Kolekcjonerstwo

Jawa i droid EG-6

Sideshow Collectibles
2

Najnowsze produkty firmy Hot Toys, które trafiły do przedsprzedaży to Jawa w zestawie z droidem EG-6. Wykonane zostały w skali 1:6 - Jawa ma ok. 21 cm wysokości, a droid ok. 18 cm. Zapłacić za nie trzeba 267$, a do nabywców trafią w pierwszym kwartale przyszłego roku (sklep).

Luke Skywalker w kombinezonie pilota

1

Kolejną figurką z serii ARTFX+ firmy Kotobukiya będzie Luke Skywalker w kombinezonie pilota. Japoński producent gadżetów postanowił tym razem uwiecznić Skywalkera w stroju z „Nowej nadziei”. Figurka będzie wykonana w skali 1:10 i w przedsprzedaży kosztuje 129,99$ (sklep).

Pięciodolarówka z Darthem Vaderem

4

Mennica z Nowej Zelandii od lat wypuszcza regularnie monety powiązane z Gwiezdnymi Wojnami. Tym razem ich najnowszym produktem jest pięciodolarówka w kształcie hełmu Dartha Vadera. Wykonana jest z dwóch uncji srebra, a jej cena to 199$ (sklep). Jako legalny środek płatniczy moneta musi mieć umieszczone informacje o nominale, znajdują się one na rewersie wraz z wizerunkiem królowej Elżbiety II. Wszystkie monety z Gwiezdnych Wojen wyprodukowane przez wspomnianą mennicę możecie obejrzeć w tym miejscu.

Imperialny Niszczyciel Gwiezdny od LEGO

14

Kilka dni temu firma LEGO zaprezentowała najnowszy zestaw będący rozszerzeniem Ultimate Collector Series. Tym razem chodzi o Imperialny Niszczyciel Gwiezdny, a dokładniej Devastatora. Będzie on prawdziwą gratką dla fanów lubiących olbrzymie zestawy, składać się będzie bowiem z 4784 klocków. Wraz z dużym rozmiarem idzie równie duża cena, która wynosi w oficjalnym sklepie 3100 zł. Nabyć go można w tym miejscu.

75252 Gwiezdny Niszczyciel Imperium

 • Liczba klocków: 4784
 • Figurki w zestawie: Imperialny oficer i technik
 • Kategoria wiekowa: od 16 lat


Niektóre gadżety z „The Rise of Skywalker” na sklepowych półkach

8

Podobnie jak przed premierą dwóch poprzednich Epizodów, zgodnie z odgórną decyzją Disneya, wszelakie gadżety z „Skywalker. Odrodzenie” zostaną oficjalnie ujawnione w Piątek Mocy (w tym roku 04.10). Towarzyszyć im będą produkty z „Krainy lodu 2”. Pierwszych zakupów dokonać będzie można już minutę po północy. Jednak ponownie jak w poprzednich latach, nie wszystkim sklepom udało się dochować tajemnicy, a żądni wydawania pieniędzy fani odwiedzają swoje markety, aby sprawdzić, czy należą do grupy tych szczęśliwych.

Zaczęło się od Australii - tam znaleziono bluzki z logami nadchodzących wydarzeń. Dziś dołączyły do nich kolejne, z nadrukiem przedstawiającym Sith Trooperów, które fani znaleźli na Amazonie.Jakiś czas po pierwszych bluzkach, w Kanadzie pojawiły się figurki „Galaxy of Adventures”, a w jednym z niemieckich sklepów internetowych znaleziono zdjęcia zestawów LEGO, które prezentowaliśmy tutaj.W Los Angeles natrafiono na walkie talkie Najwyższego Porządku.Na Piątek Mocy Hot Wheels dostarczy miniaturowe statki i pojazdy.Są też 3,75 calowe figurki z serii „Vintage Collection” oraz kolejne 6 calowe, popularne wśród fanów, produkty „Black Series”. Nieoficjalnie wiadomo, że wśród tych drugich, oprócz figurek, będą także realistyczne hełmy: Sith Trooperów z TROS i szturmowców z miotaczami z „Mandalorianina”.Przypomnijmy, że na chwilę obecną oficjalnie zakupić można wyłącznie część gadżetów związanych z Sith Trooperami. Po raz pierwszy dostępne były na SDCC w lipcu, a kilka dni temu trafiły w USA do szerszej dystrybucji. Większość kolekcjonerów na nowe produkty musi poczekać do „Potrójnego Piątku Mocy”.Zdjęcia zestawów LEGO z „The Rise of Skywalker” i „The Mandalorian”

