Książki

Premiery książkowe: Lipiec 2016

Internety

Lato mija spokojnie na rynku wydawniczym, chwilowy zastój widać szczególnie po nowościach w Polsce, a raczej ich braku. Natomiast za granicą ten sam śmie..., ekhm, wartościowy produkt wyczekiwany przez fanów czytelników ;).

Z lipcowych premier pojawiły się "Rebels: Deadly Battles: Ultimate Sticker Collection", czyli kolejny album naklejkowy skupiony wokół ostatniego sezonu "Rebeliantów". Jego przykładowe strony mogliście ujrzeć tutaj. Cena za niego wynosi 12,99 USD. Drugą publikacją od wydawcy Dorling Kindersley jest książeczka "Rebels: Darth Vader, Rebel Hunter!" z cyklu wydawniczego DK Readers. Autorem tajże pozycji jest Lauren Nesworthy, a cena wynosi 3,99 USD.
Wydawca Studio Fun dało nam w tym miesiącu publikacje "The Force Awakens: Mask Book", która pozwala stworzenia sobie gotowych masek postaci z "Przebudzenia Mocy". Cena za tą publikację wynosi 9,99 USD.
Golden Books wypuściło natomiast kolejne dwie książeczki ze swojego cyklu Little Golden Books, są to "I Am a Princess" i "I Am a Sith", które dostępne są w cenie 4,99 USD przy objętości 24 stron i twardej oprawie. Jednocześnie pojawiło się wydanie zbiorcze "Little Golden Book Collection", zawierające siedem publikacji odpowiadających dziecięcym adaptacjom. Cena zestawu wynosi 12,99 USD.
W tym miesiącu wraca seria dla dzieci Akademia Jedi, a jej czwarty tom "Jedi Academy 4: A New Class" został stworzony przez Jarretta J. Krosoczke, który jest też ilustratorem książki. Fabuła powieści będzie skupiać się na przygodach Victora i Christiny Starspeeder. Publikacja ukaże się w twardej oprawie w cenie 12,99 USD i objętości 176 stron w nakładzie od Scholasticu.
Brytyjski Egmont wydał natomiast kolejną kolorowankę "Colouring by Numbers" w cenie 10.99 GBP.Oczywiście w Polsce odbyła się tylko jedna premiera, w przedsprzedaży ukazała się powieść "Dziedzic Jedi", o której wspominaliśmy osobno tutaj.Tagi: Akademia Jedi (seria dla dzieci) (13) DK Publishing (Dorling Kindersley) (70) DK Readers (82) Egmont Books (33) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (840) Golden Books (14) Jarrett Krosoczka (5) Lauren Nesworthy (2) nowości książkowe (247) Scholastic (122) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (562) Studio Fun (20) Ultimate Sticker Collection (9)

Komentarze (16)

@Finster Vater - I o tym właśnie napisałem, już się łamiesz. ~:P I racja tylko w trochę ponad 80%. ~;)
Ale spoko, mam pół szafki "dziecięcych śmieci" z poprzedniego EU dla swoich siostrzenic. ~:)

Życzę Uroborosowi, żeby wzorem Amberu, dogonił kiedyś premiery książkowe, albo postarał się, by premiery niektórych książek były max 2 tygodnie po premierze w USA. Dla przykładu: "Catalyst" albo "Thrawn". Dlatego, żeby były one powiązane z jakimś światowym wydarzeniem. (premiera filmu czy sezonu serialu). Wtedy fani, którzy są na bieżąco, a jest ich dużo, mieli na bieżąco wszystko.

@SW-Yogurt - starsi fani zaoszczędza na TYCH konkretnie publikacjach, Adakus ma tutaj 100% racji. Choć może faktycznie to różowe z księżniczką zakupie dla siostrzenicy?

Awkop.. nie, nie usunał. PT jest integralną częscią Star Wars. I nawet Disney o tym wie.. Co dopiero były komiksy o anakinie i obim dziejące sie przed AOTC.

Dark Disciple w PL wychodzi? W końcu jakaś książką sprzed ROTS, a już myślałem, że Disney usunął PT z kanonu

A niby jak "starsi" fani zaoszczędzą? Średni może, bo nie mają potomków i to... coś sobie darują.
Starsi niech koniecznie czytają te newsy, bo to ich portfele są docelowym targetem korporacji z wielkimi uszami. ~;)

I jak pisałem w newsie o panelu z Celbration, nie zmienią planów i będą kontynuować wydawanie tego typu publikacji, z troski o młodych fanów.
Plus taki, że ci starsi fani, więcej zaoszczędzą ;).

No juz przestancie narzekac... Co dopiero bylo Bloodline i Life Debt a w Pl Dziedzic Jedi.. A juz niebawem Dark Disciple i Ahsoka..

@Reek, @Bazy
Prawda - gdyby oddzielić dział dziecięcy/młodzieżowy od tego, w tym by już nic nie zostało.

@Bazy
Oddzielny dział nie ma sensu, bo w tym praktycznie są tylko pozycje dziecięce i młodzieżowe.

Proponuję zrobić oddzielny dział na Bastionie dla pozycji dziecięcych/młodzieżowych

Znów nic ciekawego.

hahahahahha premiery książkowe? To jest jakieś gówno!

Trochę dobija mnie, że jest takie zatrzęsienie książeczek dla dzieci. Znaczy się fajnie, ale przydałoby się więcej dla dorosłych - kiedyś było tyle przewodników (nowy "Guide to Alien Species" by się przydał - a nie, chwila. Wychodzi. Dla dzieci.) i tyle powieści... A teraz właściwie ile na rok wychodzi?

Non stop color.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.