Książki

Carrie Fisher autorką książki SW? Rostoni zaprzecza

TFN

Parę dni temu TheForce.Net odkrył, że w kilku oddziałach księgarni Amazon (brytyjskim, niemiecki i japońskim) pojawiła się bardzo interesująca zapowiedź na rok 2008 - zapowiedziano kolejną nową książkę z Gwiezdnych Wojen, której autorką miała być Carrie Fisher. Interpretacja TFN była taka, że w takim razie Lucasfilm zmienia wydawnictwo - ponieważ faktycznie właśnie trwa podpisywanie nowego kontraktu książkowego na kolejne lata - i tym nowym wydawnictwem miałoby być Simon & Schuster. Pojawiła się spekulacja, że Carrie miałaby opisałaby postać Lei, co jest o tyle ciekawe, że w dawnym wywiadzie z A. C. Crispin, zapytana o to, czy napisałaby jeszcze jakąś książkę w SW, stwierdziła, że wysłała nawet koncept do Lucasfilmu, ale odrzucili go, bo chciała pisać o młodych latach Lei, a temat ten póki co zamrożono.

Na całe to zamieszanie zareagowała Sue Rostoni, która oświadczyła, że po pierwsze wydawnictwo Simon & Schuster nie ma żadnej licencji na Gwiezdne Wojny, nawet się o nią nie starało; a po drugie, wydali oni poprzednie książki Carrie Fisher, więc pewnie będzie to jakaś jej autobiografia. Ponadto Sue powiedziała, że nadal nie może wyjawić kto podpisał kontrakt na lata od 2009 i dalej, ale stwierdziła, że ma nadzieję, iż uda jej się to zrobić przed świętami. Dodała także, że Michael Reaves dotychczas nie oddał drugiego i trzeciego tomu Coruscant Nights. Na pytania z propozycjami fanów o sequele książkowe The Force Unleashed oraz album z ilustracjami z EU stwierdziła, że kto wie, może coś z tego wyjdzie, natomiast kategorycznie nie będzie muzyki z gier wydanej na CD.Tagi: Carrie Fisher (340)

Komentarze (6)

wlasnie zmarnowali szanse na rekordową sprzedaż :D

Widzę, że są kasowane bardzo fajne inincjatywy. Fani proponują, a Sue kasuje - kto wie, może i żyły złota. Mi szczególnie spodobał się ten pomysł albumu z ilustracjami do EU, zwłaszcza po tym co zobaczyłem w Jedi vs. Sith ;/.

Szkoda ja bym chetnie przeczytal ksiazke SW napisana przez Carrie.

Jak powiedzial w wywiadze Steve Sasweet Lucasfilm i Del Rey Books sami wybieraja sobie "najlepszych" pisarzy (czyli wyrobnikow bez stylu, ktorzy opisuja prostymi slowami narzucona przez marketingowcow fabule - zaplanowana lata wprzod). Carie Fisher nie podpada pod te kategorie, bo naprawde umie pisac i ma wlasne pomysly, wiec moze sobie publikowac w internecie albo niedochodowych fanzinach ;-)

taaa.... a potem książkę SW napisałby Ewan: "Jak objechałem motorem całe Coruscant".

ufff... bo jakoś nie widziało mi się żeby Carrie Fisher pisała książkę z SW :P
A co do reszty? I tak wszystko się okaże gdy nadejdzie na to czas :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.