14


W Piątek Mocy 04.10 do sprzedaży trafi ostatnia w tym roku fala zestawów LEGO. Większość z nich bazuje na Epizodzie IX, ale znalazło się także miejsce dla produktów z serialu „The Mandalorian” i oryginalnych filmów. LEGO postanowiło skierować swoją ofertę nie tylko do nowych fanów, a także do tych, którzy posiadają już starsze wydania poniższych pojazdów. Prom Kylo Ren poprawiono względem tego z 2015, a Sokoła Millenium w dużej mierze zbudowano od podstaw. Wśród nowych figurek znajdziemy chociażby porucznik Connix, Rycerzy Ren, Sith Trooperów czy klatooiniańskich jeźdźców z „The Mandalorian”. Obi-Wan dodatkowo wprowadza nową wersję dla klocka-kaptura.

 • 75246 Death Star Canon
 • Cena: 89.99 zł
 • 75248 Resistance A-Wing Starfighter
 • Cena: 129.99 zł
 • 75249 Resistance Y-Wing Starfighter
 • Cena: 319.99 zł
 • 75250 Pasaana Speeder Chase
 • Cena: 229.99 zł
 • 75254 AT-ST Raider
 • Cena: 269.99 zł
 • 75255 Yoda
 • Cena: 469.99 zł
 • 75256 Kylo Ren's Shuttle
 • Cena: 569.99 zł
 • 75257 Millenium Falcon
 • Cena: 709.99 zł
W internecie możecie znaleźć więcej zdjęć, jednak należy się spieszyć, gdyż agenci LEGO polują na wszystkie wycieki.

Księżniczka Leia i Wicket

Sideshow Collectibles
2

Firma Hot Toys rozpoczęła przedsprzedaż dwóch nowych figurek wykonanych w skali 1:6. Tym razem jest to księżniczka Leia w stroju z Endoru i Wicket. Figurka najsłynniejszej księżniczki galaktyki będzie miała 27 cm wysokości, a jej cena to 228$ (sklep). Wicket natomiast będzie miał 15,5 cm wysokości, a zapłacić za niego będzie trzeba 197$ (sklep). Figurki trafią do nabywców w trzecim kwartale przyszłego roku.

Barbie Star Wars

25

Producent najbardziej znanych lalek, firma Mattel, wyda w tym roku trzy nowe produkty, które będą nawiązywały do Gwiezdnych Wojen. Księżniczka Leia, R2-D2 i Darth Vader posłużyli jako wzór dla nowych zabawek. Nabyć je można za pośrednictwem serwisu Amazon, a cena każdej z nich wynosi 100$. Do nabywców trafią po 18.11 bieżącego roku.

Luke Skywalker i Han Solo

3

W grudniu bieżącego roku poszerzona zostanie linia S.H. Figuarts firmy Bandai Tamashii Nations. Tym razem do sprzedaży trafi Luke Skywalker z Epizodu VIII i Han Solo z Epizodu VII. Obie figurki mierzyć będą ok. 15 cm wysokości, a cena każdej z nich wyniesie ok. 250 zł. Nabyć je będzie można za pośrednictwem zagranicznych sklepów internetowych.

Szachy Star Wars

8

Firma Royal Selangor, do tej pory wydająca m.in. figurynki, na początku przyszłego roku wprowadzi do sprzedaży szachy z Gwiezdnych Wojen. Za figury szachowe będą robiły figurynki postaci z klasycznej trylogii umieszczone na porcelanowych cokołach. Mata natomiast będzie wykonana ze szkła. Za szachy w takim wydaniu zapłacić będzie trzeba 1800$, a nabyć je można w tym miejscu.

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.