący temat Disney+Star Wars, który jest jak beczka prochu

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.