Dla dzieci

Narysuj loth-kota

YouTube
5

Dzisiaj wszyscy żyjemy Mando, lecz może dobrze będzie nieco ochłonąć - na przykład rysując sobie znanego z „Rebeliantów” uroczego loth-kota. Ale możecie dodać mu zbroję z beskaru.

Zrób to sam: model X-winga z tektury

YouTube
1

W najnowszym odcinku „Let's Make Star Wars” Sean i Marissa podpowiedzą jak wykonać własny model X-winga. Kto wie, może będzie to dla Was wstęp do modelarstwa?Potrzebne będą: tuba na plakaty/dokumenty o długości ok. 35 cm z plastikowymi zatyczkami na końcach, taśma klejąca, tektura, cztery zatyczki od flamastrów, osiem nakrętek od butelek, cztery słomki, okrągła zatyczka od markera (może być problem z dostaniem takich w Polsce, zawsze można użyć zamiennika), skrawki z gazet, biały klej, miska, biała, czarna, czerwona i żółta farba akrylowa, pędzle i klej na gorąco.

Wykonanie:

1. Na tubie odmierz mniej więcej 28 cm i zaznacz, że w tym miejscu powinien zaczynać się nos myśliwca. Z drugiego końca odmierz 7,5 cm, narysuj jedną linię, a potem drugą nieco bliżej końca. Z ostatnio namalowanej linii dorysuj literę „v” biegnącą w stronę przeciwległego końca. Zrób to samo po drugiej stronie tuby. Narysuj dwie równoległe linie przy końcu, który wskazuje litera.

2. Wytnij ostatnie 7,5 cm oraz fragmenty przy literach „v” - tuba powinna zacząć przypominać stożek. Sklej ją taśmą.

3. Natnij dwa prostokąty przy drugim końcu.

4. Wytnij cztery skrzydła (dwa, jeśli masz naprawdę grubą tekturę). Sklej je tak, byś miał dwa. Natnij je i włóż jeden z drugi, by wyszła z nich litera „x”. Włóż ją do niesklejonej części tuby, tam gdzie naciąłeś prostokąty. Przyklej plastikową zatyczkę klejem na gorąco.

5. Narysuj na tekturze kształt kokpitu i wytnij go. Sklej go, a następnie doklej do głównego kadłuba.

6. Włóż zatyczkę od markera w dziób myśliwca i przyklej ją.

7. Rozrób wodę z klejem w stosunku 1:1 i oklej statek skrawkami gazety.

8. Weź nakrętkę i odmierz nią odległości na tekturze tak, by ta mogła ją w pełni opleść. Wytnij cztery prostokąty i przyklej nakrętki po obu końcach - to będą silniki. Wytnij cztery małe prostokąty i przyklej je do środka nakrętek.

9. Pomaluj statek, silniki i słomki na biało.

10. Przyklej silniki do kadłuba oraz zatyczki od flamastrów do skrzydeł. Do zatyczek doklej słomki.

11. Pomaluj swojego X-winga tak jak na filmiku lub wymyśl własne kolory. Gotowe!

Narysuj rathtara

YouTube
5

Star Wars Kids pozostaje w halloweenowym klimacie i tym razem proponuje nam narysowanie przeraząjącego rathtara z „Przebudzenia Mocy”. W sam raz na straszliwą dekorację do pokoju lub upiorną laurkę.

Zrób to sam: dynia-kosmiczny ślimak

YouTube
0

Halloween już za nieco ponad tydzień. W Stanach szykują się już bardzo intensywnie, a i w Polsce święto zyskuje na popularności. W związku z tym Sean i Marissa pokażą jak zrobić oryginalną dynię w kształcie kosmicznego ślimaka połykającego „Sokoła”.Potrzebne będą: duża i mała dynia do dekoracji, farba akrylowa (jasnopomarańczowa, szara i złota), sprej w kolorze kamienia, małe kamyki, glina modelarska w kolorze białym, nóż, pędzel, klej na gorąco, pędzel gąbkowy (lub mała głąbka), ołówek, mały zabawkowy lub wycięty z tektury „Sokół Millennium” oraz przezroczysty patyczek.

Wykonanie:

1. Poproś dorosłego o pomalowanie dużej dyni i kamieni sprejem. Odstaw do wyschnięcia.

2. Pomaluj małą dynię na jasnopomarańczowo.

3. Z gliny modelarskiej ulep dwie anteny i zęby. Odstaw je do wyschnięcia na noc.

4. Zaznacz ołówkiem zarys paszczy i poproś dorosłego, by go wyciął.

5. Zmieszaj szarą farbę z wodą i pomaluj nią zęby. Przyklej je dookoła otworu gębowego.

6. Użyj pędzla gąbkowego, by pomalować małą dynię na szaro i złoto, dodając nieco tekstury ślimakowi. Pomaluj na te same kolory przygotowane wcześniej anteny i przyklej je po obu stronach.

7. Przyłóż mniejszą dynię do większej i odrysuj jej kształt. Poproś dorosłego o wycięcie - to będzie otwór jaskini. Wklej do środka ślimaka, a dookoła poprzyklejaj kamyki.

8. Przyklej przezroczysty patyczek do zabawkowego lub tekturowego „Sokoła” i wbij go poniżej paszczy. Gotowe!

Narysuj porgi

YouTube
2

W szkole rysowania Star Wars Kids przechodzimy do trudniejszych tematów, czyli rysowania istot żywych. Art Trooper Eric pokaże jak stworzyć sobie własne stadko porgów przy pomocy ołówków i mazaków.

