Książki

Bliższe spojrzenie na "Star Wars Propaganda"

edelweiss.abovethetreeline.com

Parę tygodni temu prezentowaliśmy wam zapowiedzi wydawnictwa becker&meyer!, wśród których był album "Star Wars Propaganda: A History of Persuasive Art in the Galaxy". Dziś możecie przeczytać szerszy opis tejże publikacji i zobaczyć kilka przykładowych ilustracji z wnętrza, co być może zachęci was do nabycia książki.

Autorytet jaki tworzy marka Star Wars, pogłębia i poszerza uznanie dla uniwersum Gwiezdnych wojen w kreowaniu wizualnych prac - stworzonych wyłącznie dla tej zajmującej publikacji - która analizuje perswazyjne komunikaty używane do zastraszania i inspirowania obywateli galaktyki, dawno, dawno temu...

Gwiezdny Niszczyciel orbitujący nad planetą, symbolizuję imperialną dominacje.
Rebeliancki X-wing dostarczający wiadomość o buncie i nadziei.
Szereg uzbrojonych i bezimiennych szturmowców, ukazujących jedność.

To wszystko jest przykładem propagandy stosowanej przez Imperium do prezentacji siły i utrzymania lęku, a przez Sojusz Rebeliantów do zainspirowania nadziei i zdobycia poparcie w walce. Star Wars Propaganda zabierze fanów w epicką lekcje historii, jak nigdy przedtem, ukazując konflikt między tymi dwoma stronami, w sposób jaki wcześniej go nie widzieli.

Star Wars Propaganda zawiera pięćdziesiąt niesamowitych dzieł, obejmujących czasowo wszystkie epizody sagi, w tym z ostatniego filmu "Przebudzenie Mocy". Każda strona przedstawia kombinacje oryginalnej grafiki i krótkiego opisu jego powstania i przeznaczenia, oraz artysty (in-universe), który stworzył go dobrowolnie lub pod przymusem.

Książka zostanie wydana w pięknej zaprojektowanej oprawie i etui, napisana przez wieloletniego eksperta uniwersum Star Wars. W środku zawarte będzie dziesięć reprodukcji prac, które z pewnością zainteresują fanów kolekcjonerów i miłośników artystycznej perswazji.
Za opracowanie albumu odpowiada Pablo Hidalgo, a książka zostanie wydana w twardej oprawie w cenie 40 USD przy objętości 112 stron. Premiera odbędzie się 25 października tego roku.Tagi: Album (184) becker&mayer! (31) Pablo Hidalgo (306)

Komentarze (9)

REWELACJA! Liczę na jakieś fajne połączenia SW i socrealizmu.
Dla mnie bomba taki album i jeśli nie wydadzą go w Polsce w przeciągu dwóch lat od wydania w USA, to ściągnę zza granicy oryginał!

2000 senatorów i wszyscy mają cię w D... Słowa zawsze aktualne i prawdziwe ;)

Co by nie mówić, Starwarsy od prawie samego swojego początku inspirują twórców "sztuki propagandowej". Te plakaty są naprawdę dobre.
No i jak zwykle, Dooku i CIS robi największe wrażenie. Szkoda, że filmy zmarnowały potencjał takiej postaci jak Hrabia, i zredukowały CIS do roli chłopców do bicia, bezkształtnej masy "złych".
Co do samej książki, czy ja dobrze widzę? Data wydania to dopiero październik 2016?

Nie, jednak jest.

Szkoda że nie ma propagandy Republiki i Konfederacji.

I to ma być ta "dobra zmiana"? [2]

I to ma być ta "dobra zmiana"?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.