Dla dzieci

Narysuj „Sokoła Millennium”

YouTube
1

Po kilku lekcjach rysunku stworzenie własnego „Sokoła Millennium” nie powinno być trudne. A nawet jeśli, to pamiętajcie o regularnych ćwiczeniach. W końcu dojdziecie do wprawy.

Zrób to sam: kapela z łyżek

YouTube
4

Zawsze chcieliście, by Figrin D'an and the Modal Nodes z kantyny w Mos Eisley zagrali na Waszej imprezie? Cóż, ci, których zrobili w tym tygodniu Sean i Marissa może nie muzykują, ale na pewno świetnie wyglądają. I sami też możecie sobie takich sprawić.Potrzebne będą: drewniane łyżki (jeśli macie ograniczony budżet, sprawdzą się też plastikowe), beżowy, szary i czarny filc, druciki kreatywne, rzepy (ewentualnie taśma dwustronna), czarne koraliki, klej na gorąco, nożyczki, opcjonalnie igła i czarna nić.

Wykonanie:

1. Przyklej dwa czarne koraliki klejem na gorąco (lepiej zlecić to zadanie dorosłemu) - to będą oczy.

2. Wytnij mały kwadrat z czarnego filcu i przyklej go poniżej oczu - to z kolei usta. Wytnij dwie beżowe „fale”, które będą bithańskimi fałdami oddechowymi. Przyklej je nad ustami i pod nimi.

3. Wytnij czarną koszulę z rozłożonymi ramionami, składając filc na pół - w ten sposób będzie dwustronna. Możesz użyć jej jako szablonu, jeśli planujesz stworzyć więcej członków kapeli.

4. Owiń drucik kreatywny dookoła „szyi”, tworząc ramiona. Przyklej do nich koszulę. Jeśli chcesz, możesz ją zszyć, będzie lepiej się trzymać.

5. Wytnij z beżowego filcu dłonie i przyklej je na końcu drucików.

6. Czas na instrumenty: możesz zwinąć szary filc i skleić go, a następnie dodać srebrny drucik, który posłuży jako tuba. Możesz też wymyślić własne instrumenty! Przyklej rzep lub taśmę dwustronną na brzuchu muzyka, a następnie doczep do niego instrument. Gotowe!

Narysuj CB-23 i BB-8

YouTube
1

W dniu dzisiejszym kontynuujemy lekcje rysunku. Tym razem Art Trooper Kristin pokaże jak łatwo narysować dwa podobne droidy - CB-23 z „Ruchu Oporu” i BB-8.

Zrób to sam: starwarsowe przybory do szkoły

YouTube
3

Dla niektórych jeszcze trwają ostatnie dni wakacji, za to nauczyciele już powoli szykują nowy rok szkolny. Nieważne jednak czy pożegnaliście już na dobre szkolne progi, czy dopiero na Was czekają, zawsze dobrze mieć pod ręką porządne przybory biurowe. A jak do tego byłyby z ghwiezdnowojennym motywem, to w ogóle super. Sporo takich można kupić, ale najlepiej wykonać je samemu. Dziś Sean i Marissa pokażą jak zrobić zeszyt z loth-kotem, ołówki-miecze świetlne oraz pojemnik na nie w kształcie Choppera.Loth-koci zeszyt

Potrzebne będą: brązowy kołozeszyt, czarny, biały, kremowy i brązowy papier tekturowy, tektura, nożyczki, brązowy i ciemnobrązowy filc, folia samoprzylepna/z laminatem, klej (najlepiej introligatorski).

Wykonanie:

1. Naszkicuj pysk loth-kota, najlepiej używając do tego zdjęcia z serialu jako odniesienia.

2. Z kremowego papieru wytnij dolną szczękę i okolice oczu. Możesz lekko je postrzępić, by wyglądały jak futro. Następnie z czarnego papieru wytnij oczy i przyklej je.

3. Z brązowego papieru wytnij wzory na sierści, a z białego zęby, zaznaczając wyraźnie kły. Wytnij półkolisty kształt z czarnego papieru - to będzie jama ustna. Doklej do niej zęby, a następnie wytnij cienkie paski z brązowego papieru, by zrobić usta.

4. Przyklej folię samoprzylepną z przodu, by ochronić zeszyt przed uszkodzeniem w plecaku. Odetnij nadmiar.

5. Zrób z tektury dwa szablony na uszy, a następnie użyj ich, by wyciąć z filcu cztery identyczne kształty. Przyklej je z obu stron tekturki, a następnie doklej po wewnętrznej stronie okładki, z góry. Z ciemniejszego filcu wytnij mniejsze, trójkątne kształty i ozdób nimi uszy.

