Kolekcjonerstwo

Star Wars - Sokół Millenium

Krzysztof

Firma DeAgostini, znana w Polsce fanom Gwiezdnych Wojen m.in. z wydania magazynu kolekcjonerskiego pt. Kultowe Statki i Pojazdy, wprowadza na rynek nowy magazyn związany z naszym uniwersum. Sokół Millenium, bo o nim mowa to magazyn skierowany do osób, które lubią z kolekcjonowanych przez wiele miesięcy części budować modele. Sokół Millenium stworzony z tych części będzie miał 80 cm długości, 59 cm szerokości i 19 cm wysokości i będzie dokładną repliką rekwizytu z planu.

Pierwszy numer magazynu kosztuje 4,99 zł - kolejne będą droższe. Dostępny jest do kupienia w wybranych salonach prasowych na terenie kraju oraz za pośrednictwem strony internetowej - w tym miejscu. Pod uwagę trzeba wziąć fakt, że najprawdopodobniej jest to seria próbna, tak jak to było w przypadku Kultowych Statków i Pojazdów. Jeśli jej sprzedaż będzie zadowalająca, to po pięciu numerach magazyn zniknie z rynku aby powrócić za kilka miesięcy z pełnym wydaniem.

Ten sam magazyn DeAgostini wydaje w Anglii, o czym pisaliśmy tutaj. Jak zauważył Krzysztof, który podesłał nam informacje o polskim wydaniu, fragment dodany do pierwszego numeru, tak jak w przypadku brytyjskiego wydania nie jest idealny. Tam gdy magazyn wrócił po serii testowej kolekcjonerzy dostali dopiero poprawione wersje. Wydaje się, że u nas DeAgostini wykonuje dokładnie ten sam manewr, wydając serię testową ze starą, niepoprawną wersją części.Tagi: DeAgostini (157)

Komentarze (38)

Wiecie ja zamawiałem numery z Wlk Bryt mam 11 numerów, oświetlenie działa. Jeden numer u nich leci po 9 funtów ponad 50 zł (200 zł miesięcznie). U nas będzie po 35 (30 zł w prenumeracie), czyli 140, 120 zł miesięcznie. Różnica jest widoczna. A cena raczej nie wzrośnie bo jest to cena najwyższa dotycząca czasopisma z częściami modelu ukazująca się co tydzień (Spitfire też leci po 35 zł co tydzień).

Przed premierą ludzie którzy mieli prenumeratę dostali za free pierwsze części bo to był tylko prototyp taka pokazowka potem normalna taśmowa w pełni poprawioną masowa produkcja do kiosków. U nas będzie od razu wydanie na full wypasie tak mi się przynajmniej wydaje. P.S. Podobno polska wersja ma dodatkowo wbudowany dźwięk dostępny w numerze 101.

Życzę im najlepszego z tą kolekcją, choć sam z niej nie skorzystam. Bardziej mnie ciekawi, czy kiedyś DeAgostini pokusi się o wydanie w Polsce swoistej Wielkiej Kolekcji Komiksów Star Wars, tak jak wydaje obecnie w paru innych krajach.

O kurde, jak to ma mieć więcej niż 50 numerów to niezły hardcore. Wywindują cenę pod koniec i będziemy zmuszeni niejako kupić, bo kto zrezygnuje blisko końca.

Teraz będzie szybciej i drozej ;)

A przez ile lat to sie bedzie ciągło ? bo kiedys układ słoneczy w kopernikusie składałem to z tego co pamietam prawie 3 lata chyba sie ciągło i wyszło kolo 2 tys.

Cóż, komertarze "deczko" nie ułatwiają decyzji ;)
Z jednej strony łatwiej się na taki model zdecydować, zamowić prenumeratę i powoli zbierać płacąc na raty bo jednorazowo-to jest zaporowa kasa. A miesięcznie-no cóż, niedawno jeszcze więcej na fajki wydawałem. Ale z drogiej strony. Wydawać miesięcznie tyle kasy i ciągle mieć obawe czy wydawnictwo czegoś nie wywinie :-/
No ale faktem jest że chodzby na YouTube widać że w innych krajach jakoś da się złożyć i działa.

kupiłbym gdyby był jakiś plakat dodany, ale z drugiej strony plakat z Sokołem już mam ;)

Jeżeli wezmę pod uwagę doświadczeine z innymi modelami kupowanymi w ten sposób, to prenumerata jest nie na całość z góry, ale na określoną ilość numerów. zakładam, że będzie na max 6 numerów a potem trzeba ją będzie "odnowić" na kolejne 6 numerów. I nie ma gwarancji, że przy odnawianiu nie okaże się, że cena się "lekko" zmieni.

