Muzyka

„Gwiezdne Wojny: Epizod IV – Nowa nadzieja” w towarzystwie Praskiej Orkiestry Symfonicznej

JVS | informacja prasowa


Niedawno informowaliśmy Was o koncertach, które odbędą się w naszym kraju. Dzisiaj mamy specjalną notkę informacyjną od organizatorów, którą prezentujemy poniżej. Przy okazji możemy zdradzić też to, że to dopiero początek atrakcji związany z tymi wydarzeniami, ale na pozostałe informacje będziecie musieli trochę poczekać.

„Już w październiku w Polsce, na czterech arenach, odbędzie się premiera pierwszego filmu z sagi Star Wars. Na ogromnym ekranie widzowie zobaczą Nową Nadzieję, która zapoczątkowała serię Gwiezdne Wojny. Muzykę Johna Williamsa na żywo będzie wykonywać Praska Orkiestra Symfoniczna. Bilety dostępne w sprzedaży na portalu Eventim.

Od premiery filmu Star Wars minęło już ponad 40 lat. W tym czasie obraz stał się kultowym dziełem, prawdziwym przełomem w kinematografii. Kreacje bohaterów, historia i sposób nakręcenia filmu, zmieniło postrzeganie sztuki filmowej. Ważną częścią filmu stała się także niezapomniana, rozpoznawalna przez wszystkich muzyka Johna Williamsa. Fani w Polsce będą mieli możliwość obejrzenia dzieła na wielkim ekranie. Ścieżkę dźwiękową wykona Praska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Christophera Eliota.

Jesteśmy szczęśliwi, że polscy fani Gwiezdnych Wojen będą mieli możliwość zobaczyć ten legendarny film, po raz pierwszy z muzyką na żywo. Od pierwszych taktów aż do ostatniej nuty, która wyszła spod pióra Johna Williamsa, wiadomo, że chodzi o przełomowe dzieło, które zmieniło postrzeganie muzyki filmowej – powiedział przedstawiciel Disney Channel, właściciela praw do filmu, Grant Watmuff.


Kompozytor John Williams znany jest przede wszystkim dzięki muzyce do wszystkich dziewięciu filmów sagi Star Wars. Za część „Nowa nadzieja”, nakręconą jako pierwszą z serii, w 1977 roku otrzymał Oscara. Za pracę przy innych filmach z serii Gwiezdne Wojny zdobył cztery kolejne nominacje do nagrody Akademii.

John Williams ma w swoim dorobku cztery Oscary, siedem nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, dwadzieścia dwie nagrody Grammy. Za swoją pracę był pięćdziesięciokrotnie nominowany do Oscara, co uczyniło go najczęściej nominowanym, żyjącym człowiekiem. Jest na drugim miejscu najczęściej nominowanych ludzi na świecie, tuż za Waltem Disneyem. W 2005 roku jego muzyka do filmu Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja, została uznana przez Amerykański Instytut Filmowy za najlepszą muzykę wszech czasów. Williams napisał również muzykę do dziewięciu innych filmów, które należą do dwudziestu najbardziej dochodowych filmów w historii.

Koncerty w Polsce będą miały miejsce w dniach 9, 10, 12 i 13 października 2018 roku.
Będzie to niesamowite przeżycie, ikoniczna muzyka i kultowy film.
Organizatorem koncertów w Polsce jest JVS Group Polska.

Star Wars: A New Hope in Concert | Koncerty w Polsce:


Bilety dostępne są za pośrednictwem strony: Eventim.plTagi: Epizod IV: Nowa nadzieja (621) Koncert (22) Star Wars In Concert (16)

Komentarze (13)

Właśnie, ciekawe czy u mnie będzie z napisami? A za rok zapowiedzili TESB - mniam.

Z pracą to się zgadzam, jest przereklamowana (i co mi tak w tym przedszkolu przeszkadzało). Poza tym bywają urlopy, które trzeba wykorzystać.

Po milionie seansów napisy jedynie zabierają miejsce na ekranie. Byle do października. ~:)
A w środy(albo w czwartek po) można pójść rano oddać krew, bywają urlopy, mogą być nadgodziny itp. W końcu praca nie zając, nie ucieknie, choć czasami dogoni. A i tak jest przereklamowana. ~;)

Środa? Ja w środy i czwartki mam zwyczaj pracować :) Więc niestety, nie dla mnie...

@Just Luke ok, to pewnie ANH też będzie z napisami.

Kumpel był na Lord of the Rings i mówił że wywaliło go z butów. Film był z napisami a na scenie orkiestra i chór

Jak zwykle omijają Szczecin

Mam pytanie, jak wygląda takie widowisko? To jest normalny film z muzyką jak w oryginale, czy jest ona bardziej wyeksponowana i miejscami pojawia się w momentach gdzie oryginalnie jej nia ma?

A Spodek w Katowicach to co?!!!

To musi być niezłe przeżycie!

Bilety Kupione, do zobaczenia na Torwarze :D

A w nawiązaniu do pytania o wersje językową - czy ktoś gdzieś znalazł informację w jakiej wersji będzie sam film? (plakat niby sugeruje Special Edition, ale to akurat może być czysty przypadek).

Pytanie: czy to będzie np. z polskimi napisami, czy tylko w oryginalnej wersji językowej?
A pomysł bardzo mi się podoba, choć pewnie się nie wybiorę.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Muzyka"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.