Książki

Luke Skywalker and the Shadows of Mindor...

Burzol na Forum

Uwaga, uwaga, panie i dżentelistoty, wczoraj na łamach oficjalnej pojawiła się informacja o kolejnej książce spod znaku SW, planowanej na przyszły rok.

Tytuł tej pozycji, nasuwający skojarzenia z Harrym Potterem, to Luke Skywalker and the Shadows of Mindor.

Czy będzie to klon Harry'ego Pottera w uniwersum SW? Bardzo wątpliwe. A dlaczego? Bo za tę książkę odpowiada nie kto inny, jak Matthew W. Stover, autor takich cenionych przez fanów pozycji, jak Zdrajca, Punkt przełomu czy przede wszystkim nowelizacja Zemsty Sithów.
Akcja powieści ma się koncentrować na wydarzeniach wspominanych już w Ilustrowanym przewodniku po chronologii, mianowicie słynnej Bitwie o Mindor, w której Luke Skywalker w randze generała poprowadził wojska Nowej Republiki przeciwko Lordowi Shadowspawnowi i jego oddziałom szturmowców cienia.
Poza Lukiem będziemy mieli okazję zobaczyć w akcji starą ferajnę, a więc Hana, Leię, Chewbaccę, Landa oraz pilotów Eskadry Łotrów.
Powieść ma ukazać się w lutym 2008 roku.

Wątek na ForumTagi: Matthew Stover (83)

Komentarze (33)

Zapowiada sie smakowicie :D A jak vbedzie naprawde to sie okaże za 2 lata !! :(

zobaczyć w akcji starą ferajnę, a więc Hana, Leię, Chewbaccę, Landa oraz pilotów Eskadry Łotrów. - nie tu Łezka mi się zakręciła....

Immobilaiser --> nigdy nie przeceniaj powszechności

J.M. Zalew> Mój brak sympatii do napojów o dużej psychoaktywności połaczonej z potencjalną możliwością zniszczenia połowy układu pokarmowego (i oddechu) jest powszechnie znany...

Morte> Seish miał na myśli fakt, że książka autorstwa Stovera zapowiada się jako pozycja posiadająca pozytywne walory we wszystkich płaszczyznach (zarówno estetycznych, jak i edukacyjnych, poznawczych i wszelkich innych), jako i skonstruowana w sposób oryginalny, z pominięciem wszelkich aspektów posiadających walory bardziej tendencyjne. Zwraca jednakowoż uwagę na towarzyszącą kręgom naukowym (zwłaszcza wielu językoznawcom etc.) opinię, jakoby znaczenie słowa "fajnie" (którego sam Seish użył, w dobrej wierze zresztą) postrzegane było jako implikujące negatywny potencjał i negujące wartość określanego nim przedmiotu/podmiotu/dzieła/osoby/idei i innych wartości, takoż realnych, jako i tych istniejących na płaszczyźnie potencjalności; bytów - zarówno istot materialnych jak i nadprzyrodzonych, do Absolutów i Demiurgów włącznie.

Innymi słowy - Seish nie może doczekać się "fajnej" książki, choć ci "mądrzejsi" mówią, że "fajny" jest brzydkim słowem.

seishiro -> a tak po naszemu? xD

Immobilaiser --> na przestrzeni dziejów wielu szukało sensu życia przy kielichu. osobiście nie próbowałem, ale jest to uznana metoda, więc podpowiadam :P

Na wieść o powstaniu nowej książki SW autorstwa M.W. Stovera, na moje usta ciśnie się jedno słowo słowo: fajne! Jakkolwiek od strony semantycznej słowo to ma - wg prof. Hendrykowskiego - znaczenie raczej deprecjonujące, to w moim odczuciu podkreśla ono niezwykle wybitny, bynajmniej nieepigoński (nowotwór, nowotwór!) charakter tego dzieła.

@Darth Phabious - pewnie, że widziałeś, jest z "The New Essential Chronology" :)

Dziwne, niedawno czytałem na Wokieepedii na temat tej bitwy o Mindor. Zbieg okoliczności??
PS Stover Strikes Back!!:D

J.M. Zalew> Po co mi wódka?

Ten obrazek już gdzieś widziałem...

juuuupiiiiiiiiii! Long Live The King Stover!!!!! :D :D

Ojej. Zaczynam się bać, że oto znajdę się w sytuacji, gdy nie będę mógł narzekać na nowe dzieła z SW!

O Zgrozo! Moje życie straciło sens, gdy SW zaczęła się partaczyć*. Gdy SW wróci na dobrą scieżkę, moje narzekanie będzie bez sensu, ergo, moje życie nadal będzie bez sensu.

*opinia subiektywna.

Luke Skywalker w wydaniu Stovera? Wybornie :D

Stover + Star Wars = arcydzieło. Nic dodać, nic ująć.

zapowiada sie ciekawie :- )

Ksiazka zapowiada się wybornie z uwagi na autora. A autrem grafiki rzeczywiście jest Tommy Lee Edwards, nie tylko względem Wookie ale i samego New Essential Chronology ;)

Po pierwsze: cieszę się.
Po drugie: obrazek pochodzi z New Essential Chronology, i jest autorstwa…przynajmniej według Wookiee…Tommy Lee Edwardsa.
Po trzecie: cieszę się.

czyli u nas w 2009... Bardziej czekam na legacy...

Sky- narazie uczę się ewockiego ;P

Darth Revan - więc masz jeszcze rok (do premiery książki) by nauczyć się porządnie angielskiego xD

no, rok 2008 zapowiada się interesująco jeśli chodzi o książki... Tylko się cieszyć :)

Na zapowiedź książki opatrzonej nazwiskiem Stovera oczekiwałem od premiery E3 i w końcu jest!!! Teraz tylko czekać na jej wydanie, to będą najdłuższe chwile mojego życia :P

Sue ma u mnie plusa, nieczęsto się jej to zdarza :)))

Tia... Tyle że w Polsce to to będzie za 2 lata :((

Stoverrr.... genialnie! :) czekam na tą powieść z niecierpliwością...

Ten obrazek wyglada swietnie

no co tu dużo mówić... wybornie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.