Zemsta Sithów

Tydzień „Zemsty Sithów”: Zmiany w filmie„Zemsta Sithów” to film, który George Lucas poprawiał najmniej. Żeby nie powiedzieć nieznacznie. Prawdę mówiąc tylko jedna zmiana zapisała się w filmie na trwałe. Właściwie jest ona dość trudna do wychwycenia, a raczej usłyszenia. Dokładniej skrócono słynne „Nooo!!” Dartha Vadera, w dodatku nieznacznie względem oryginału kinowego. Podobno miało to dodać filmowi głębi. Zmiana ta była jedną z dwóch, które pojawiły się na DVD w 2005.Druga zmiana jest łatwiejsza do zauważenia, ale jej historia jest bardzo ciekawa. To jedyna zauważalna gołym okiem zmiana w filmie. W scenie gdy Obi-Wan i C-3PO opuszczają Mustafar skiffem Padme, widzieliśmy wizualne przejście do ujęcia Vadera leżącego przy rzece lawy. W wersji DVD zmieniono tylko jedną rzecz, zamiast wizualnego przejścia z jednej sceny do drugiej mamy tradycyjne cięcie i następstwo scen.Powyżej optyczne przejście między kadrami, nakładanie się jednego na drugi w wersji kinowej.

I klasyczny montaż w wersji DVD.Jednak w wersji Blu-ray wrócono do poprzedniego montażu tych scen. W wersji BD w całym filmie poprawiono też trochę kontrast i nasycenie kolorów, ale scena ta jest dokładnie taka sama jak w wersji kinowej. III Epizod po dziesięciu latach jest więc wciąż najbliższy swojej oryginalnej wersji kinowej, co jest swoistym ewenementem w sadze.

Wszystkie atrakcje tygodnia „Zemsty Sithów” będą dostępne w tym miejscu.Tagi: Blu-ray (213) DVD (535) Epizod III: Zemsta Sithów (885) George Lucas (993) Tydzień Zemsty Sithów (21) zmiany w filmach (19)

Komentarze (6)

Trochę więcej tych zmian było:

https://www.youtube.com/watch?v=IiCn0O4aF_8

Dodano jeszcze w BD jakieś roślinki czy tam porosty na dachach tych platform Wookiee

Arasuum --> dokładnie tak, dzięki za uzupełnienie. :)

I słychać ich bojowe odzywki

W wersji BD dodano jeszcze więcej klonów, w scenie lądowania kiedy Obi-Wan walczy z Grievousem na Utapau.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Zemsta Sithów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.