6. Wytnij ogon z jaśniejszego filcu, a z ciemniejszego kropki. Sklej je razem, a następnie doczep z tyłu zeszytu.

Pojemnik na ołówki z Chopperem

Potrzebne będą: pojemnik na ołówki, filc w kolorach pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim, szarym, ciemnoszarym, czarnym, białym i czerwonym (lepiej wziąć cieńszy), nożyczki i klej na gorąco.

Wykonanie:

1. Wytnij pasek z pomarańczowego filcu i przyklej go na górze pojemnika klejem na gorąco (to zadanie najlepiej zlecić dorosłemu). Następnie wytnij pasek z szarego filcu i przyklej go na dole tak, by lekko nachodził na pomarańczowy.

2. Czas na nogi: wytnij jedną z białego filcu, a drugą z zielonego. Z białego wytnij prostokąt, a z zielonego i żółtego małe kwadraty. Z szarego wytnij małe trapezy, które będą stopami. Przyklej białą nogę po prawej, a zieloną po lewej.

3. Wytnij długi pasek z żółtego filcu, który będzie wyglądać jak litera „t” z małą nóżką. Przyklej go pod pomarańczową częścią do góry nogami. Wytnij małe niebieskie kółka i doklej je na lewo, gdzie kończy się „t”. Z ciemnoszarego filcu wytnij cztery prostokąty, małe kółko i ramię. Przyklej je z przodu, a kółko na górze (to będzie fotoreceptor).

4. Wytnij prostokąt i kwadrat z zielonego filcu i przyklej je na nogi, wraz z małymi kwadratami z wcześniej. Na koniec wytnij mały czerwony prostokąt i doklej po prawej stronie „twarzy”.

Ołówki-miecze świetlne

Potrzebne będą: ołówki w różnych kolorach, czarna i srebrna taśma.

Wykonanie:

1. Tu wykonanie jest bardzo proste. Wytnij pasek ze srebrnej taśmy i przyklej go koło gumki.

2. Wytnij dwa cieńsze paski i naklej je na srebrny. Gotowe!

Narysuj Choppera

YouTube
2

W dzisiejszym, najdłuższym jak do tej pory odcinku szkoły rysunku Star Wars Kids, Art Trooper Adam pokaże nam coś trudniejszego - a konkretnie gburowatego, ale niezwykle lojalnego Choppera, bohatera „Rebeliantów”.Spróbujecie narysować własnego?

Zrób to sam: logo rebelii z włóczki

YouTube
2

Dzisiaj dowiecie się jak udekorować ścianę swojego pokoju własnoręcznie wykonanym logiem rebelii z włóczki.Potrzebne będą: mała drewniana deska, małe gwoździe, młotek, ołówek, szablon z logiem rebelii (można ściągnąć go tutaj), farba akrylowa, nożyczki i włóczka.

Wykonanie:

1. Odrysuj logo od szablonu na desce. Następnie narysuj kropki, które oznaczą gdzie będą przybite gwoździe. Nie muszą być symetryczne, ale wtedy lepiej wyglądają.

2. Poproś dorosłego, by powbijał gwoździe.

3. Pomaluj deskę farbą. Dobrze jest dobrać kolor kontrastowy do włóczki, bo wtedy całość będzie ładnie się prezentowała.

4. Przywiąż włóczkę do pierwszego gwoździa i obetnij wystającą część. Potem przeprowadź ją wzdłuż gwoździ, by stworzyć zarys loga.

5. Zacznij przeciągać włóczkę od gwoździa do gwoździa, by „wypełnić” środek. Im więcej włóczki, tym lepiej będzie wyglądać ostatecznie Twoje dzieło, lecz nie należy też przesadzać w drugą stronę.

Gotowe!

Narysuj X-winga

YouTube
2

Trzecia lekcja z serii „Let's draw Star Wars” jest już mocno zaawansowana, dlatego jeśli chcecie podjąć się tego wyzwania, dobrze byłoby przypomnieć sobie dwie poprzednie. Tym razem bowiem Art Trooper Eric pokazuje nam jak przenieść na papier X-winga. Dobrze byłoby mieć ze sobą linijkę, by rysowane przez nas linie były równoległe. Zapraszamy do oglądania.