Zrób to sam: koła do roweru a'la BB-8

YouTube
2

Macie już kaski rowerowe? Jeśli tak, to przyszedł czas na ozdobienie samego jednośladu. A któż będzie lepiej wyglądał na kołach niż BB-8? Sean i Marissa pokażą Wam jak go zrobić.Potrzebne będą: biała bibuła, pomarańczowe kartki tekturowe, talerzyk papierowy, taśma malarska, przezroczysta taśma klejąca, czarny, szary i pomarańczowy marker, linijka i nożyczki.

Wykonanie:

1. Urwij kawałek bibuły mniej więcej długości obwodu koła. Zaczep początek o szprychę i przyklej ją małym kawałkiem taśmy. Następnie przekładają ją pomiędzy pozostałymi szprychami tak, by zatoczyła pełen okrąg. Nie zapomnij o przyklejeniu jej taśmą. Potem wypełnij w taki sam sposób środek koła. Zrób to samo z drugiej strony.

2. Odrysuj taśmę malarską wewnątrz i na zewnątrz na pomarańczowym papierze. Na powstałych kółkach narysuj dwie przecinające się w środku okręgu linie. W wewnętrznej części dorysuj po cztery trapezy, wysokie mniej więcej na 2 cm.

3. Wytnij duże kółka i ich środki (bez trapezów). Musisz mieć ich osiem, po cztery na każdą stronę koła. Przyklej je.

4. Przetnij papierowy talerzyk na pół. Ozdób obie połowy tak, by wyglądały jak głowa BB-8. Przyczep je na ramie nad kołem po obu stronach. Gotowe!

Narysuj hełm żołnierza-klona

YouTube
3

Czy chcieliście kiedykolwiek zaprojektować swój własny hełm żołnierza-klona? Od dzisiaj będziecie mogli. Art trooperka Kristin (która, notabene, zdradza, że jest animatorką w nowym sezonie TCW) pokazuje jak w prosty sposób narysować ów element ekwipunku szeregowców Republiki. Jest też oczywiście wersja w wykonaniu R3.

Zrób to sam: kaski z R2-D2 i BB-8

YouTube
1

Na dworze nie jest już za ciepło, ale pogoda jeszcze sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. To zatem doskonały moment, by ozdobić swoje kaski rowerowe motywami z R2-D2 i BB-8. Jak zwykle pokazują Sean i Marissa.Potrzebne będą: kaski (biały dla BB-8, srebrny dla R2, ale w ostateczności można je pomalować), taśma malarska, farby w odpowiednich kolorach (prawdopodobnie pokazane tutaj to akrylowe), diody LED, różne guziki czy przełączniki, klej na gorąco, pędzle i nożyczki.

Wykonanie:

1. Zaznacz taśmą malarską wzór droida - przy czym uwaga, będziesz malował tam, gdzie taśma nie jest przyklejona.

2. Pomaluj niezaklejone elementy. Prawdopodobnie będzie potrzebnych kilka warstw. Po wyschnięciu zedrzyj taśmę, nanieś ewentualne poprawki i dodaj detale.

3. Doklej guziki i światełka LED. Lepiej, by pomógł Ci w tym dorosły.

Teraz możesz już bezpiecznie i stylowo jeździć!

Narysuj „Sokoła Millennium”

YouTube
1

Po kilku lekcjach rysunku stworzenie własnego „Sokoła Millennium” nie powinno być trudne. A nawet jeśli, to pamiętajcie o regularnych ćwiczeniach. W końcu dojdziecie do wprawy.

Zrób to sam: kapela z łyżek

YouTube
4

Zawsze chcieliście, by Figrin D'an and the Modal Nodes z kantyny w Mos Eisley zagrali na Waszej imprezie? Cóż, ci, których zrobili w tym tygodniu Sean i Marissa może nie muzykują, ale na pewno świetnie wyglądają. I sami też możecie sobie takich sprawić.Potrzebne będą: drewniane łyżki (jeśli macie ograniczony budżet, sprawdzą się też plastikowe), beżowy, szary i czarny filc, druciki kreatywne, rzepy (ewentualnie taśma dwustronna), czarne koraliki, klej na gorąco, nożyczki, opcjonalnie igła i czarna nić.

Wykonanie:

1. Przyklej dwa czarne koraliki klejem na gorąco (lepiej zlecić to zadanie dorosłemu) - to będą oczy.

2. Wytnij mały kwadrat z czarnego filcu i przyklej go poniżej oczu - to z kolei usta. Wytnij dwie beżowe „fale”, które będą bithańskimi fałdami oddechowymi. Przyklej je nad ustami i pod nimi.

3. Wytnij czarną koszulę z rozłożonymi ramionami, składając filc na pół - w ten sposób będzie dwustronna. Możesz użyć jej jako szablonu, jeśli planujesz stworzyć więcej członków kapeli.

4. Owiń drucik kreatywny dookoła „szyi”, tworząc ramiona. Przyklej do nich koszulę. Jeśli chcesz, możesz ją zszyć, będzie lepiej się trzymać.

5. Wytnij z beżowego filcu dłonie i przyklej je na końcu drucików.

6. Czas na instrumenty: możesz zwinąć szary filc i skleić go, a następnie dodać srebrny drucik, który posłuży jako tuba. Możesz też wymyślić własne instrumenty! Przyklej rzep lub taśmę dwustronną na brzuchu muzyka, a następnie doczep do niego instrument. Gotowe!

Archiwum wiadomości dla działu "Dla dzieci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.