Ostatni Jedi

Oficjalna o „Ostatnim Jedi”, czyli o porgach i TIE silencerze

oficjalna

Oficjalna zaczęła zdradzać nam pewne szczegóły „Ostatniego Jedi”, zarówno w Databanku jak i w krótkim artykule.

Podobno mamy je pokochać od pierwszego wyjrzenia. Są niewielkie, puszyste I niesamowicie urocze. Po raz pierwszy oficjalnie pokazano je na filmiku zza kulis „Ostatniego Jedi” podczas D23. Pojawiły się na ekranie dokładnie przez sekundę, jako kukiełka w warsztacie, ale prawie natychmiast zainspirowały wiele internetowych rozmówek fanów. O czym mowa?
Oczywiście o porgach. Oficjalna w rozmowie z Pablo Hidalgo ze Story Group przybliżyła kilka informacji o tych stworzeniach.Porgi (porgs) są rdzennymi stworzeniami z planety Ahch-To, można je dostrzec między klifami wyspy na której przebywają Luke i Rey. To w wielu miejscach gwiezdno-wojenny odpowiednik maskonurów. Budują gniazda, latają, zaś ich młode nazywamy porglętami (porglets). Patrząc jak rzadko na ich wyspie pojawiają się goście, ich ciekawość przewyższa płochliwość.

Nazwa jak i pomysł pochodzą od Riana Johnsona. Właściwie nie wiadomo, co go zainspirowało. Przyszedł mówiąc trochę ptasio z „wyklutym” już pomysłem.

Porgi są tworzone w filmie różnymi technikami. Cześć to kukiełki. Operatorzy są cyfrowo wycięci z ujęcia. Inne są w całości generowane komputerowo.

Pomysłem jeszcze od czasów „Powrotu Jedi” było to, by ukazać lepiej królestwo zwierząt, które żyje sobie gdzieś w tle dramatu i przygody sagi. To stanowi takie uzupełnienie. No i zdaniem Pabla porgi są bardzo milusieńkie, ludzie je pokochają. Hidalgo jest przekonany, że wiele osób będzie chciało mieć takie zwierzątko.Oficjalna zaprezentowała też nowy myśliwiec. TIE silencer przypomina w swoim projekcie TIE interceptor czy TIE advanced Dartha Vadera. Myśliwiec Kylo Rena jest dobrze uzbrojony w działa laserowe jak i wyrzutnie rakiet. Ren jest doskonałym pilotem, umiejętności odziedziczył po ojcu. Potrafi wyciągnąć ze swojego myśliwca szybkość i dzikość. Nie ma innego drugiego takiego pojazdu w Najwyższym Porządku jak TIE silencer, a jest to efektywne narzędzie w misji Rena by zniszczyć Ruch Oporu.

Zarówno porgi jak i myśliwiec pokrywają się ze znanymi już przeciekami. O myśliwcu pisaliśmy choćby turaj, zaś o porgach tutaj.Tagi: Epizod VIII: Ostatni Jedi (490) Pablo Hidalgo (306) Rian Johnson (290)

Komentarze (23)

Te porgi niech lepiej umieszczą w jakiejś bajce.

AAAAA!!! Te porgi to ChubbChubbs! AAAAA!!!

Prawdziwe różnice są w środku.

Nie rozumiem tego, macie wyraźnie w nazwie TIE, czyli jest to kolejny model, jak z samochodami kolejne audi A4 różnią się między sobą detalami, delikatnie zmieniona linia, nowe lampy itp, na tym polega ewolucja.

O o, w koncu w pełni zgadzam sie z Lubsokiem xD

@Nedz123 - jeden kot to jakby kota nie było, dwa koty to minimum socjalne.

A Porgi skądinąd urocze, myśliwiec Rena też fajny, ewolucja interceptora. Kolejny do kolekcji.

Mnie też te porgi jakoś szczególnie się nie podobają, ot dziwne skrzyżowanie foki z pingwinem. Natomiast co do myśliwca Kylo to dla mnie wygląda jak spłaszczony TIE interceptor z nieco innym kokpitem, ale może jak zobaczę go w akcji to bardziej mi się spodoba.

@nedz123 - też mi przypominają brązowe istoty pingwinopodobne, chyba to jest celowe, by przypominały pingwiny. :P

Te ptaszyska wyglądają mi tak jakby wyciągnięto je z jakieś disneyowskiej animacji dla dzieci, natomiast TIE Silencer całkiem fajny, szkoda tylko że twórcy znowu uciekają się do "ulepszania" poprzednich projektów. Nie mniej jednak chętnie zobaczyłbym go w akcji.

Hidalgo gada głupoty. Na pewno sporo ludzi wolałoby mieć Rancora.

"No i zdaniem Pabla porgi są bardzo milusieńkie, ludzie je pokochają."
Szczerze jeśli te ich porgi to jest ta kukła z warsztatu to jakoś mnie wcale nie powalają i nie wyglądają też nawet w najmniejszym stopniu na zwierzęta ze SW raczej jak podrobione brązowe pingwiny.

"Hidalgo jest przekonany, że wiele osób będzie chciało mieć takie zwierzątko."

Nie dzięki mam kota i to mi w zupełności wystarcza.:P

Soap --> tamten był promem, ten to myśliwiec. A poza tym... Kolejne gadżety. [2] Ptaszysko słodkie do porzygu i w jakiś dziwny sposób kojarzy mi się z "Rebeliantami".

po co zmieniaja mu statek, ten wielki z tfa miał świeży design. A to jest nic innego jak zrzynka/przeróbka mysliwca Vadera.

Czyli wiadomo po co stworzyli...

I kolejne gadżety.

Darth Starkiller, a mi droidy sępy..

ziew. Jeżeli chodzi o TIE Silencera to nic nowego... było w Pierwszej Trylogii, powinni bardziej postarać się z designem ;)

Mnie myśliwiec Rena przypomina Sith Infiltrator Maula [2]
A te Porgi są bardzo urocze! :)

Została również ujawniona nazwa speedera z planety Crait...to Resistance Ski Speeder....wooohoooo
http://www.theguardant.com/content/images/2017/07/Star-Wars-Hasbro-Resistance-Ski-Speeder-The-Last-Jedi-Packaging.jpg

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.