The Mandalorian

„The Mandalorian” na poziomie „Gry o tron”

wsj.comNiedawno 'The Wall Street Journal' podał informację, że budżet, który Disney przeznaczył na jeden odcinek serialu, to okolice piętnastu milionów dolarów. Co przy ośmiu zapowiedzianych odcinkach daje mniej więcej sto dwadzieścia milionów za pierwszy sezon.

Praktyka wypuszczania flagowych programów potwierdza dość wysokie koszty. Premiera 'Star Trek: Discovery' od CBS All Access kosztowała sto dwadzieścia pięć milionów dolarów, czyli nieco ponad osiem milionów za odcinek, przy piętnastoodcinkowym sezonie.
Netflix wystartował z relatywnie niedrogim 'House of Cards' w cenie czterech i pół miliona za odcinek - ale od tego czasu wydał znacznie więcej na tytuły takie jak 'The Crown ($13 mln), 'The Get Down' ($11 mln), 'Sense8' ($9 mln), 'Marco Polo' ($9 mln) i 'Altered Carbon' ($7 mln).
HBO zasłynęło dużymi wydatkami jako jedna z pierwszych stacji, wydając na 'Rzym' dziewięć milionów dolarów za odcinek, a potem dwanaście i pół miliona przy 'Komapnii braci'. Ostatnio ustanowiło rekord przy piętnastu milionach w ostatnim sezonie 'Gry o tron'.
Wszystko to może nie mieć znaczenia przy zapowiadanej przez Amazon Studios serii 'Władca pierścieni' , na którą wydano już dwieście pięćdziesiąt milionów (prawa do twórczości), a budżet całościowy ma wynosić ok. pół miliarda dolarów.

Podawane sumy oczywiście mogą robić wrażenie (albo i nie, zależy od człowieka), ale pieniądze nigdy nie tworzyły jakości same z siebie, co zaprezentował ostatni sezon 'Gry', zarówno pod względem scenariusza, jak i zaskakująco w wielu miejscach technicznej sztuki filmowania. Miejmy nadzieję, że nie będą to problemy, które dotkną 'Mandalorianina'.Tagi: The Mandalorian (120)

Komentarze (12)

Coś czuję, że ten serial będzie mega hitem. Nie widzę innego powodu dla którego tak bardzo o nim milczą.

Z The Guardian doczytałem, że jednak z całego budżetu, czyli zostaje jakieś 750$ na produkcję.

Wait, 250 baniek za prawa autorskie dla Amazon Studios. Ok., więc pytanie czy z budżetu na serial wzięto, czy może z drugiej kieszeni sypnęli ?

Czy to już jest oficjalnie, a nie medialnie gdzieś podane ?. Sumy różne ostanio są podawane, od pół, do właśnie tego miliarda. Pytanie, jak duża część z tego budżetu poszła na prawa autorskie, bo jeśli powiedzmy tak 200 baniek ? ...

To nie są ploty. Tak, powierzą na serialowego LOTRa 1 mld, po 5 sezonów. Co przekłada się na jakieś 250 mln na 1 sezon. Zdjęcia rozpoczynają się w sierpniu.

on wyraża swoje opinie na forum tylko są na bieżąco usuwane bo pełno w nich "kretynów" i "kanalii" :D

Czy redakcja nadal ma zamiar ignorować te śmiecio newsy, w któych Bart powinien zachować obiektywizm? Wyraź gościu opinię na forum.

gorsze to od stranger things nie będzie - wiem, marne pocieszenie :D

Podajesz liczbę, ale pamiętaj, że serial ten będzie się składał z co najmniej kilku sezonów. Podobno pięciu. Ten 1mld., to jak na razie tylko medialne spekulacje, chyba że coś przegapiłem, i jest to już oficjalnie klepnięte, i faktycznie tyle kasy wyłożą. Ale znów, ile sezonów z tego ma być ?. Jeśli jednak przyjąć te pięć sezonów za pewnik, no i jeszcze ten budżet, to mamy zdaje się najdroższy serial w historii, chyba.

Budżet władcy pierścieni ma wynosić 1mld.

W przeciwnym wypadku większość blockbusterów byłoby dziełami sztuki ;)

To prawda, "pieniądze nigdy nie tworzył jakości same z siebie". Duży budżet na serial nie musi wcale oznaczać wysokiej jakości. Jest istotny, owszem, ale nie decydujący.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.