Zrób to sam: diorama z Dagobah i Jakku

YouTube
1

W dzisiejszym odcinku „Let's Make Star Wars” Sean i Marissa nauczą nas jak samodzielnie wykonać dioramy, czyli swego rodzaju makiety. Dzieciaki wybrały sobie Dagobah i Tatooine, ale w Sadze jest tyle planet, że na pewno możecie wymyślić własną scenkę.Potrzebne będą: szklane terrarium (tu mają okrągłe, ale tak naprawdę może być w niemal dowolnym kształcie), patyki lub słomki, nożyczki oraz figurki. Jeśli wybierzecie Dagobah, weźcie patyczki, rośliny, kawałki kory, kamyki i mech (ale trzeba uważać - prawdziwy może mieć na sobie owady i szybko uschnie, sztuczny ma tendencję do wydzielania paskudnego zapachu). Do Jakku potrzeba mniej, przede wszystkim piasek (dobrze byłoby go najpierw przesiać, by pozbyć się brudów) i kamyki.

Dagobah:

1. Na dno terrarium wyłóż kamienie na co najmniej 2,5 cm - to będzie podstawa.

2. Pokryj kamienie mchem tak, by nie było ich widać. Możesz użyć patyka, by nieco go ugnieść.

3. Teraz możesz zacząć dodawać dekoracje wedle swojego uznania, na przykład zbudować chatkę Yody. Znów możesz wspomóc się patykami.

4. Na koniec wsadź figurki.

Jakku:

1. Tu wykonanie jest o wiele prostsze. Wsyp piasek do terrarium mniej więcej do 1/4 wysokości.

2. Dodaj kamienie i, jeśli masz, krążownik lub inną maszynę, aby było wiadomo, że to pokryta złomem Jakku.

3. Na koniec postaw figurki i ewentualnie wygładź piasek patykiem.

A Wy jakie macie pomysły na własne dioramy?

Zrób to sam: zakładka z Padme

YouTube
3

Zakładki potrafią być małymi dziełami sztuki, a najlepsze są oczywiście te, które wykonamy samemu. W dzisiejszym filmiku z serii „Let's Make Star Wars” Sean i Marissa prezentują nam jak wykonać zakładkę z Padme Amidalą, która z pewnością idealnie ukryje się wśród Waszych starwarsowych lektur.Potrzebne będą: akwarele, papier do akwareli (czyli o grubszej gramaturze, blok techniczny też powinien się sprawdzić), blok techniczny kolorowy (cielisty, żółty, czerwony i czerwony z brokatem), czerwona wstążka, nożyczki, linijka, klej i pędzle.

Wykonanie:

1. Pomaluj kartkę papieru żółtą akwarelą, a potem wymieszaj ją z czerwoną tak, by jeden kolor stopniowo przechodził w drugi - nazywa się to gradientem.

2. Wytnij pomalowaną cześć i podziel ją na dwie połowy - to będzie podstawa zakładki.

3. Wytnij kółka z kartek o kolorach: cielistym, czerwonym i czerwonym z brokatem. Do odrysowania kółka możesz użyć jakiegoś pudełka, rolki taśmy czy kubka, w zależności od wielkości Twojej zakładki.

4. Wytnij mały prostokąt z czerwonej kartki - to będzie szyja. Przyklej ją pionowo z niepomalowanej strony jednej z podstaw zakładki.

5. Wytnij łuk z brokatowego kółka, a potem mniejszy z czerwonego. Przyklej brokatowy do cielistego kółka, a na górę czerwony. Mamy głowę.

6. Sklej obie strony bazy pomalowanej akwarelą.

7. Narysuj kółko z tyłu brokatowej kartki, a potem dorysuj dookoła niego owal - to będzie kaptur.

8. Przyklej głowę z przodu zakładki, a kaptur z tyłu.

9. Odetnij krótki kawałek wstążki - taki, by mógł objąć zakładkę „w pasie”, lekko na siebie nachodząc. Obłóż ją dookoła i zaznacz ołówkiem miejsce, w którym spotyka się z krawędzią zakładki. Zaczynając od tego miejsca, obetnij kawałek pod kątem tak, aby powstał trójkąt prostokątny. Zrób to samo z drugiej strony.

10. Oba dobrze wycięte kawałki wstążki powinny tworzyć pas. Naklej najpierw tył, potem prawą, na następnie lewą stronę.

11. Narysuj twarz. Gotowe!

Archiwum wiadomości dla działu "Dla dzieci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.