W każdym razie życzę wytrwałości i cierpliwości tym którzy się na to zdecydują ;) Ja właśnie odpuściłem w tym systemie model T-34 kupowany dla syna, po tym jak sie okazało, że za 2/3 tej ceny można kupić w pudełku zestaw czołgu wybranego z kilku modeli i do tego przystosowany do napędu i sterowania RC.
Ostatni model który w całości pozbierałem to Spitfire który jakoś jakiś czas temu się znów pojawił w sprzedaży... Niestety to to nawet latać nie potrafi po tym jak spieprzone ma skrzydło i "wygięty" kadłub, nie mówiąc o udawaniu repliki Spitfire`a a nie byciu repliką. Z góry uprzedzam, hasła w stylu "pewnie sam schrzaniłeś i dlatego nie lata", sa nie trafione bo mam na swoim karku kilkanaście lat konkretnego modelarstwa "lotniczego" i kilkanaście zaliczonych w "dobrych" czasach zawodów od rangi wojewódzkiej po mistrzostwa Polski więc wiem jak zbudowac latający model i potem jak nim latać. ;)

Poniosło mnie ;] cenę liczyłem kiedyś jak planowałem zamawiać z Irlandii.

Nie wiem jak liczycie, ale skoro jest 100 numerów po 30zł (licząc prenumeratę i pomijając niższą cenę dwóch pierwszych numerów) to otrzymujemy 3000 zł a nie 8000 jak napisał karauak.

kto to jest Krzysztof?

Jok -> we wszystkich krajach w których wyszedł Sokół, seria próbna była gorsza (nie przystosowana do systemu oświetlenia które wymyślono później) u nas nie wiadomo jeszcze czy wyjdzie od razu lepsza czy nie. Jak kupie i porównam to ci odpowiem.

to jest Sokół z ANH czy ESB?

@Jok
Możemy domniemywać, ale fajnie, gdyby ktoś potrafił odnieść kawałek plastiku do tych, które są na zdjęciach porównawczych z wydań UK.

@Bastion
Zatem wypadałoby zweryfikować źródło Bastionie. Poproście o zdjęcie części, zwróćcie się z zapytaniem do wydawcy z czym mamy do czynienia, wykażcie się rzetelnością dziennikarską :)

Rif - dostajemy bardzo ładny model. Nie wiem skad bierzecie info ze "gorszy" jak to tylko domniemania jednego faceta, w zaden sposob nie potwierdzone. Ale tak to juz jest jak sie publikuje gdybania i nie obwaruje sie tego milionem ostrzeżeń, że to tylko gdybania.

Cena trochę przewalona, ale taniej niż w UK i kusi mocno. Niech się tylko wypowiedzą czy to seria próbna czy też już normalna, ale w Polsce dostajemy gorszą wersję :]

Czyli jakieś dwa lata prenumeraty :-/

Gumis w angielskim wydaniu jest 100 numerów więc tak samo będzie u nas

Mogli by napisać ile w sumie ma być numerów. Bo jak będą po jednej śrubce dawać w numerze to mogę nie dożyć końca prenumeraty ;-)

To logo Disneya ;____;

Oj Bastionie - plotki niepotwierdzone - nie ładnie!

A gdzie Skarby Ziemi i kawałki Alderaana? :D

Dobra już kumam skąd ta skala

Dlaczego tam jest napisane "skala 1:1"? Poza tym tak jak zazwyczaj jakoś tam rozumiem to dziwne badanie rynku DeA tak tutaj nie kumam. W przypadku WKKM jak zmienili rozkład tytułów i panorama na grzbiecie nie zgadzała się w finalnej wersji z wersją testowa to chyba wymieniali ten konkretny komiks. A tak w ogóle to serio nie wiem kto to będzie kupował. Ja pasuję :-)

Nie chcę nikogo zniechęcać, ale gdyby ktoś chciał kupić, powiedzmy w styczniu, Hondę CB 750, to niewiele musi dołożyć w porównaniu z tym modelem. Taka luźna uwaga ;)

Czy te części z próbnych numerów będą pasować do tych z wznowionej wersji ???

Z chęcią bym kupował to ale nie mam na tyle własnych pieniędzy żeby to zbierać.

A ok nie wiedziałem, że cena wzrasta i po drugim numerze :D

jak Ty ten koszt liczysz? :>

Czyli miesięczny koszt to koło 120zł? Skoro przychodzą do nas 4 numery na miesiac. Model wygląda sam w sobie bardzo ładnie i z chęcia bym nim przyozdobił ścianę.

Jeżeli ktoś chce się zapoznać to tutaj małe porównanie:
http://www.therpf.com/f10/deagostini-falcon-anyone-seen-209049/index8.html

Na wyspach też testowali i pierwsza wersja była gorsza, sporo różniła się od wznowienia. Sam model natomiast jest genialny i mimo że ostatecznie będzie kosztował coś ok 8 tys zł to i tak będę go sobie kupował

Co ile wychodzą numery???

Testować rynek felerną wersją by sprawdzić czy poprawna się sprzeda?

Ja się chyba nie znam na marketingu.

Czyli, jak wrócą to zaczną od pierwszego znowu?

Bo kto bogatemu zabroni ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.